Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A XXI. század elején miért...

A XXI. század elején miért hisznek emberek a horoszkópokban, hogy képesek ez alapján párt választani?

Figyelt kérdés
Sokan közülük teljesen normálisnak tűnnek, hihetetlen, hogy hisznek ebben. Eszméletlen.
2011. szept. 19. 10:26
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
45%

Nem "eszméletlen".

Az asztrológia egy tudomány.

Nem a Kiskegyed horoszkópjára gondolok, hanem a részletes személyre szabott horoszkópra.

2011. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Értem.

Arról szeretnék bővebben olvasni, hogy a bolygók milyen hatással vannak az egyes emberekre, miben befolyásolja az életüket és milyen bizonyítékok vannak erre. Ha ezt már tudom, akkor arról is olvasnék, hogy a Nap miért nincs ilyen hatással ránk, holott a tömege többszázszorosa az összes naprendszerbeli bolygónak és holdnak. Talán az is érdekelne, hogy az egyes hatások honnan tudják, hogy az illető, akire hatnak, milyen csillagjegyű? Vagy az nem számít és mindenkire ugyanúgy hatnak? Akkor miért vannak mégis csillagjegyek?

2011. szept. 19. 10:44
 3/53 anonim ***** válasza:
69%

"Az asztrológia egy tudomány." Hát inkább divatnak nevezném , mint tudománynak . Tudom , hogy oktatják is , de nevetségesnek tartom , hogy a XXI. században emberek képesek ebben hinni és főleg ez alapján irányítani az életüket.

Nem csak eszméletlen , szánalmas is.

2011. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:

Nektek szánalmas, másnak meg nem.

Ennyi!

Nekem meg az a szánalmas, hogy valaki semmit nem tud egy területről, de azért okoskodik, és ítélkezik.

Nem csak szánalmas, hanem szűklátókörűségre is vall.

2011. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:

Vallásra jobban hasonlít , mint tudományra.

Hangsúlyozom , ez a saját véleményem .

2011. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
és akik nem hisznek benne, honnan TUDJÁK, hogy nem működik a dolog? én sem vagy nagy ezós, de nem kéne elutasítani rögtön vaolamit, előbb ismerd meg. tényleg nem a kiskegyedre kell hagyatkozni. és tényleg nem horoszkóp alapján kell párt választani, ez is igaz, de szerintem ilyet nem csinál senki, inkább ha már összejött vgalakivel, akkor nézi meg az ember, hogy horoszkóp szerint mi a helyzet. engem ez nem zavar, de téged miért?
2011. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
*vagyok
2011. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
szerintem van benne igazság.szerencsére ez egy olyan fennmaradt "tudomány" ami összeköt minket a világegyetemmel,abból a korból,amikor az emberek még nem szakadtak el annyira a természettől,mint most.a többi dolog,pl az ókori népek csillagászati,építészeti,matematikai tudománya pedig elveszett a számunkra,pont az ilyen emberek miatt,mint itt páran.nem tartották fontosnak,és sokmindent még a mai napig sem tudunk,hogy csináltak az ősi civilizációk.
2011. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Engem már egyetlen bizonyíték is meggyőzne, hogy az asztrológia használható valamire. De sajnos nem tudok ilyenről. Ezért érdeklődöm olyanoktól, akik hozzáértőnek vallják magukat.
2011. szept. 19. 10:59
 10/53 anonim ***** válasza:
68%

Emlékszem egy olyan kísérletre, hogy egy osztályteremben volt kb. 30 ember, mindenki pontosan leadta a születési dátumát, és másnap mindegyikük kapott egy zárt borítékot azzal, hogy profi asztrológusok személyre szabott horoszkópja van benne. Kibontották, elolvasták, és döntő többségük azt mondta, hogy illik rá a jellemzés. Ekkor jött a csattanó: mindenkinek ki kellett cserélnie a borítékot a mellette ülővel, és akkor derült ki, hogy az összes papíron szó szerint ugyanaz a szöveg van.

Ugyanígy működik itt is: elolvasod a Story magazinban vagy a Blikkben, és magadban helyeselsz, mert találsz itt-ott párhuzamot.

2011. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!