Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Michael Newton-Lelkünk útja...

Michael Newton-Lelkünk útja című könyvében leírtak mennyire hitelesek?

Figyelt kérdés

Az érv mellette (mivel a hipnózis alanya hazudhat, fantáziálhat)az hogy több ezer egymástól független embert hipnotizált, és mind ugyanarról számol be hipnózisban, anélkül hogy a többiek beszámolóit ismerné.


Ez elég meggyőző így, de messziről jött ember azt mond amit akar. Hol vannak ezek a beszámolók hitelesen rögzítve ?

Bocsánat de ez kevés hogy azt mondja annyi hipnózist végzett, ez az állítás kevés.

Hallanunk kéne mindet. Ha végzett is annyit, lehet csak az a 30 (vagy mennyi) volt hasonló egymáshoz amit a könyvében leír. 1000ből 30 meg egy kicsit karcsú.



2020. jan. 26. 16:50
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Bocsánat, szóval állítólag 7000 alanyról van szó.
2020. jan. 26. 17:51
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

"Hallanunk kéne mindet."


És ha ezt technikailag lehetséges volna, hány ezer órát tudnál rászánni az életedből arra, hogy végighallgasd az összes hipnoterápiás ülés hangfelvételét, amit Dr. Michael Newton több, mint 4 évtizedes munkássága alatt rögzített?


Ha nem tartod őt hitelesnek és szavahihetőnek, mert számodra a "messziről jött ember azt mond, ami akar" kategória a munkássága alapján, akkor egyszerűen ne foglalkozz se azzal amit ő, meg nem kevés, hasonló területen dolgozó terapeuta állít a saját pácienseivel szerzett tapasztalatok alapján - kezeld hazugságként, és engedd el.


Megkérdezhetem, hogy eddig melyik könyveit olvastad ?

2020. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Rátudnám szánni az időmet mondjuk 100 alanyra, akiket én véletlenszerűen választok ki :)

Ez már elég volna :)


Ne foglalkozzak ugye? Már hogyne foglalkoznék :)

Annyira könnyű dolga azért nem lesz hogy csak vak hívői lesznek. És neked sem.

2020. jan. 26. 21:44
 4/48 A kérdező kommentje:

Nem kezelem egyszerűen hazugságként, mindenki magából indul ki. Te gondolom így szoktál gondolkodni, vakon hiszel, vagy vakon nem hiszel. Engem az igazság érdekel.


Az első könyvét olvastam, ami tele van önellentmondással.

De pont ezek miatt az önellentmondások miatt hihető számomra, mert egy hazugságot profibban dolgozott volna ki. (Bár ki tudja)


Engedd meg hogy feltegyem először a kérdést, ellenőrizhetjük-e valahogyan a forrását (7000 alany), vagy csak vakon elhisszük, vagy nem hisszük el amit mond?

2020. jan. 26. 21:54
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

"Te gondolom így szoktál gondolkodni, vakon hiszel, vagy vakon nem hiszel."


Mire alapozod ezt a következtetést?

2020. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Egyszerű.. Arra búzdítasz könyveljem el mint hazugságot. Ebből arra következtetek ez a te módszered, mert mindenki magából indul ki.


Szerinted nem szabad visszakérdeznem, helyette ne higgyem el és csendben kullogjak el, nehogy másnak is eszébe jusson a kérdés, tehát birkagondolkodásra buzdítasz.


A könyv hit kérdés amíg nem vizsgálhatjuk meg a forrását. Elhisszük a szerző állításait, vagy nem..

2020. jan. 26. 22:28
 7/48 A kérdező kommentje:
Azt hiszed olyan hülye vagyok hogy majd még örülök is magyarban, mivel te megengeded hogy ne higgyem el
2020. jan. 26. 22:29
 8/48 A kérdező kommentje:
Magamban*
2020. jan. 26. 22:30
 9/48 A kérdező kommentje:
Legyen az interneten nyilvánosan elérhető az összes alany beszámolója. Mind a 7 ezer
2020. jan. 26. 22:31
 10/48 A kérdező kommentje:
Tudom személyi jogok..hidd el hogy van megoldás, hangtorzítás egyebek
2020. jan. 26. 22:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!