Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy képtelen...

Miért van az, hogy képtelen vagyok meditálni, mert amint meghallom pl. hogy mondják, hogy egyenletesen dobog a szívem már össze vissza ver és készülök is pánikrohamot kapni, pedig egyébként nem, és ellazulni se tudok, mert rossz érzés és félek?

Figyelt kérdés

2020. jan. 8. 12:56
 1/7 gublug ***** válasza:
100%

Ehh. Azert van mert nem erted, hogy mire jo a medi.

Akkor ne csinald. Kezdj lazabb dologgal. Tanulj meg relaxalni eloszor.

A kevesebb neha tobb.

2020. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Mindenki képes meditálni. De be akarod korlátozni a meditációd egy bizonyos gyakorlati formára, és a nyugalom aspektusára.

Ne tedd.


Másfelől hát igen az elméd pánikorientációt tanult be. Próbálj egy mentális lépést hátra lépni. Erre nincs jó tanács, max segítés. Szóval annyit tudok mondani, hogy az utadban tényszerű, hogy egyszer kitanulod ezt, végleg elhagyódik belőled. Te csak bízz ebben.

2020. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem mindneki képes medtálni. Pl. egy kényszeres személyiség szinte soha nem lesz képes, sem egy labilis, zavart ember.


Azért van, mert nagyon sok és mély belős feszöltséged van, ami nem jöhet a felszníre (énvédelem), különben nem bírnád el. Ezért nem szabad neked meditálni.

2020. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ameddig a meditációs módszeredet nem ismerteted, nem lehet a kérdésedre adekvát választ adni. Vázold, melyik módszert és hogyan használod.
2020. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A meditáció nem arról szól, hogy megváltoztatunk bármit is erővel, pl. szándékosan lassítod a légzésed, vagy megerőszakolod a gondolataidat. Próbálj meg együtt lenni azzal ami van, ha szabálytalan szívverést tapasztalsz a jelen pillanatban és ziháló légzést, hát add át magad neki. Figyeld meg jól, a gondolataidat is amik jelentkeznek közben és hogy mennyire hajlamos vagy elhinni őket. Pedig ha nem fordulsz feléjük eltűnnek, csakúgy mint a testi tünetek,egyetlen egy dolog állandó, az pedig a változás, ha pedig megfigyeled a szabálytalan légzésedet és valóban soha nem változik, akkor hamarabb találtad meg az egyetlen változatlan dolgot mint a történelmi buddha, akkor pedig már meg is nyugszol a felismeréstől, akkor pedig nyugodtabb lesz az elméd és a testi tüneteid is. És akkor már azt hiszed, hogy van egy felismerésed...
2020. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg valamilyen zenét, nekem ezek szoktak segíteni, apránként:


[link]

[link]

2020. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a 3-as mond valamit.Ön/bizalom,Ősbizalom...Irányításkényszered van,a medihez fel kell adni az éber tudatot és te attól félsz,ha ezt megteszed,akkor a felszínre tör a rengeteg elfojtott érzelem a tudatalattiból..Ehhez kapcsolódó indulatok is felhalmozódhatnak hosszú évek alatt...Én egy alkalommal törtem-zúztam,egyébként énsem tudok meditálni,ezért elkezdtem Ohmm-mozni és az levitt ugyanabba a tudatállapotba napi 10 perec és garantáltan kisimul a lelked,utána jöhet a vezetett meditáció sztem..
2020. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!