Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A relativitáselmélet szerint...

A relativitáselmélet szerint ha felénk gyorsan közeledik egy űrhajó, az látni fogja a jövőnket?

Figyelt kérdés

Vállalkozás ötlet:

1. A kuiper övben keresek egy magas urántartalmú aszteroidát, amin létrehozok egy bázist.

2. Ai alapú bányász és építőrobotok segítségével felépítek pár egyszerű atomreaktort. A shielding és a biztonság nem számít, mivel nincs veszélyben senki.

3. Bázisról lézerek segítségével naponta egy ilyen nanoűrhajót küldök vissza a föld felé, közel fénysebességre gyorsítva.

[link]

4. A földről a beérkező nanoűrhajóknak rendszeresen elküldöm az aktuális részvényárakat.

5. A nanoűrhajók feladata, hogy ezt visszaküldjék. Elvileg ha elég gyorsan közelednek, a relativitáselmélet alapján amit visszaküldenek egy olyan üzenet lesz, amit csak később fogok elküldeni, tehát belelátnak a jövőbe.



2019. szept. 22. 10:12
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
75%

:DDD

Most nevettem egy jót

2019. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
ezt az ikertestvéres elméleten dolgoztad ki? miszerint ott lassabban telik az idő. Így az űrben lévő iker bizonyos százalékban fiatalabb lesz a földön élő testvéréhez képest... ami megfelelő sebesség mellet akár évek is lehetnek?
2019. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
mert akkor elvileg lehetséges...elvileg sajnos még nem bizonyított vagy alacsony a különbség
2019. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
En sajnos màr az idö es tèr, sebesseg viszonyàn elveszitettem a fonalat. Pedig érdekelne a tema. Sajnalom hogy iskolaban nem a valosagot tanitjàk. De elvileg aki gyorsabb annak gyorsabban telik az ideje is(netes video einstein-i elvekkel), az emberben is van olyan erzes ha egy nap alatt millio dolog törtent veled akkor egy pillanat volt neked a nap, mig aki egesz nap pl csak ült, annak hosszu oràk. Az ürben viszont pl ha ürhajoval megy meg azt irjàk annak meg lassabban telik az idö.
2019. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
Egy szót sem értettem ebből. Időutazás nincs, mert mindenhol jelen van. A gyorsulástól semmi nem lesz más. Az idő csak egy viszonyítást segítő szám változások és azok mértékének mérésére.
2019. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Szoval ha az ürben lassabban telik az idö az egyaltalan hogy követi a földön az esemenyeket.

Pl amig itt kitör 2 nap alatt pl egy ujabb vilaghaboru addig az ürben pl 1 nap telt el.

Azaz a jelent sem latna nem hogy a jövöt.


Nem ertem

2019. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki uantkozást érez vagy fordítva, vagy nem rohad úgy a teste még nem időutazott.
2019. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
7. De bizonyitott a ter es idö viszonyaval einstein-i elvekkel. Hogy a ket különbözö esetben nem egyforman telik az idö azaz az függ nemhogyva sebessegtöl de a tértöl is
2019. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Tehat különbözö sebessegeknel illetve különblzö tereknél mashogy telik az idö.

Repülövel is bizonyitott igaz ott csak masodperctöredekenek töredekevel az elteres a földhöz kepest. De azzal is hogy egyik auto egyenesen megy miközben a masik letér masik utra. Mas lesz az idejük.


En bele vagyok gabalyodva rendesen. Nekem nem tiszta az egesz

2019. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Minek az ideje? Tudsz példát is mondani?

Szerintem te egy számolt számra gondolsz, amit egy megfigyelés téves értelmezéséből rá akarnak húzni egy globálisan létező lineárisan terjedő időre.

2019. szept. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!