Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a lélek, és a tudat közt a...

Mi a lélek, és a tudat közt a különbség?

Figyelt kérdés
Már napok óta azon gondolkodom, hogy mi a különbség lélek, és tudat között. Vagy ugyan az a két dolog?

2019. okt. 14. 04:47
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon jó kérdés, amin én is sokat gondolkoztam.

Az én értelmezésemben a tudat csak egy része a léleknek.

Úgy képzeld, hogy a lélek magja az a valaki benned, aki megfigyeli a dolgokat. A tudat elég közel áll ehhez az én kérdéshez, de a tudat mégsem teljesen te vagy, hanem egyfajta funkció a tanult viselkedések, berögződések alapján.

Vagyis mind a tudatod, a tudatalattid és a tudat felettid is a lélek részei, ezek mind te vagy, te végső soron te a megfigyelő vagy. A többi azok különböző tudatfunkciók, szintek.

A tudatalattidban van tárolva minden, amit nem használsz a mindennapi gondolkodásosban, de kihat rá. Szóval ezen logika mentén a tudat pedig az, amit használsz és ami a tudatalattiból kreálódik, mint számodra logikus, használandó tudás.

A tudaton keresztül szemléljük a világot, ezért is érezzük, hogy az mi vagyunk. De ez csak egy részünk.

Én úgy képzelem, hogy a lélek magjában van a megfigyelő, az én az énben, és a megfigyelő körül a különböző tudatfunkciók, tudatszintek.

2019. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lelked az igazi tested, az eletergiad.


A tudat pedig ennek a megnyilvanulasa, a ketto szorosan kapcsolodik egymashoz.

2019. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz csatlakoznék. A lélek hordozza az emlékeket, diktálja a helyes irányt, késztet arra, hogy megvalósítsd azt, amiért jöttél ide a Földre. A tudat, az ego, az nagyon gonosz is tud lenni, mert sokszor a lélek útjának ellentétes irányába visz. A lélek az te vagy magad, az egót viszont, ahogy az első is írta, nagyban befolyásolja a sok fizikai megtapasztalás. Egóból lehet valaki büszke, gőgös, okozhat rosszat másoknak, de ha mind a belső hangunkra hallgatnánk, akkor ez világ nem tartana ebbe a rossz irányba, ahová tart!
2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 Igen mert az EGO intelligencia hiányra utal és nincs benne szerénység és alázat. Tehát aki egoista az hülye is igaz?😀
2020. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!