Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki vagy mi az, hogy annunaki...

Ki vagy mi az, hogy annunaki és mi köze a sumerekhez?

Figyelt kérdés

Láttam egy filmet, kissé értelmetlen volt szerintem, egyszer-kétszer megemlítették, hogy "annunaki", de nekem nem derült ki, hogy mi az vagy ki ő, ezért magyarázzátok el legyetek szívesek!


Ez egy kertesztnév, pl. olyan mint mondjuk Gábor vagy egy faj neve vagy mi a szöszmösz?



2019. okt. 27. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Google első találat. Szívesen.

[link]

2019. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem a házifeladat kategóriába akartad írni,
2019. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Szellemi lény változó fizikai formával :D
2019. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
én úgy tudtam valami óriás-féle,de olyat is hallottam,hogy bukott angyal....szóval.....bármi lehet innentől kezdve...
2019. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
33%

Ezek az annunakik valamiféle hosszú életű(1000-2000év!!!) idegen faj tagjai akik a nibiru nevű,valószinüleg létező bolygón laknak.

Az ufókutatók szerint a föld aranykészlete kell nekik,mert azzal akarnak kémiai eljárások útján oxigént a saját nibiru bolygójukra.

Az annunakik a sumér nép fölött uralkodtak jézus elött,és sok dolgot,öntözést,földművelést,írást, csillagászatot,épitészetet,ők tanították meg az embernek az aranyért cserébe.

2019. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1-es, minő "véletlen", használtam keresőt. Nem kéne mindig beszólni.


Itt érdekes válaszokat is szoktam kapni, ezért tettem fel itt IS a kérdést.


Úgy tűnik, hogy sokféle elképzelés van az annunakiról, a segítő válaszokat köszönöm.

2019. okt. 28. 03:51
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha használtad a keresőt, akkor miért kellett megkérdezned ezt? A wiki világosan leírja, hogy mi az az annunaki. Innentől kezdve minden más válasz nem érdekes, hanem szimpla butaság.
2019. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Húha... Látom, komolyan is gondolod, hogy most ezért leosztasz valakit... Elég súlyos.


De azért válaszolok a kérdésedre - bár teljesen off a hozzászólásod.


Engem érdekelnek különböző nézőpontok és csodák csodája, nem tartom a wikit az egyetemes okosságnak. Emberek, sokszor még csak nem is szakértők csinálják. Amúgy pedig sokszor az sem szakértő, akinek van arról papírja.


Szóval nem kell az engedélyed, hogy itt kérdezzek.


Mit csinálnának az ilyen emberek, mint te, internet nélkül... Júj.

2019. okt. 28. 08:16
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Hratulálok #7-es!


Úgy általában azért felvilágosítanálak, hogy a wiki nem a tévedhetetlen igaztudás forrása. Főleg, hogy bárki szerkesztheti. Sőt a moderátorok sincsenek a bölcsek kövének birtokában, hogy ítélkezhessenek.


A konkrét szócik is mellőz számos tudományos igényű értelmezést, szempontot

2019. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Azt inkább magadtól kérdezd, hogy mit csinálnál internet nélkül. Akkor nem lenne hol kérdezni sem pl.


Elárulok egy titkot: az sem szakértő, akinek nincs róla papírja. Illetve az biztosan nem az. Míg aki mondjuk tanult régészetet, történelmet vagy valamilyen ókori nyelvészetet az nagy valószínűséggel az lesz. És senki sem azért tanulja ezeket, mert gyerekkori álma eltitkolni azt, hogy az annunakik atlantiszi fényjáró kristályangyalok voltak, hanem mert pl. gyerekkorától lenyűgözi az ókori világ, a sumer mitológia és a Gilgames-eposzon nőtt fel.

Ha tényleg érdekel mi az az annunaki, akkor ajánlom, hogy olyan emberektől olvass, akik akár még az agyagtábláról is fordították a Gilgames-eposzt. Sokkal több és érdekes információt fogsz kapni a válaszaidra, mintha valamelyik ezós oldalon tennéd ugyanezt. Vagy akár olvass el egy fordítást. És ezekben is már van olyan, ami elavult vagy éppen a szakértők nem értenek egyet benne...ezért sok érdekes választ találhatsz ezotéria nélkül is. Te is láthatod, hogy az annunaki szerepe történetenként változhat. De az ezo az információk tudatos elferdítése, hogy 21. századi ezoagy kompatibilissé tegyék ezeket a dolgokat.

Persze, nem baj, ha ilyet is olvasol, de ne ez legyen az alapozó tudásod. Ha csak a hülyeség van és az az alap, akkor könnyen elbutulhatsz, mert elragad. De ha tudományos dolgokra alapozod és arra jön néha hülyeség, akkor nem fogod annyira komolyan venni és nem facebook-ezo huszár leszel, aki triggerel minden tényre.

A lényeg, hogy rengeteg jó könyv van magyar nyelven is...igaz, főleg antikvár, így lehet elavult, de a jó oldala, hogy viszonylag olcsó, mert régi könyv. Nem rosszból mondom, mert persze abból is nyugodtan levonhatod a saját hülyeséged. De legalább azért megdolgoztál és nem más megrágott hülyeségét vetted át, amit te is megrágsz és meg zavarosabb hülyeség születik belőle.


9. Ne a szkeptikus wikit nyissa meg, hanem az originalt, az angol nyelvű még jobb.

Általában azok szerkesztik a cikkeket, akik jártasak a témában. A pontatlanságokat elég gyorsan szokták javítani.

És még mindig jobb forrás, mint az a forrás, ami azzal jön, hogy földönkívüliek voltak.

2019. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!