Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy valakit három olyan nővel is összehozzon a sors, akik egy napon születtek?

Figyelt kérdés
Velem ez történt. Egyikkel 1,5 évig, másikkal 4 évig, harmadikkal 3,5 évig voltam együtt. A másodiknál azt gondoltam, hogy véletlen, aztán pár évre rá összejöttem egy nővel megint, és nem túl soká kiderült, hogy ő is azon a napon született. Ugyanaz az év/hónap/nap. Nem hármas ikrek! Az első 250 km-re lakik, a másik helyi, a harmadik 30 km-re él. Én Szűz vagyok, ők Ikrek. Jelent ez valamit?
2019. jan. 3. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Azt jelenti, hogy más horoszkópot kesess, ha hosszabb kapcsolatot akarsz.
2019. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan keresem az Ikreket.
2019. jan. 3. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Pontosan ugyanannyi, mint hogy bármely más napon született nővel találkozz.
2019. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A születésnapok egyezése meglepően valószínűbb annál, mint amit az intuíciónk sugall. Keress rá a Születésnap-paradoxonra! Például ha 58 ember van egy szobában, több, mint 99% a valószínűsége annak, hogy vannak ketten, akik egy napon születtek.

Három személynél azért valóban meglepő az egyezés :)

2019. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a 99% igaz is lehet, ha egy korosztályból van az az 58 ember, pl. egy iskola 2 osztálya, de mikor véletlenszerűen 8-10 éves sávból válogatunk embereket, akkor már annyira nem lehet ez se igaz. Naponta született 300 gyerek az egész országban, annak fele nő, és én ebből a 150-ből ismertem hármat. Olyat is csak egyet ismerek, akivel egy napon van a születésnapom, de ő 20 évvel hamarabb született.
2019. jan. 4. 06:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Ó, igaz, a paradoxon csak hónapot és napot vesz figyelembe, évet nem. Bocsi, ez elkerülte a figyelmemet.
2019. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes és hihetetlen sztori, és szerintem minimális a valószínűsége, szóval nagyon is egyedi eset a tiéd :D


És amúgy hasonlítottak is egymásra valamiben? Mármint azon kívül, hogy gondolom mindegyiknek két füle volt meg egy feje.

2019. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Se külsőre, se jellemre nem hasonlítottak.
2019. jan. 8. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!