Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a sorsunk...

Lehetséges, hogy a sorsunk előre megvan írva?

Figyelt kérdés
Hogy bármit is teszünk az lesz velünk, amit a végzet kijelöl? Ez furának hangozhat, de 1 éve mintha egy film lenne az életem ami fel van építve.

2019. dec. 2. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a rendező és a forgatókönyv író is...
2019. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

A nem-determinisztikus kvantumkáosz miatt nem. Ami ebben az Univerzumban materializálódik, az matematikailag is teljesen random.


Tehát ez azt jelenti, hogy még elvben sem lehet olyan végtelen nagy kapacitású számítógépet készíteni, ami kiszámolná mi fog történni. Csak valószínűségeket tudunk becsülni.


Ezt a randomot semmilyen módon nem tudja a tudatunk befolyásolni.


Tehát haladunk egy úton, ami épp akkor íródik, de semmilyen hatással nem vagyunk rá, (csak az előző állapotból következik... és a kimenet véletlen.)

A szabad akarat illúziója ez, de a Sorsunk nincs előre determinálva.

2019. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Már csak azért sincs megírva a te sorsod (sem), mert a válaszolók döntik el, mit írnak neked. Ha előre le lenne zsírozva minden, akkor csak azt olvashatnád például, hogy KÖRTE, de most azt fogod olvasni, hogy EPER, mert én így döntöttem.
2019. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3, Vagy pedig az asszociációs belső állapotokból egy bonyolult számítás folyamán esett ki az EPER szó, amit bizonyos kívülről érkező bemenetek aktiváltak.


A kérdés elindított az agyadban egy kaszkádot, amire végül az eper memórianyom aktiválódott és több száz millisecundummal korábban már mérhetően megszületett a válasz, mint az öntudatod felfogná (!)


Mi ez, ha nem a külső és belső állapot következménye, abban az illúzióban, hogy dönthetsz? Csak úgy érzed valójában.

2019. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
Hát, én szeretem a körtét és az epret is. De a szőlő a kedvencem.
2019. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

1: Ezotéria kategória.

2: Ez gyakorlatilag lehetetlen. Ahogy írták: a kvantumhatározatlanság miatt.

2019. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fontos történések meg vannak írva amit nem lehet elkerülni. De nyilván nem olyan részletességgel, hogy az is adott mit fogsz reggelizni holnap. Én azt vettem észre, hogy ha szeretnék másítani a sorsomon egy bizonyos irányban akkor mindenféle "véletlenek" történnek amik visszazökkentek oda ahonnan próbáltam eltérni. És miután ezt rengetegszer megéltem elkezdtem meglátni mások életében is a véletlennek tűnő eseményeket amik egy bizonyos kimenetelre kényszerítették a sorsukat.
2019. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sajna hiszek benne, de az 1. kommentnek igaza van...
2019. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egy-két bizonyos dolog a múltból ami visszaköszön véletlenek formájában. Az tény, hogy mi magunk alakítjuk a sorsunkat. De néha abban hiszek, hogy valami felsőbb hatalom irányítja az életem. Mert túl sok a véletlen.
2019. dec. 3. 18:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"túl sok a véletlen"

Megerősítési torzítás.

2019. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!