Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi a bizonyíték az asztrológia...

Mi a bizonyíték az asztrológia, horoszkóp hitelességére?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok, mert úgy látszik, rengeteg hívője van ennek, és érdekelne, mire alapozzátok mindazt, amiben hisztek. Ne hasonlítsuk a vallásokhoz, mert egy vallásos ember meg tudná mondani, hogy ő ez és ez alapján hisz, ezt és ezt a szentírást fogadja el hitelesnek (tegyük félre most azt a kérdést, hogy ezek mennyire hihetőek vagy sem).

De az asztrológiának mi alapja van mégis?


Ha a kérdés provokatívnak tűnik, az azért van, mert az is. Provokatív, de nem provokáció, nem áll szándékomban bárkit is bántani ezzel, de őszintén kíváncsi vagyok, hogy azok, akik valóban hisznek ezekben, és "csillagjegy" alapján spekulálnak emberekről, beskatulyázzák őket, ráadásul ezek alapján hoznak az életükben fontos döntéseket...akkor azt mennyire szilárd alapon teszik?


Köszönöm előre is a nem-személyeskedő, értelmesen érvelő válaszokat!



2020. máj. 11. 01:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Itt van a korona vírus. Aktuális. Több gurut és asztrológust kerdeztek meg, mikor kezd el csökkenni vagy mikor tűnik el a vírus. Volt amelyik májusra jelezte, "Dubai-based Acharya Sandeep Bhargava, astrologer and life coach, is looking at May 11 for the world to be at peace again."


Teljes cikk angolul: [link]


- hát nagyon úgy néz ki, hogy tévedett, nem fog eltünni egyhamar. Pl. Ilyenkor tényleg hasznát lehetne venni egy prognózisnak.

Nem mondom, hogy nincs benne igazság, engem inkább az a része érdekelt, hogy milyen egészségügyi problémákra számíthatok, mihez van tehetségem, érdekelt mennyire egyezik a leírtak a tapasztalataimal. Az önismeret fontos, ehhez fiatalabb éveimben gyakran forgattam hasonló témájú könyveket, nem csak asztrológia hanem ennearamm, számmisztika is foglalkoztatott hobbi szinten. Fontos döntésekben pont, hogy nem számított.

2020. máj. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Az égvilágon semmi bizonyíték nincs a hitelességére. Azért ilyen népszerű mert valamilyen véletlen folytán néha pont illik egyetlen egy személyre egy leírás és amilyen buta emberek hisznek ebben nekik elég is ez hogy úgy gondolják hogy ez tényleg egy valós dolog.
2020. máj. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

A horoszkóp a lélek térképe. A csillagok peidg csak hajlamosítanak, mit ahogy a gének is, nem determinálnak.


A valahaiasztrológia - keleti - nem azzal foglakkozott, hogy holnap esni fog-e az eső, és mikor lesz vége a koronavírusnak, hanem sokkal komolyabb szintenm volt. Aki ma jól csinálja, és jól ért a lélekhez, az is komolyabb szinten van. A többi pedig ... mint mindenütt: belemagyaráz, okoskodik, rációt akar, pontos forrást, letölthető app-ot és feltölthető linket hozzá. Az ilyennek nem kell magyarázni semmit, mert van olyan szint, amit vagy elhiszel, hogy létezik bizonyítékok nélkül is, vagy nem és akkor meg mindegy.

2020. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Az ég világon semmi. Ez csak ezotéira, csalás, kamu.
2020. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Amíg a létezését firtatod, sosem fogod megérteni, vagy megtapasztalni.

Szerintem egyetlen asztrológus sem fog laikusokat győzködni, mert ha valakik, akkor ők biztosan tudják, hogy ez nem egy egzakt tudomány, amit boldog-boldogtalan torkán le kell erőszakolni.

Az emberek töredékének vezet keresztül rajta az útja.

Ha pedig valaki nem tudja használni, mert képtelen, vagy nem akar saját megfigyeléseket végezni évtizedeken át, hanem instant szeretné megkapni az eredményeket teljesen kívülállóként, a saját hibája miatt semmit sem fog elérni, mert ez nem olyan terület, amit külső szemlélőként analizálni lehet.

2020. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát hogy működik. Éspedig hétről hétre. Pontosan. Csak hozzáértő emberrel kell csináltatni. Nekem például most azt mondja, hogy jövő héten vakbélműtétem lesz, úgyhogy már össze is állítottam a kórházi csomagom.
2020. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Semmi.
2020. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondanam,hogy rengeteg hívője van,inkább sokan érdekesnek tartják. De kézzelfogható dolog tényleg nincs,amire lehet alapozni. Én ha megtudom egy ember csillagjegyét,általában keresek benne olyan személyiség jegyeket amit ahhoz mondanak. De ezt gyakran nem talalom,mert ez így tényleg hülyeség. De a horoszkopon kívül vannak bolygoallasok is,én abban hiszek. És ezt mire alapozom? Arra,hogy megfigyeltem a hozzám közel álló embereket,megnéztem a bolygoallasukat,pontos születési dátum alapjan es tényleg mindig rájuk illett.(persze nagyon sok más fontos tényező is van ezen kívül)


És ha már meglett említve a vallás(véletlenül sem összehasonlítani akarom a kettőt);8 évig vallásos iskolába jartam,szóval jó pár évig körül voltam véve mélyen vallásos emberekkel. 8 évig próbálták rám erőltetni a hitüket,nagyon erőszakosak voltak,meg voltak győződve arról hogy nekik már pedig mindenbe igazuk van. Nem általánosítani akarok,biztos vagyok benne hogy nem minden hívő ember ilyen,ezek csak az én tapasztalataim voltak.


Még ennyit hozzá tennék:

"A Biblia azoknak a könyveknek a gyűjteménye, amelyet a zsidóság és kereszténység Istentől sugalmazottnak,ennek okán szentnek fogad el."

És akkor Istent mire alapozzák?


Végülis én azt mondom,hogy valamennyire hiszek az asztrologiaban. És ezt a bolygoallasokra alapozom,meg a tapasztalataimra,de ha valaki erre azt mondja hogy hülyeség,azt is elfogadom és abszolút nyitott vagyok más dolgokra is.

De az életemben nem ez alapján hozok döntéseket.

2020. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Valóság alapja mindkettőnek van, de közel sem olyan mértékben, mint ahogy sokan hiszik.
2020. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, külön azoknak, akik ebben hívőként írták le.


"Még ennyit hozzá tennék:


"A Biblia azoknak a könyveknek a gyűjteménye, amelyet a zsidóság és kereszténység Istentől sugalmazottnak,ennek okán szentnek fogad el."


És akkor Istent mire alapozzák?"


Erre mondtam, hogy ne menjünk bele, mert nem a kérdésre vonatkozik :) Egyrészt az adott szentírásra (te most kifejezetten a jelenlegi keresztény Bibliára gondoltál, de a muszlimok számára szentírás pl. a Korán ugyebár), másrészt rengeteg mű születik vallásos-nem vallásos szempontból, amelyik Isten létével, az istenérvekkel foglalkozik. (Keress rá Richard Dawkins-Alister McGrath nevére pl.) Ezek a művek általában logikailag próbálnak érvelni a saját igazuk mellett, és ha elolvasod pl. az említetteket, láthatod hogy teljesen legitim érveket hoznak fel, tehát van alapja. Hogy visszakanyarodjak a kérdéshez, meglehetne-e ugyanezt tenni az asztrológiával? Van-e annyi alapja, van-e mellette szóló logikai, vagy egyéb érv, ami alapján könyvet lehetne írni, hogy "Miért igaz az asztrológia", vagy ilyesmi :) Remélem, átjön a lényeg?


5. válaszoló:

"Amíg a létezését firtatod, sosem fogod megérteni, vagy megtapasztalni.

Szerintem egyetlen asztrológus sem fog laikusokat győzködni, mert ha valakik, akkor ők biztosan tudják, hogy ez nem egy egzakt tudomány, amit boldog-boldogtalan torkán le kell erőszakolni."


De ugye látod, hogy ez így elég sovány? Ennyi erővel én is kitalálhatok bármit, és ráfoghatom, hogy aki nem hiszi el az elmondásom alapján, az túl hülye hogy megértse, ezért nem bizonygatom neki?


"Az emberek töredékének vezet keresztül rajta az útja."

Látod, hasonlót pl. Jézus is említ az Újszövetségben. A különbség az, hogy a kereszténység esetében van egy kinyilatkoztatás, amire alapoznak, hivatkoznak.

2020. máj. 11. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!