Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért tulajdonítanak a horoszk...

Miért tulajdonítanak a horoszkópoknak ekkora jelentőséget a hétköznapokban?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősömtől hallok olyas fajta kifogásokat, mint pl: "Azért nem sikerült, mert skorpió vagyok." Ezen felül közösségi médiákon is találkozok ilyenekkel, mint hogy "Ez a jegy nem illik össze ezzel a jeggyel." Miért társítanak az emberek ekkora jelentőséget annak, hogy melyik hónapban születtem?

2021. márc. 22. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Most bontottam fel egy győri édes kekszet.Kérsz?
2021. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Morfológus megválaszolja neked a kérdés:

[link]

2021. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bulvárasztrológia. Ugyanannyi valóságtartalma van, mint magának a bulvármédiának. Ugye mivel általánosításokon alapul az egész, a tömeg nagyon könnyen befogadja, mert nem kell túl sok energiát fektetnie önmaga megismerésébe. Olyan mint egy gyorsétterem. Azt az illúziót kelti, mintha valódi ételt ettél volna, valódi tápanyagokkal. Ez egy nagyon kényelmes megoldás sok embernek.


Az asztrológusok ettől elhatárolódnak. A valódi asztrológiának semmi köze ehhez. Alapból látszik, hogy miért pont a napjegyek terjedtek el. Mert ahhoz elég tudni a születésnapot. Pl. az aszcendens kiszámításához már kell az óra-perces pontosság. Pedig az aszcendens és az első ház azok a pontok a születési horoszkópban, amelyekkel elsődlegesen azonosulunk, míg a nap- és holdjegyet erősen befolyásolják a szülői minták.

2021. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert magyarázza a viselkedés egy szeletét. Az mbtinek is nagy jelentősséget adnak, okkal.
2021. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rikkmanus válasza:

Egy dologban biztos vagyok:

Azoknál meghatározó a rájuk szabott viselkedésminta, amit a horoszkópok meghatároznak, akik hisznek benne.

Azt elvetem, hogy azokra, akik nem hisznek benne, is nem is tájékozottak kifejezetten a témában, bármilyen hatással volna. Persze nyitott vagyok, és engem is meg lehet győzni, de ha az én csillagjegyemet valaki megkérdezné nulla ismeretséggel, biztosan nem mondanám el, hiszen nem akarom, hogy valami olyasmi befolyásolja a másokban kialakult véleményt rólam, és egy olyan koncepciójuk legyen a személyiségprofilomról, amit az alapján állítottak fel, amiben nem hiszek.

2021. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 rikkmanus válasza:

Ja, és még valami.

Csak azok azonosak a horoszkópjukkal, akik nem hajlandók az önismeret alapozta személyiségfejlesztésben, és kényelmesnek érzik egy előre elrendelt vérmérséklet-sablonba beilleszteni önmagukat. Ez így könnyebb, kifogás arra, hogy elkerüljék az önreflexió okozta gyötrelmes szenvedést, amin át kell esni a fejlődéshez.

2021. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. És a koronavírusnak?
2021. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki ért hozzá az tudja h az h melyik hónapba születsz kb semmit sem befolyásol. Azt kell nézni h pontosan mikor születsz és hol. Ezek szimplán hülyeségeket ne hidd el ezeket
2021. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pa4n9a válasza:
Mert ez látszólagos felmentést ad nekik, így "nem kell" fejlődniük, beismerniük, ha hibáztak, meglátniuk a gyengeségeiket, stb. De ezt csak onnan tudom, mert a bak aszcendensem szemével jól rálátok a dolgokra
2021. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!