Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért gondolok mostanában...

Miért gondolok mostanában mindig a halálra?

Figyelt kérdés
Nem úgy kell elképzelni, hogy halál vágyam van. Hanem úgy, hogy mostanában nagyon sokat gondolok a miben létére, a miértjére, és úgy általánosan mindenre vele kapcsolatban. Apám négy éve, tragikus hirtelenséggel halt meg. Megviselt, de túl jutottam rajta. Egészen három héttel ez elottig nem volt semmi, de aztán vele álmodtam. Kérdezte hogy vagyunk, meg ilyenek. Érdekes mód tisztában volt a helyzetével. Mármint hogy nem él. Megmutatta, milyen érzés volt neki. Éreztem, hogy egy hirtelen fellépő fájdalom árat szét a testemben, utána zsibbadás. Majd mintha csak egy nehéz, szorító valamit emeltek volna le rólam, éreztem, hogy légiessé válok, és elhagyom a testem. Azóta ez jár a fejemben. Tényleg ilyen érzés lehet? Vagy csak álmodtam az egészet?

#halál #álom #test elhagyása
2019. okt. 17. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem csak a halálérzet.


És nemcsak vele álmodtál, hanem meglátogatott. Ehhez az asztrálsíkon kell lennetek (minimum), amihez pedig ki kell lépned a testedből, és ezt érezted szerintem.


A halál azért van mert a fizikai testünk nem bírja örökké, természetes dolog. Apukád sem halt meg, csak a teste halt meg. Nem ugyanaz.


Meg így a különböző életeidben különféle tapasztalotokra lehet szert tenni, amivel mégtovább fejlődhetsz.


Ezért nem szoktam például gyászolni, csak hálát adni az időért amit az illetővel tölthettem, és minden jót kívánni a továbbiakban.

2019. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem hiszem, hogy az asztrális utazás lett volna. Ne érts félre, nem mondom hogy nem volt benne az is. Volt benne részem, ahogy tudatos álomban is. Ez más volt. Ő mondta, hogy ha még akarok nyugodni teljesen, akkor át kell élnem amit érzett akkor. Úgy fogok elindulni afelé, hogy tudat alatt is elfogadják.
2019. okt. 17. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Akkor el is mondta, hogy miért jött, nem kell ezt túlbonyolítani.


Talán csak annyit kellett tudnod ehhez hogy ez nem álom volt, hanem látogatás:)

2019. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Értelmes embernek tűnsz kérdező, ne hidd el ezt az asztrális utazós dolgot. Valamiért a tudatalattidból előjött édesapád emléke és vele álmodtál emiatt. Tudom jó érzés lenne ha tudnád hogy meglátogatott de sajnos nem létezik ilyen. Ettől függetlenül ha hiszel a halálon túli életben akkor ez egy jó dolog hogy ilyet álmodtál mert egy esetleges választ kaptál arra hogy vajon mi van most édesapáddal. Lehet a túlvilágon tényleg él még a lelke ha van egyáltalán túlvilág és ez megnyugtathat téged ha te ebben hiszel :)
2019. okt. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Ez csak a te projekciód volt, ne tulajdoníts semmilyen jelentőséget az álmoknak. Ne beszélj bele semmit. Asztrál sík nem létezik.
2019. okt. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár éve meghalt az anyósom. Nem volt vele semmi baj, de nem is kötődtem hozzá túlságosan.

A temetésén mégis bőgtem, kiszakadt belőlem, mindehhez a zene, gyász szertartás szövegei is hozzájárultak.


Szerintem féltem, félek az elmúlástól, és ez pofon vágott. (szinte nincs nap, hogy ne gondolnék rá, félnék a haláltól, vagy valamely betegségemet ne tekinteném halálosnak - ami persze nem az, vagy még nem az)


20 évvel ezelőt, amikor a nagymamám halt meg, akkor még nagyon fiatal voltam, és csak nevetgéltem a temetésén, sok, régen látott rokon, ismerős jelent meg, gyermekien örültem a megjelenésüknek.


Szóval szerintem arcul vágott, hogy te is halandó vagy. Illetve lásd még a gyász fokozatait (pszichológia).

Vagy tényleg hiányzik.


De, én még azt sem zárom ki, hogy tényleg meglátogatott, bármilyen módon. Nyilván, az ilyesmi tudományosan nehezen bizonyítható, de a tudomány se tud mindent, illetve folyamatosan fejlődik, fejlődhet.

2019. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!