Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik vajon olyan, hogy...

Létezik vajon olyan, hogy "generációs kollektív tudat"?

Figyelt kérdés
'84-es évjárat vagyok. Kiskorom óta nem találom meg a hangot a saját generációmmal, ezért világ életemben magányos farkas voltam. Jól tudom, hogy nem (mindig) lehet általánosítani, de a saját korosztályomat mindig beképzeltnek és önimádónak találtam, ők pedig engem totális lúzernek akit mintha "jobb lenne kikerülni". Soha nem tartottam "jobbnak" vagy "többnek" másoknál, de az önimádat és az önelégültség mindig távol álltak tőlem. Gyakran érzem azt, hogy ha a saját generációmbelivel próbálok kapcsolatot teremteni, az már a legelején türelmetlen lesz, holott még szinte meg sem szólaltam, és azt érzem, hogy bár kedves, és próbál erőltetten mosolyogni, látom rajta, hogy kezd türelmetlen lenni, és minél hamarabb befejezni a beszélgetést, mert egy "ilyen bénával jobb nem folytatni a beszélgetés fonalát". Vásárláskor is gyakran előfordul, hogy ha egy saját generációmbeli pultos elé kerülök, az előttem állókhoz bár kedves és mosolygós volt, velem már egyből kimért és távolságtartó hangmenet vesz fel. Egy szó mint száz: szerintetek létezik olyan, hogy "generációs kollektív tudat"? Ezt valahogy úgy képzelem el, hogy a hasonló korosztálybeliek (szinte csak) egymás társaságában érzik jól magukat, de akiről "megérzik", hogy nem tartozik a falkához, nem hasonszőrű, kakukktojás, azzal rögtön (nem tudatosan) távolságtartó hangnemet és viselkedést vesznek fel?

#kirekesztés #generáció #falka #kakukktojás #korosztály #kirekesztettség #hasonló gondolkodásúak #csoportszellem #csoporttudat
2020. febr. 28. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kollektív tudattalan létezik.


Azon belül egy kis kör a családi tudattalan, majd még kisebb az egyéni tudattalan. Tudtommal generációs tudattalant nem szoktak külön emlegetni, de a fentiek fényében el tudod helyezni, hol lehet.


Amiről te írsz, az nem az. Aki csak a saját generiációjában érzi jól magát, másokkal azonnal kirekesztő, az kb,. egy kiskamasz szintjén ragadt. Mindoig vannak kivételek, akik nem passzolnak be a "rajba".

2020. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

az egyívásúak általában jobban megértik egymást...

A többi, amit írsz, egy rosszul kialakult szocializációból eredhet - próbálj lazítani, jobban figyelni, mert ez a "ilyen bénával jobb nem folytatni a beszélgetés fonalát" belőled indul, te teremted meg.

2020. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik a kollektív tudat, ami azoknak a hiteknek az összességét takarja, melyeket az emberiség valóságnak fog fel. Képes vagy belőle kitörni.
2020. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább abból eredhet, hogy akinek alacsony az önbizalma, sok bántás érte, az rosszabbul jön ki a saját korosztályával, mint másokkal. Nekem is sokáig volt alacsony önbizalmam és sokáig így voltam vele. Az ok egyszerű, ha bántás ért valakik részéről, azok nagy eséllyel a saját korosztályod voltak (óvodától egyetemig általában a saját korcsoportod vesz körül, közülük vagy éveken keresztül mindennap olyanokkal is összekényszerítve, akikkel nem passzoltok; ezzel szemben az idősebb korosztály általában nem akar bántani, a fiatalabb nem tud, és közülük jobban megválogathatod, kik vesznek körül).

Ennek lehet az eredménye, hogy ha veled egykorúval futsz össze, jobban befeszülsz, eleve ellenséges lesz a tartásod, és ő ezt megérzi.

Fel lehet dolgozni amúgy. Vannak veled egykorú barátaid, vagy senki?

2020. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ. Azonos generációban is lehetnek, akik kilógnak a sorból. Gyerekként sokszor kerestem a felnőttel társaságát, felnőttként meg most a fiatalokét. Sokkal többet számít a mentalitás, a beállítottság, mint az életkor. Most is ismerek olyan tinit, aki a nála 20 évvel idősebbek között sokkal jobban érzi magát, mint a saját korosztályában.
2020. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!