Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy tudhatom meg, hogy szuz...

Hogy tudhatom meg, hogy szuz vagy merleg az aszcendensem?

Figyelt kérdés
Egy csomo kalkulatorral probaltam mar megallapitani. A holdjegyem mindegyik szerint merleg, az aszcendens viszont bizonytalan.

2017. ápr. 16. 15:22
 1/8 Fish1 ***** válasza:
Pl. melyikkel próbáltad? Pontos óra percet tudod hozzá?
2017. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a legmegbízhatóbb, és mivel sejtem, magyar kalkulátorokat használtál, leírom, ezt hogy használd.


Ha megnyitod a linket, 2 dolgot tudsz csinálni: regisztrálni vagy vendégként folytatni. Nyugodtan legyél vendég, semmivel sem lesz rosszabb a birth chartod, az első linkre kattints.

Ezután az adataidat kéri. Ha a pontos születési idődet használod, garantálom, megtudod, mi az aszcendensed. Viszont ha nem tudod, mikor születtél... Az rég rossz és semmivel sem fogod tudni kiszámítani.

Na, ha megvannak az adatok, a városodat is jól választottad ki, akkor continue.

Most az oldal elég kaotikusan néz ki, de neked csak azt a kék gombot kell megnyomnod, ami azt írja "click here to show the chart".

És tádá, ott a birth chartod.

A bal felső sarokban, ugye, ott vannak az adataid és alatta pirossal valami szöveg. A harmadik piros sorban (Ascendant: ) írja az aszcendensed.


Szólj, ha valami gáz van, szívesen segítek :D

2017. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 "Viszont ha nem tudod, mikor születtél... Az rég rossz és semmivel sem fogod tudni kiszámítani. "

Van olyan asztrológus aki be tudja pontosítani, de ez nehezebb mint pár kattintással horoszkópot generálni.

2017. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) amit belinkeltetek oldalt, ott azt dobta ki, hogy szuz az aszcendensem, de egyszeruen en azt nem tudom elkepzelni. Ugy erzem, a merleg közelebb all hozzam. Ha a szuzet nezzuk, akkor az valoban igaz ram, hogy nagyon szeretek minden apro reszleteben elmelyedni a dolgoknak, szeretem a matekot, mert esszeruseget erzek benne. Viszont maga a szuz jegy nekem unalmasnak tunik, en baratsagosnak, kedvesnek erzem magam az emberekkel es nagyon fontos szamomra, hogy az emberek szeressenek es szimpatikus legyek nekik. Nagyon szeretem a zenet. Mindig szerelmes vagyok. :D A szuzröl azt szoktak mondani, hogy tisztasag es rendmanias, ram viszont ez abszolut nem jellemzö. Odafigyelek az egeszsegemre pl. de nem forditok ra nagy hangsulyt, hogy minden cuccom rendben es tisztan legyen, nem zavar, ha nincsenek elere hajtogatva a ruhaim, es nem keseredek el, ha 4-est kapok es nem 5-öst. Pedig ha szuz lennek ez mind igaz lenne ram. En inkabb merlegnek erzem magam.
2017. ápr. 18. 12:53
 5/8 Fish1 ***** válasza:

Az aszcendens a 36. életév után jobban érvényesül majd. Nem tudom, hány éves vagy most. Az aszcendens az ego-val is kapcsolatban van, olyasmi szinten, hogy az egonak merre kell fejlődnie. Ez így elég homály, tudom, ezt nemrég hallottam a tanítómtól, ennek majd még utánamegyek jobban.

Ezen kívül ugye nemcsak a napjegy meg az aszcendens dönti el azt, hogy milyen személyiség vagy, hanem az égitestek egymáshoz való helyzetei, fényszögei, házhelyzete és hogy melyik csillagjegyben és csillagképben van. Ezek mind különböző jelentésekkel bírnak.

2017. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 Teljesen igazad van. Mivel az aszcendens a külsődet határozza meg, ha jobban tanulmányozod az embereket, szerintem (évekkel később) bárki 90%-os pontossággal ki tudná találni a másik aszc.-ét.

És ezért írtam azt, hogy "kiszámítani". Mert kitalálni, kitapasztalni, találgatni lehet, de kiszámolni pontos adatok nélkül nem lehet.


Kérdező, ezek csak a szűz jegy általánosításai. Egyébként a szüzek nagyon pontos emberek -> szeretnek a dolgokban elmélyedni. A matek mindkét jegyhez tartozhat.

VISZONT. Most jön a csavar: van egy olyan dolog, hogy 'decan'. (Angolul hívják így, magyarul még nem találkoztam vele.) Minden aszcendens jegynek 3 decan-ja van, mindegyiknek más. Ez azt jelenti, hogy minden decant ural egy bolygó és egy (általában aszcendenstől eltérő) jegy. Ennek a bolygónak és jegynek is hatása van arra, hogy mások hogyan látnak téged.


A szűz aszc. decan-jai:

1. decan (00.00° - 9.59.59°) - szűz/Merkúr

2. decan (10.00° - 19.59.59°) - bak/Szaturnusz

3. decan (20.00° - 29.59.59°) - bika/Vénusz

(forrás: [link] )


Gondolom az aszc.-ed 28-30 fok körül lehet (30° a max, azután már mérleg), ezért a 3. decan-ba tartozol. A mérleget és a bikát is ugyanúgy a Vénusz uralja. Sőt, a bika az a jegy, amit mindenki a zenével asszociál.

Tehát, ha ezzel kapcsolatban olvasol, javaslom, nézd meg, a bikához mit írnak, lehet azzal jobban fogsz tudni azonosulni :D


És egyébként meg, az aszcendens azt határozza meg, mások hogy látnak. Lehet, hogy első alkalommal mindenki a szűz jegy tulajdonságait látja benned. Persze, ez nem az igazi éned! Az igazi énedet a hold határozza meg, ami amúgy is mérleg, ezért természetesen ezzel a jeggyel jobban tudsz azonosulni, mert úgy gondolkodsz, mint egy mérleg ^^

2017. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint szept 22-én születtél, és késő este, éjfél előtt vagy 23-án hajnalban , éjfél után . Persze, mert valamelyik kalkulátor nem pontos, és más orbisszal számol (ez hosszú így) és nem 0:00 órakor áll be a következő jegybe lépés, mivel a bolygók nem minden évben ugyan ott állnak percre, fokra, más a pályájuk. Például lehet, hogy valaki 1975-ben született szeptember 23 án, de szűz és lehet, hogy aki meg 1980-ban ugyan ezen a napon, az már mérleg. Csillagászat az alap. Amúgy nem ilyen egyszerű ám az asztrológia :). Meg kell nézni a bolygók helyzetét, hányas házban állnak, egymással milyen kapcsolatban. Az adott ház uralkodó bolygója a saját házában van e vagy máshol, ha máshol ott emelt e a helyzete, vagy esésben van stb. Aztán meg kell nézni,hogyan milyen jegyben állnak a tengelyek és nem csak az aszcendens és descendes tengelyt, hanem az IC-MC tengelyt is. Nagyon nagyon sok mindent kell nézni egybefüggően. Az , hogy milyen jegyben születtél, mi az aszcendensed egy dolog, lehet sok minden azokból nem vonatkozik Rád. Szóval abból még szinte semmit nem tudsz meg magadról. Az a nézet, hogy 35 éves kor után az aszcendens a meghatározóbb az így nem igaz, de arra felé kell tartani, és igen főleg azokban a tulajdonságokban amit a külvilág lát Rólad. Pl Te hiába Vagy egy nagyon toleráns ember, de a pl a legtöbb embernek elsőre nem Vagy szimpi, teljesen mást hisz rólad, amíg meg nem ismer. De mondom az még csak a jegy. Az aszcendens az az 1-es házad, de abban van e bolygó? Hány bolygó van? Az 1-es házad egy jegyben van vagy többen? A szűz amúgy igen, rendszerető, rendszerező többek közt, de ez csak az úgynevezett harmonikus része, ha rossz szögeket kap, és ugye melyik bolygótól az sem mindegy, úgynevezett diszharmonikus lesz, akkor kb. az ellenkezője vagy egész más. HA tudod a születési órád akkor elvileg pikk pakk meg lehet tudni, mi az aszcendensed. Mi az, hogy a hold jegyed mérleg? Hogy a holdad mérleg jegyben áll?
2017. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul írtam, ha az aszcendenst kérdezed, akkor nem születtél valószínű szeptember 22-23-án n:). bele kavarodtam melóközben, de talán érteni akkor is a lényeget, bár az asztrológia elég nehéz eleinte.
2017. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!