Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van szüksége az emberi...

Miért van szüksége az emberi testnek lélekre?

Figyelt kérdés
Mert az emberi test tud anélkül is élni akkor miért kell lélek? És a lélek mikor megy a kisbabába? Ha akkor amikor az anya hasában van akkor előszőr az anyát szállja meg , legalábbis át kell mennie rajta ha a kisbaba testébe akar menni. Vagy nem értem hogy ez hogy van most. És a lelkek honnan tudják hogy hol és mikor kell kisbabába bele menniük vagy egyátalán minek ez az egész ?

2019. aug. 10. 11:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Miért nem jön válasz?
2019. aug. 10. 12:15
 2/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan senki se hisz ebben?
2019. aug. 10. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Gratulálok! Megfejtetted a spanyolviasz lényegét!
2019. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinnèm, hogy megszállná az anyát, mert akkor az szemèlyisègváltozást okozna benne. Amikor a nő-fèrfi párosodik, a 2 fèl bioszanyaga találkozik, majd elkezd fejlődni az utód, ezzel együtt már megvan, de fejlődik tovább a lèlek is.
2019. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ******?! ***** válasza:
42%
A gyerekeket a gólya hozza!
2019. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szükség van-e lélekre, ezt mindenki döntse el hite szerint. Most arról szól a kérdés, hogy van, emiatt ebből indulok ki. Már a fogamzás utáni hetekben ha jól tudom, összekapcsolódik az anya lelkével, aztán egyesül a leendő, éppen kialakuló testével. Az hogy hol és mikor szülessen le a Földre, ezt még odaát eldöntik közösen, minden részletet.
2019. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fordítva ül picit a kérdés a lovon. Az ember test-lélek-szellemből áll. Valaki mindig úgy mondja: "Ha nekem van testem, és nekem van lelkem; akkor én csak egy harmadik lehetek!" Tehát hogy maga az ember, az elsődlegesen szellem, az az az isteni szikra. Na, szóval tehát elsődlegesen a szellemek vagyunk, és van lélekruhánk+testruhánk. A testünket használjuk a megtapasztalásokra; pl hogy ilyen tapasztalatokat gyűjtünk, hogy hideg-érzet, meleg-érzet, érdes, puha, sima, éhség-érzet, megérint a szellő, ránkesik egy vízcsepp; meg például , hogy megízleled az ételt, vagy pl szerelmeskedtek a pároddal, vagy ilyesmi. A lélek meg állítólag a batyu, amiben visszük, szállítjuk az emlékeinket. Valaki még ide szokta kapcsolni, amikor erről beszél, hogy a sejtjeink elvileg 7 évente kicserélődnek, és például mondjuk 40 évesen honnan vannak még az embernek gyerekkori emlékei. És akkor hogy az akkor nem csak a sejtekben van benne az emlék, hanem akkor a lelkünk is eltárolhatja, és tudhatja őrizni. És akkor meg például ha már valakinek idős a teste és mondjuk elfáradt, akkor mondjuk ha reinkarnálódik egy tök másik országba, tök másik kultúrába, akkor újra el kezdheti gyűjteni a megtapasztalásokat. pl másféle munkakörben próbálja ki magát, másféle szituációkat él meg, másféle ételeket kóstol meg, másfajta háziállata van, másfajták a hagyományok, egész más a környéknek az időjárása, stb. És akkor megint tehát el lehet kezdeni 'felderíteni'.
2019. aug. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
*Ja és hogy szóval én úgy tudom, olyan volt pl a Bibliában, hogy először az angyalok mondták, hogy már mindenféle formát meggyúrtak az anyagból, és akkor mondta nekik Isten, hogy egyet még nem, az ő formáját még nem gyúrták meg az anyagból, és akkor meggyúrták azt is; szal tehát hogy Isten az ember teremtésénél mondta, hogy talán minden angyal tegyen belőle magából egy részt; és akkor az anyag nem mozdult; és akkor Isten belelehelte a lelkét, és akkor az anyag szemében pedig Isten szemének ragyogása ragyogott föl. (Én még szal ezeket a történeteket nem olvastam) . Ja és pl amikor meg két ember úgy testi-lelkileg egyesül, valahol ezt már máshol hallottam; akkor megszünnek a polaritások, és visszaállítják az "isteni egységet", amikor ők már úgy nem két fél, hanem egy egész. Hogy egy egészet alkotnak. És hogy valamikor régen, ez volt az egyik legszentebb 'szertartás'. És akkor pl ők is el kezdhetnek 'teremteni'. Mintahogy Isten, hozzá hasonlóan tehát; meg még visszatérve kicsit, állítólag mondott iylet Isten az angyaloknak, de én nem tudom, nem ismerem a történetet, hogy "Ő az én gyermekem, szolgáljátok őt". Mármint az angyaloknak, akik részt vettek a teremtésben, az ember teremtésében is, hogy szolgálják az embert. De én ezeket nem tudom, csak hallottam.
2019. aug. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves embereim

Elmesélek egy igaz sztorit

3 rezidensemmel jöttem erre a bolygóra úgy, hogy mi azt akartuk, Isten vezérelt minket amúgy, amikor még született a testünk fizika, akkor el mentunk a kórházba, s lebegtunk a korteremben, mikor a baba megszületett, akkor a szivehez kellett repulnunk, s bele szalltunk, megszalltuk a testet, lelket cseréltünk

2019. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincsen szüksége az emberi testnek KÜLÖN lélekre.

Remekül működik az magától is. Mint ahogy a többi élőlény is.

2019. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!