Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan meditáltok? Hogyan...

Hogyan meditáltok? Hogyan gyakoroltok a jelenben lenni (azaz kevesebbet görcsölni a múlton és a jövőn)? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon szeretnék olyan gyakorlatokat elsajátítani, melyek segítségével jobban a jelenben tudok maradni (azaz kevesebbet bánkódom a múlton és nem rettegek a jövőtől). Agykontroll tanfolyamot még korábban végeztem, de sajnos még soha nem meditáltam, csak ott a tanfolyam 2 napján és azt is csak "vezetett meditációval". Egy kezdőnek mit javasoltok, milyen konkrét gyakorlatsort a meditációhoz? Akár link is érdekel, ahol megnézhetem, elolvashatom azt, amit fontosnak tartotok. Érdekel bármi, ami előrevisz és segítségével közelebb jutok a jelen tudatos megéléséhez. Elvileg a meditáció épp arról szól, hogy a tudatodat teljesen "kiüríted", azaz segítségével hosszú távon nagyobb eséllyel éled meg a jelent.

Nagyon köszönöm előre is!



2020. febr. 22. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Jutbobon talalsz mindfoolnes gyakorlatokat reszletesen, magyarul. Tudatos jelen maskepp. En is kezdo vagyok, bar 7 eve tudatos almodo, de neten fent van minden, csak a megfelelo kulcsszavakat kell beutni :) (vagy pszichologus)
2020. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Elvileg a meditáció épp arról szól, hogy a tudatodat teljesen "kiüríted", azaz segítségével hosszú távon nagyobb eséllyel éled meg a jelent." Amíg ilyen, megalapozatlan prekoncepcióid vannak "meditálásról", addig Jútyub mester a te segítséged!
2020. febr. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
2020. febr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy elfekszek, végigmegyek a testrészeimen, fókuszálok rájuk majd ellazítom. Aztán a légzésem figyelem, és mindem egyes légzéssel mélyebbre megyek. Vagy pedig elképzelem az érzést, hogy egy létrán mászok le.
2020. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm szépen az okoskodásodat, a beszólogatásodat és a segítőkészséged teljes hiányát. A "válaszodtól" előrébb vagyok ám.. Mindig vannak itt ilyenek, ezért félek itt már bármilyen kérdést feltenni.

Kedves 3. és 4.! Köszönöm!

Ha bárki válaszolna még, szívesen olvasom.

2020. febr. 23. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Csakis Domján Laci vezetett meditaiojaval.

Működik

2020. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!