Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért nem tudják elfogad...

Sokan miért nem tudják elfogadni hogy nem tudjuk mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Szinte egy csomó olyan kérdést olvastam itt ahol ki volt jelentve hogy semmi sincs a halál után. Honnan veszik ??

Belegondoltatok hogy az emberiséget milyen régóta érdekli ez a téma? Több ezer éve már , miközben folyamatosan cseréledünk. Azt se értjük hogy hogyan kerültünk ebbe az életbe , csak nézünk ki a fejünkből. Ebben az esetben 2 dologban lehet hinni: abban hogy semmi sincs a halál után illetve abban hogy van folytatás a halál után. Ennyi. A másik tábor meg azok akik biztosra mondják hogy ez meg az történik a halál után. Pl.: Mennybe kerülünk , valami energia vagyunk ez megmarad a halál után stb. De Nem !

Felelőtlenség ilyeneket kijelenteni. Ez a dolog továbbra is titok fog maradni az emberek elől , a tudomány hiába is van ellene , ők sem tudnak semmit.

Belegondoltatok hogy mi lenne a bebizonyítanák azt hogy van valami a halál után? Az emberek eldobnák az életüket , mert ha úgy is tudják hogy van folytatás akkor minek éljenek itt. Vagy ha azt bizonyítanák be hogy semmi sincs a halál után? Az emberek akkor is eldobnák az életüket , mert úgy tekintenének magukra mint valami biológia gépekre akik nem is dönthetnek szabadon.

Mind a kettő eset katasztrófa lenne. A legjobb lehetőség ami most van. Nagyon is így látom. A legjobb hogy nem tudjuk , ez így a legjobb.



2019. okt. 3. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Sokan hitnek hívják, vagy vallásnak, valójában tagadás, az én védelme: olyan nagyfokú félelem van az adott emberben a saját teste haladósága miatt, hogy nem hajlandó tudomásul venni sem az öregdést, sem azt, hogy egy test csak egyszeri ruhája a léleknek. Azt mondják erre, hogy teljesen azonosul az adott élettel a lélek.


Téved, aki azt hiszi, hogy nincs élet a halál után, mert már vannak tapasztalatok - orvosi szinten is - a halálközeli élményt átéet emberektől, sőt, előző életbeli emlékek is vannak, valósak: egyes embertársainknak nagy teher jutott a nagy áldás mellé.


De erről vitatkozni éppúgy fölösleges, mint a vallásról vagy a hitről. Amíg a lélek fél, addig a test tagad.

2019. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Aki megtudta az már nincs közöttünk.
2019. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Én abban hiszek, hogy nincs semmi a halál után és ezt is remélem. Nyilván nem tudhatom, de még ez a leglogikusabb minden opció közül. Egyáltalán nem esik nehezemre elfogadni, hogy semmi értelme az életemnek, hogy nincs lelkem, csak tudatom, hogy soha nem látom vissza az elvesztett szeretteim, semmi nehéz nincs ebben. Amíg tart, addig kiélvezem, utána mivel megszűnök, már úgysem fog érdekelni. De az is lehet, hogy Mark Twain-nek volt igaza és mindenki olyan túlvilágot kap, amilyen elképzelt :)
2019. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Volt halálközeli élményem, ráadásul nem is lehetne csecsemőkorban emlékezni rá. Persze tudom, a tudomány azzal jön, hogy ezt csupán az agy generálja, de egyértelműen nincs még bizonyítva. HA majd tudomány bebizonyítja valóban hogy nincs, akkor el fogom hinni. Addig köszönöm, hiszek benne, hogy van valami a halál után.


Egyébként itt a számomra leghitelesebb beszámoló: (beszéltem is az úrral, nagyon közvetlen, normális.)


https://www.youtube.com/watch?v=ZzMVyzoObpg

2019. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Vannak akik túl kevéssé tudják, hogy nem tudunk semmit, vannak akik pont elegendően 'sokat' tudnak hozzá, hogy nagyjából/lenyegileg tudhassák.
2019. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Belegondoltatok hogy mi lenne a bebizonyítanák azt hogy van valami a halál után? Az emberek eldobnák az életüket , mert ha úgy is tudják hogy van folytatás akkor minek éljenek itt. Vagy ha azt bizonyítanák be hogy semmi sincs a halál után? Az emberek akkor is eldobnák az életüket , mert úgy tekintenének magukra mint valami biológia gépekre akik nem is dönthetnek szabadon."

Az emberek jelentős része bizonyíték nélkül is meg van győződve arról, hogy van, vagy éppen nincs élet a halál után, mégsem lesznek öngyilkosok.

2019. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember logikus, gondolkodó lény, és magyarázatot keres mindenre. Ez pedig egy olyan kérdés, ami szerintem mindenkit foglalkoztat. Innen pedig már hit kérdése a dolog. Mert nem bizonyítható teljességgel sem az, hogy nincs semmi, sem az, hogy valami van. Az ebben a legnehezebb szerintem, hogy totálisan két esélyes a dolog, vagyis bizonytalan, és a bizonytalanság az egyik legrosszabb állapot.

Én azt gondolom egyébként, hogy valami van, ezen túl is. Voltak olyan élményeim amit nem tudok mással magyarázni, de ezt mindenféle vallási hovatartozás nélkül gondolom, nem hiszek semmiféle istenben :)

2019. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Engem speciel sosem érdekeltek az ilyen fantáziálgatások. Úgy látom az anyagi világ mankóként segíti a szellemi fejlődését. Olyan ez az én szememben mint egy kiló kenyér mert friss, puha, mégis elfogy és nem leszel éhes, lesz számodra holnap. Az anyagi világ a kenyér te pedig a szellemi világ. Nem tudom ez így érthető e de a kenyérnél jobb is pattanhatott volna.
2019. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

van aki nem tudja és van aki igen.

aki nem tudja azt nagyon zavarja az aki tudja.

én pedig igen csak szeretek zavarni, élvezem ha bosszantóan zavaró lehetek.


voltam odaát és visszaküldtek.

Nincsen halál.

2019. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az emberek nem dobnák el az életüket , ha kiderulne hogy van vagy nincs ” valami ” odaát , hanem a cél szerintem , kiélvezni a pillanatot , ani megadatott , most van a sansz, hogy éljunk , halál pillanatában vége mindennek , örökkévalóságig .
2019. okt. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!