Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hiszel a horoszkópokban?...

Hiszel a horoszkópokban? Tényleg illik emberekre a maga jegyük?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 18:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Én hiszek benne, rám illik a bak jegy.
2009. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
én nem hiszek ugyan benne, bár ennek ellenére passzol rám amit mond
2009. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszek bennük. Ez egy több mint 2000 éves találmány, mondanám: babona, amikor még az embereknek gőzük nem volt arról, hogy a csillagok meg a bolygók csak élettelen gáz- meg porhalmok. Nem tudom elképzelni, hogy egy pár milliárd tonna hidrogén hogyan tudná befolyásolni a sorsomat, annyira buta dolog. :)


Ráadásul nem árt tudni, hogy ahhoz képest, amikor kitalálták, már elég rendesen átalakultak a csillagképek a csillagok mozgása miatt, és a Nap már bőven nem akkor halad el előttük, amikor a horoszkópos naptárban megjelölik. Sőt, még azt is hozzáteszem, hogy az ekliptika már nem 12, hanem 13 csillagképet érint.


Hogy néha úgy tűnik, "illik emberekre a jegyük", az azért van, mert meg lehet határozni egy kb. 50 tulajdonságból álló "mindenkire illő jellemzést", melyeket megfelelően keverve az emberek úgy érezhetik, hogy "jé, ez tényleg pont rám illik". Az már kevésbé tűnik fel nekik, hogy az ugyanazon "csillagjegy alatt" születettek egymástól homlokegyenest eltérő jellemű emberek is lehetnek.

2009. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát itt most megoszlanak a vélemények és ha valaki talál egy választ ami nem egyezik meg a sajátjával máris pontozza le, pedig ez saját vélemény.Nem kell hogy mindenki higgyen benne és az sem, hogy seki sem higgyen benne.


Énrám illik az amit írnak a Halakról, de így elolvasni a mindennapi horoszkópot nem szoktam ,mert eddig volt hogy egyáltalán nem volt igaz, sõt pont az ellentéte történt annak ami le volt írva.

De nem mondom, olyan is volt, hogy amit leírtak egy hétvégémre, pont úgy lett. Szóval nem tudom, lehet van igazság benn én nem tudom :)

2009. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Azt még elfelejtettem mondani, hogy egy sor tudományos vizsgálat is egyértelműen cáfolta az asztrológia érdembeli valóságalapját. Például érdemes Gauquelin vizsgálatainak utánanézni. Az egyik leghíresebb kísérlete az volt, hogy egy újsághirdetést adott fel, melyben díjmentesen részletes horoszkóp elkészítését ajánlotta fel. Több százan küldték be adataikat. Mindegyiküknek ugyanazt az asztrológiai jellemzést küldte el, melyet egy közismert sorozatgyilkosról, annak születési adatai alapján egy hivatásos asztrológus készített. Tucatjával kapta a hálálkodó leveleket a nagyszerű, és pontosan a várakozásoknak megfelelő jellemzésekért.

(forrás: BECK MIHÁLY: Mit hoz a jövő? A különböző jóslási eljárások)

2009. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
86%
Az általános nem feltétlenül, de az egyéni elég jó.
2009. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Talán van benne vmi. akiket ismerek, azokra többé-kevésbé ráillenek az egyes jegyek tulajdonságai.
2009. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
55%
Nagyjából illik; kb. annyira, mint a másik tizenegy.
2009. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
59%
18:54 - Én vitatkoztam már asztrológussal, aki ilyennel próbálkozott :-) Mindenkit nem lehet beetetni semmitmondó általánosságokkal. De van, aki nekem a múltamat úgy mondta meg, hogy nem ismert.
2009. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Én nem hiszek.Rám az ascendensem jobban illik.

De mindenbe bele lehet magyarázni mindent

2009. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!