Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Egy emberben a szűz archetípus...

Egy emberben a szűz archetípust nagyon hangsúlyosan látom kifejeződni, a képlete alapján azonban mégsem értem, hogy miért. Valaki hozzáértő tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát csak annyi a kérdés, hogy van-e valami a képletben, ami megmagyarázza a szűz archetípus hangsúlyosságát a személyiségében. A képletet átküldöm privátban.


Köszönöm előre is a segítséget!



2021. jún. 12. 23:01
 1/5 D-Mano ***** válasza:
100%
Lilithet, rejtett aszcendenst, Merkúr helyzetét, 6. házat nézted?
2021. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lilith: Az ott van neki a Szűzben (14 fok), a 11. házban. Ennek ilyen nagy a jelentősége? Lilith-tel még nem annyira foglalkoztam (kezdő vagyok, egyelőre csak a hagyományos asztrológiával és az Uránusz-Neptunusz-Plútóval hármassal foglalkoztam). El tudod mondani kérlek, miért tartod fontosnak?


Egyébként az északi holdcsomópontja - ez nem tudom, mennyire lehet fontos - is a Szűzben van (22 fok), illetve a Vénusz is (1 fok) - utóbbi talán azért fontos, mert az aszcendense Mérleg. Ezt jelenti a rejtett aszcendens? Hogy az aszcendens jegy ura máshol helyezkedik el?


Semmi, ami a Szűzben áll, nem kap fényszöget. Mondjuk a Vénusz elég közel áll a Merkúrhoz (pár fok különbség, de már másik jegy és ház), ami viszont trigonban van a 2. házban, a Nyilasban álló Plútóval (2 fok).


Merkúr: Az Oroszlánban van (26 fok), a 10. házban. Az egyik fényszögét már leírtam, emellett kvadrátban van a Szaturnusszal (Kos, 20 fok). Az illető Napja is az Oroszlánban van (1 fok), a 10. házban.


6. ház: Kos jegyben itt áll a Hold (0 fok). Trigonban van az Oroszlán Nappal és a Nyilas Plútóval is.

2021. jún. 12. 23:54
 3/5 D-Mano ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsítve a Lilith egyfajta árnyék-én, árnyék-személyiség. Nem annyira szoktak vele számolni pedig fontos lenne. (Birtalan Eszter és Kozma Szilárd foglalkoznak sokat a Lilith témával)


Rejtett aszcendens: Az Aszc., az M.C és a bolygók különböző pontszámokkal bírnak. Ezek helyzete alapján készíthető egy táblázat, hogy melyik elem (tűz, víz, föld, levegő) és melyik minőség (kardinális, szilárd, változó) mennyi pontot kap. A legtöbb pontot kapott elem és a legtöbb pontot kapott minőség kombinációjából adódik a rejtett aszcendens. Pl. tűz + szilárd = oroszlán vagy levegő + kardinális = mérleg stb.


Miért lehet annyira Szűz jellegű az illető?

-Lilith a Szűzben.

-az Aszcendens Ura (a Vénusz) a Szűzben

-(a Hold a 6. házban még hozzátehet ehhez valamennyit [6. ház ➡️ szűz analógia] )

-az északi holdcsomópont nem számottevő. ha a déli lenne ott, azzal már valamennyire számolni kellene.

2021. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, sokat segített! :)


A rejtett aszcendens is hasznos információ volt, az a tárgyalt képlet esetén a Kos, csak nem tudtam, hogy ezt így hívják.

2021. jún. 13. 00:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mérleg aszcendens miatt a születési uralkodója a vénusz, ami szűzben van. A születési uralkodó sok esetben ugyanolyan erős vagy erősebb is akár, mint a nap vagy hold.


Énközeli belső figurák:

nap, hold, aszcendens, születési uralkodó (aszcendens uralkodó), első házban planéta, első házba bezárt jegy, első házba bezárt jegy uralkodója


Ezek jegyhelyzetei mind lehetnek ugyanolyan erősek, mint a bulvármédiában elterjedt nap, hold vagy aszcendens jegy.

2021. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!