Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van valami módszer hogy...

Van valami módszer hogy jobban kijöhessek Rák típusú emberekkel?

Figyelt kérdés

Leginkább az aszcendensre gondolok, mert ott jönnek ki leginkább a tulajdonságok (jó és a rossz egyaránt). Nekem olyan módszerek kellenek, hogyan tudnék velük jobban kijönni? Nem barátkozni akarok velük, csak hogy jobban el tudjam viselni és megfelelni bizonyos helyzeteknek. Mivel sajnos ilyen emberek vesznek körül és nem lehet őket kikerülni, szembesülni kell vele. Nekem kéne erre egy módszer.

Sajnos nagyon kevés a víz elem a képletben (az összes többi egyensúlyban van), és mindig megkapom, hogy az empátiám nulla. Az a baj hogy elméletben már tudom milyen, így meg tudom játszani, de ezt belül érezni kell és mikor ezt mondják, nem tudok vele mit kezdeni. Hogy kell jobban átérezni ráérezni? Sokszor vannak emiatt meglepetésszerű dolgok, amikre nem számítok, mert ha mondok is valamit amit nem rossz szándákkal, de ők már érzékenyek rá, és sokszor nem is mondják ki csak éreztetik, hogy gáz van veled. Én meg nem tudok rájönni, és mire rájövök, azt csak logikával tudom megtenni, semmiféle ráérzéssel. Ezt akarom megtanulni, mert így utólag aggyal nem jó, mivel mindig késők. Ott azonnal a szituációban kéne ráérezni, így nem lépném át a határokat, nem lenne ez a sok sértődés. Ezt kéne fejlesztenem, tíz éve ezzel küzdök, annyit haladtam vele, hogy logikával felfogtam, de ráérezni pont úgy tudok ahogy amikor elkezdtem, tehát semennyire.



2023. máj. 19. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Én rákként azt mondom, hogy aki a születésem időpontja alapján ítél meg, az eleve jelentős hátránnyal indul nálam.
2023. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem értetted a kérdést, fel se fogod mit akarok mondani, senki nem néz semmiféle dátumot, de lehet érezni az emberen attól függeltenül mikor született. Legtöbb esetben hiába tudod a szülinapot, ha az aszcendenst nem tudod, az pedig letöbb esetben nem derül ki, mégis észre lehet venni. Én ezt színtiszta logikával csinálom, ezért van h nem azonnal hanem később áll össze
2023. máj. 19. 11:31
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor az érzelmi intelligenciáddal van gondod (ha nem akkor bocs).


Ebben a cikkben viszonylag jól kifejtik hogyan lehet fejleszteni:


[link]

2023. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az érzelmi intelligenciát logikával fejlesztettem, de mondom ez nem elég.
2023. máj. 19. 11:47
 5/20 A kérdező kommentje:

A magas EQ-tól leszünk jó kapcsolatteremtők, jó társak, jó barátok, jó vezetők. Hatására tudunk jó problémamegoldóvá, jó stressz-megküzdőkké, jó csapatjátékossá válni akár a sportban, vagy bármely közösségben.


Ezzel nincs is gondom, jó is vagyok benne. De csak amíg felületes az egész. Amint megjelenik az empátia, a ráérzősség, onnantól kezdve végem. Viszont a megjátszással nincs gondom, amíg nem adom önmagamat, nincs gond. Általában ezt használom, a legtöbb esetben elég a felületesség. Akikről beszélek azok közeli emberek, így ez hosszútávon nem kivitelezhető.


Az érzelmi intelligencia egy képesség, amely lehetővé teszi, hogy felismerjük és megfelelően kezeljük saját és más emberek érzelmi reakcióit. Egyszerűbben fogalmazva lényegében azt mutatja, hogy mások hogyan érzik magukat a társaságunkban. Ehhez arra van szükségünk, hogy át tudjuk érezni és meg tudjuk érteni mások érzéseit, és képesek legyünk rájuk jól reagálni.


Logikával ezt már felfogtam, de mondom kevés.

2023. máj. 19. 11:50
 6/20 A kérdező kommentje:

Jól látható, hogy mindehhez az is kell, hogy saját hangulatunkat is jól tudjuk észlelni, képesek legyünk felismerni, hogy azok az érzések, amiket megélünk, mivel indokolhatóak, és ha szükség van rá, akkor kontrollálni is tudjuk önmagunkat. Azok, akiknek magas az EQ-ja, könnyebben alakítanak ki kapcsolatokat, és mások nagyon szívesen töltenek velük időt, mert senkit sem fog meglepni az a tény, hogy az értő figyelem mindenkinek nagyon jól tud esni.


Ez is rendben van, de ha mások érzéseit kell megérezni, az nem megy. Amúgy kapcsolatteremtésben elég jó vagyok, nem tudom hogy függ össze, de ez megy, viszont az empátia nem.

2023. máj. 19. 11:52
 7/20 A kérdező kommentje:

Pont hogy az empatikus emberek élik meg leginkább a kapcsolatteremtést rámenősnek. Hisz aki kapcsolatot akar teremteni, annak lépni kell és kezdeményezni, ebben vérprofi vagyok, de ez az empatikus embereknek tolakodó.

És mind ezt úgy hogy nem rohanom le, kedvesen szólok hozzá, tapintatos vagyok MÉGIS LEGTÖBB ESETBEN MEGIJEDNEK!!!

Viszont aki nem ilyen, annak eszébe se jut hogy ez tolakodó.

2023. máj. 19. 11:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel nincs is gondom, jó is vagyok benne. De csak amíg felületes az egész. Amint megjelenik az empátia, a ráérzősség, onnantól kezdve végem. Viszont a megjátszással nincs gondom, amíg nem adom önmagamat, nincs gond."


Nahát, mégiscsak az érzelmi intelligenciával lesz valami probléma!

2023. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez pont azt jelenti, csak már nem volt kedvem vitatkozni.
2023. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Kezdetnek el kell felejteni az ilyen baromágokat, akkor talán nem ijedne meg a beszélgetőpartner, hogy "mi a frászt akar az ezós vadbarom már megint?"...
2023. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!