Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hogyan képzelitek el az...

Ti hogyan képzelitek el az ősi Atlantiszt?

Figyelt kérdés

Jómagam egy olyan helyet vizionalizáltam,ahol a legegyszerűbb ember élete is fontos és értékes volt.Mindenki egyenlő volt de voltak akik érdemük szerint kiemelkedtek.

Többségükben katonák,őrök voltak,az egész világ felett őrködtek.

Tudósaik is voltak nyilván,akik szerintem a csillagok és a fémmegmunkálás terén jeleskedtek főleg.

Persze az is lehet hogy több hivatásuk volt egyszerre.Intelligensek voltak,vallásuk,politikai nézeteik nem volt,egyszerűen hittek abban hogy az életüket egy jobb célnak szentelik,és persze azért behatóan ismerték egymást és saját magukat.

A legfőbbek közülük talán bizonyos erőkkel is bírhattak.Ebben bizonytalan vagyok.


Egy szigeten éltek szerintem de magából a szigetből nem sokat hagytak,Asgardhoz hasonló csarnokokat,hidakat,tereket és egyéb épületeket építettek.Persze ez nem azt jelenti hogy nem szerették a természetet vagy nem tisztelték a Földet,sőt! Részben a Föld védelmében őrködhettek...


Várom meglátásaitokat! 😊



2019. okt. 9. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

Természetesen atommeghajtású autókkal közlekedtek ahogyan Eckard Strohm hírdeti az igét.


Jelentsen az bármit mert olyan hogy atom meghajtás nincs...

(illetve minden hajtómű atomokkal van meghajtva mert nem lehet máshogy)

2019. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sokat mondtál,kösz hogy beugrottál
2019. okt. 9. 10:46
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

"Jelentsen az bármit mert olyan hogy atom meghajtás nincs..."


De minden épeszű ember tudja hogy mit nevez így a köznyelv.

2019. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az atlantisziak nemis feltétlen emberek, hanem talán az alkotóink voltak, akik azóta elhagyták a földet. A korabeli feljegyzések atlantisz helyére többszöris utalnak, azonban ott csak nyílt tenger van.

A második lehetőség, hogy egy korabeli filózófus, pl Platón találta ki, példaként a filozófiai értelemben létező tökéletes állam példájaként, hasonlóképp mint mórusz tette az utópiában

2019. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez nagyon jó kérdés, engem is nagyon érdekel ez a téma!

Szerintem eredetileg egy nagyon nagy sziget volt, de aztán az idők folyamán több részre szakadt, végül pedig teljesen elsüllyedt. Volt több nagy korszaka, és lehetséges, hogy akkoriban az emberek nagy része még rendelkezett ma mágikusnak mondott képességekkel. Tehát nemcsak az elit kaszt. Eleinte az első időszakban magas lelki fejlettségi szintű beavatott személyek irányították a társadalmat, akik mindenben jártasak voltak. Angyali lényekkel is tartották a kapcsolatot. Jellemző volt a kristályok használata, ezt mindenre felhasználták, ezekkel hajtották a repülő járműveiket, és ezekkel termeltek energiát is. Felhasználták a Napnak és a csillagoknak az energiáját is. Sok piramist is építettek, meg templomokat, ezeken a helyeken beavatásokat végeztek meg gyógyítottak is. A koncentrikus kör alakúra épített városok is valószínűleg jellemzőek voltak.

Aztán később az idő múlásával a dolgok rossz irányba fordultak, és előtérbe került a technikai fejlődés, meg az önzés, a mohóság, kapzsiság. Valahogy valami megváltozott. Katonaság az nem tudom, hogy volt-e a kezdeti időszakban legalább védelmi célból, de a késői időkben elkezdtek hódítani is, meg háborúkat is vívtak. Genetikai kísérleteket is végeztek. Aztán a végén a mágikus erőket is rossz célra használták fel, ami a végzetüket okozta.

2019. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Érdekes elképzelések..igen a kristályt én is akartam írni csak kimaradt
2019. okt. 9. 13:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az lehet, hogy a mai ember megalkotásában, létrejöttében is szerepük volt. Sok minden történt ott az évezredek folyamán. És azt is tegyük hozzá, hogy volt más elsüllyedt földrész is. Szóval elég nehéz ez a kirakósjáték, de én ezeket olvastam, amiket fentebb dióhéjban leírtam. Szerintem ezt az egészet nem Platón találta ki, bár sokan azt hiszik. Annyira azért volt ő realista, hogy utaljon arra, ha valamit csak kitalált. Az ideális államot azt tudomásom szerint egy külön műben fejtette ki. Atlantisz történetét ő Szolóntól hallotta, aki pedig egyiptomi papoktól szerzett erről tudomást. Tehát mondhatjuk, hogy közvetett formában egyiptomiaktól származik, mégis általában Platónnak tulajdonítják. Aztán persze később sok más ember is foglalkozott ezzel a rendkívül érdekfeszítő témával.

Másfelől meg ezen kívül is rengeteg dolog utal elsüllyedt civilizációk, földrészek létezésére.

2019. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hogy honnan származnak, és a végén mi lett velük, meg hová mentek a túlélők, az is egy külön téma lehetne. Gondolom közben is mentek el, amikor még javában létezett a földrész és a civilizáció. A több nagy katasztrófa nyilván megtette a hatását, nem maradt következmények nélkül.
2019. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen, a korai időszakban még egységben éltek a természettel, a világgal, szerették és tisztelték a környezetüket.
2019. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen,sokrétű téma ez
2019. okt. 9. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!