Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Eckhart...

Mi a véleményetek Eckhart Tolléről?

Figyelt kérdés
Nektek milyen tapasztalataitok vannak a könyveveil,előadásaival kapcsolatban?

2020. febr. 22. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Eckhart Tolléről, embert barátjéről.
2020. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hiába pontoztak le, nekem tetszik xdd
2020. febr. 26. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha senki nem ír értelmeset, akkor írok én.


Szerintem a Most hatalma alapvetően nem egy rossz könyv.

DE tartalmi és szerzői vonatkozásában is azt tudnám mondani, hogy Tolle inkább álljon ki a pódiumra és beszéljen, ne írjon...

Szóval nem véletlenül lett kiadva a "A most hatalma a gyakorlatban" - az eredeti Most hatalma egy eléggé összeszedetlen, száraz, elméleti, és gyakran el-elkalandozó könyv, ráadásul több kérdést hagy nyitva, mint amennyit megválaszol.

Nyilván maga Tolle tudja a válaszokat, de azt elfelejti, hogy az olvasó nem.


Tolle módszeréről nem sok mindent tudok mondani, valakinél vagy működik, vagy nem. Szerintem a többségnél nem, és pont azért, mert olyan kételyek, elvárások és prekoncepciók maradnak az emberben, amiket Tolle a könyvével nem rombol le. A Most hatalma olyan, mint ha fogták volna a neoadvaita érát, kiragadtak volna belőle egyetlen momentumot, amit aztán jól meghámoztak, és úgy tették az olvasó elé.


Ha ajánlanom kellene a könyvet, csak és kizárólag úgy ajánlanám, ha mellétehetnék még egy-két kötelezőt, mondjuk Ramana Maharsitól az összeset, meg Robert Adams összest. Ha ezeket elolvassuk, már kapunk egy viszonylag átfogó képet erről az egészről, emellett ezek a könyvek nagyban törekszenek arra, hogy az olvasó prekoncepcióit letörjék. A Most hatalmát nem nehéz félreérteni, és részben pontosan a le nem rombolt prekoncepciók miatt, amik újabb megválaszolatlan kérdéseket és félreértéseket szülnek.

2020. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem, valamelyik könyvében azt írja, hogy először az Új föld című könyvét olvassuk el, mert a Most hatalma úgy érthető(bb) lesz. Így is tettem, meghallgattam az Új föld hangoskönyvet, majd a Most hatalmát, aztán még kb 2-2x mindkét könyvet, majd elolvastam az általad említett gyakorlati magyarázatokat tartalmazó könyvet, és így nincs hiányérzetem. Azt tapasztaltam, hogy minél többször meghallgatom, annál jobban megfogom a lényegét. Szeretnék lassan más által írt, hasonló jellegű könyveket is olvasni, ha esetleg tudsz még az említetten kívül, szívesen fogadom! Köszönöm a választ!
2020. febr. 28. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak most vettem észre a válaszod.

Hasonló könyvet nem tudok, de én inkább ajánlom Robert Adams,Ramana Maharshi és Papaji könyveit ill. videóit. Ramana által adott válaszok a legtömörebben tartalmazzák a lényeget. Nekem az Oltalmazó útmutatás a kedvencem.

2020. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!