Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Akik nem hisznek a horoszkópba...

Akik nem hisznek a horoszkópban, hogyan magyarázzák, hogy a jegyek általánosítása szinte minden hozzá tartozó emberben megtalálható?

Figyelt kérdés
Leszögezem, hogy én sem hiszek. Illetve nem is tudom... Én pl halak vagyok oroszlán aszcendenssel és tökéletesen igaz amit rólam írnak, egytől egyig.. És sok embernek akiknek mondjuk tegyük fel oroszlán a párja, mindegyik írja, hogy nehéz velük bírni, hisztisek stb.. Az enyém is. Ezek ekkora véletlenek lennének vagy van valami igazságtartalma?

2018. jún. 1. 17:03
1 2
 1/12 Fish1 ***** válasza:
100%

Szerintem azok a horoszkópok, amik csak a napjegyre, esetleg a napjegyre és aszcendensre támaszkodnak, nagyon általánosak. Így ha felsorol valaki egy halom tulajdonságot, azok közül biztos, hogy néhány rá fog illeni minden emberre. Ha te pl. halak vagy és megnézed, hogy mi jellemző bármelyik másik jegyre, abban is fogsz találni rád jellemző dolgokat.

Ellenben egy pontos radix képlet (összes bolygó, aszcendens, deszcendens, csomópontok, stb.) sokkal pontosabb és személyre szabottabb infoval szolgál. Ott érdemesebb nézelődni.

2018. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, johetnek meg:) ment a zoldpacsi
2018. jún. 1. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

A jegyek áéltalánosítása azért passzol, mert általános tulajdonságokat sorol fel.

Párod Halak és hisztis.

Ha nem Halak lenne, akkor is benne lenne a hiszti - és akkor is passzolna saját jegyéhez.

2018. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Ne zavarjon senkit, hogy már minimum egy csillagképnyit elcsúszott a Nap járása (tengelyprecesszió), meg a csillagok pozíciója is, ahhoz képest, ahogy ezt a horoszkóposdit több ezer éve kitalálták. Zseniális lesz, ha kideríted, hogy igaz rád az, amiben nem is születtél.
2018. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Speciel az általánosítást azok is hülyeségnek tartják, akik komolyan foglalkoznak ezotériával, az általános jellemzések leginkább szórakoztatási célra jók. Az egyéni elemzés teljesen más.
2018. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a balasszokat:) tehat akkor ez az egesz babona? Gondoltam erre is mivel nem hiszek benne, es nem vagyok valami horoszkop megszallott, csak erdekelt mit gondolnak masok errol, mert volt par dolog amit furcsanak talaltam :)
2018. jún. 1. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
"Ne zavarjon senkit, hogy már minimum egy csillagképnyit elcsúszott a Nap járása (tengelyprecesszió), meg a csillagok pozíciója is" - Ne zavarjon, hogy ezek csak szimbólumok. :-)
2018. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fish1 ***** válasza:
100%

A babona szerintem más lapra tartozik. Lényeg, hogy az általános jellemzések meg azok a 3 soros írások, amiket újságokban olvashatsz, nem érnek semmit.

Egy részletes elemzés viszont sok dologra fényt deríthet.

2018. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"hogy a jegyek általánosítása szinte minden hozzá tartozó emberben megtalálható?"


Dehogy található.


Kezdjük már azzal, hogy olyan mint "csillagjegy" nem is létezik, és az állások, amikkel az asztrológia "dolgozik" nem is valósak.

2018. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha a horoszkópot nézzük (csak a horoszkópot, nem nézzünk aszcendens jegyet, meg ilyenek) akkor összesen 12 féle ember létezik a világon. Én nem hiszek benne, bár király a gondolat, hogy a világ legmenőbb állatának jegyében születtem
2018. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!