Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Akinek mai nap van a születésn...

Akinek mai nap van a születésnapja (szept.23. ) az milyen csillagjegyben született?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam itt a netem és kb ugyanannyi oldal írja a szeptember 23-át a mérlegbe mint amennyi a szűzbe. Melyik az igaz. Jó lenne, ha olyasvalaki is írna, akinek ma van a születésnapja. Kíváncsi lennék, milyen csillagjegybe sorolja magát?

2018. szept. 23. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván attól függ, hogy melyik évben, hány órakor született, mert minden évben máshogy jöhet ki, hogy pontosan mikor van a váltás.
2018. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Most 2018.09.23-án pl. kb. hajnal 3 órakor váltott a Nap a Szűzből a Mérlegre. Szóval ma hajnal 3-ig születettek Szűz "csillagjegyűek" (pontosabban Napjegyűek). A hajnal 3 után születettek pedig Mérleg jegyűek.


De nem minden évben ugyanakkor vált csillagjegyet a Nap.

2018. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a csillagjegybe eltolódásban vannak ahhoz képest, hogy hol van a nap. Például december elején két hetet a kígyótartó a áll a nap, mégis s ilyen csillagjegy. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy ha valaki szeptember 23-i születésű, akkor milyen jegybe soroljuk csillagászati vonatkozások nélkül.
2018. szept. 23. 12:36
 4/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Értem, mit mondasz. De én most pontosan arra válaszoltam, amire kíváncsi voltál. Csillagászati értelemben, azt hiszem, Szeptember 17-től október 31-ig lenne a Szűzben a Nap.


Nyugati, tropikus asztrológiai* (és nem csillagászati) számítások alapján van most hajnal 3 óra körül a Nap jegyváltása Szűzből Mérlegbe.


*A nyugati, tropikus asztrológia az, amelyet te "asztrológia" szó alatt értesz, és amelyet én is tanulmányozok.

2018. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez alapján csak akkor tudjuk meg, hogy valaki mérleg vagy szűz, ha megtudjuk, hogy hány órakor született?
2018. szept. 23. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

"milyen jegybe soroljuk csillagászati vonatkozások nélkül"


Az egész besorolásosdinak az alapja csillagászati, úgyhogy csillagászati vonatkozások nélkül nem lehet besorolni senkit sehova.

2018. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Igen, csak akkor tudhatjuk meg, hogy Szűz Napjegyű-e, ha tudjuk, hogy hány órakor született.


De sokra még azzal sem megyünk. Az Aszcendenshez, Medium Coelihez, és a Házrendszerhez szükség van a születés percére is, amelyek nagyon fontosak asztrológiai szempontból.


(Meg egyébként a Nap helyzetén kívül fontos azt is tudni, hogy melyik bolygó melyik csillagjegyben volt a születés időpontjában. Szóval az asztrológia sokkal-de-sokkal összetettebb, mint, hogy valaki Szűz vagy Mérleg vagy bármi más-e...)

2018. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tislerics Máté ***** válasza:

A tudomány segítségével meg lehet határozni a bolygók helyzetét. Gondolom az asztrológusok is valahogy megtudják. Nyilván tudományos ismeretek segítségével. De a tudomány szerint az asztrológia áltudomány!


Akkor most szerintetek a tudomány igaz vagy hamis? Ha igaz, akkor jól határozzátok meg a bolygók helyzetét és az asztrológia áltudomány. Ha pedig hamis, akkor sosem tudtátok, hogy hol vannak a bolygók, tehát az egész asztrológia bukta...


Kérem, ha válaszol valaki nekem, azt ugyan olyan visszafogottan és tisztelettel tegye mint én! A másik véleményének tiszteletben tartása úgy vélem fontos. :)

2018. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Akkor most szerintetek a tudomány igaz vagy hamis? Ha igaz, akkor jól határozzátok meg a bolygók helyzetét és az asztrológia áltudomány. Ha pedig hamis, akkor sosem tudtátok, hogy hol vannak a bolygók, tehát az egész asztrológia bukta..."


Attól, hogy az asztrológia áltudomány, a bolygók helyzetét még képes lehet jól meghatározni, pont amiatt, hogy ahhoz a valódi tudományt veszi igénybe, ugyanis elhiszi, amit az mond a bolygók állásáról. Tehát nem ebből következik, hogy az egész bukta.

2018. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Attól, hogy az asztrológia áltudomány, a bolygók helyzetét még képes lehet jól meghatározni, pont amiatt, hogy ahhoz a valódi tudományt veszi igénybe, ugyanis elhiszi, amit az mond a bolygók állásáról. Tehát nem ebből következik, hogy az egész bukta."


A tudománynak vannak eredményei, amik használhatóak. Pl. a segítéségével meg lehet határozni a bolygók helyzetét. A másik jelen esetben releváns eredménye az, hogy az asztrológiáról megállapította, hogy áltudomány, tehát amiket az asztrológia állít, azok nem igazak. Nem látom a különbséget a kettő eredmény között: Mindkettő tudás, ami visszaigazolást nyert.


A tudomány megfigyeléseken alapuló logikus következtetések felhalmozása, amik használhatók tudományos és technológiai társadalmak felépítésére. Amiket a tudomány megállapít, az igaz, hiszen a tudás amit megismert, használható. Az asztrológia tanai nem használhatóak. Ezért csak szeretne tudományos elmélet lenni. De erre sajnos alkalmatlan.


Az asztrológia csak próbálja kimagyarázni magát, hogy miért nincsenek látványos és minden kétséget kizáró eredményei, de valódi eredményeket nem tud felmutatni! Az, hogy majd 2 év múlva boldog leszek, meg az egyik barátom meg fog bántani, bárki kitalálhatja, nem kell hozzá nagy ész és kozmikus tudás sem.

2018. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!