Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Neked mi a véleményed, vagy a...

Neked mi a véleményed, vagy a magyarázatod erre? Puszta véletlen lenne?

Figyelt kérdés

Nővérem és köztem elég nagy a korkülönbség, 9 év. Ugyan abban a hónapban születtünk, mindketten a 9.hónapban. De más csillagjegy alatt.

Hasonlítunk, de még is rengeteg mindenben különbőzünk. Teljesen más életvitelt élünk. Jó testvérek vagyunk.

A nagy korkülönbség ellenére még is olyanok vagyunk mint az ikrek. Köztudott, hogy az ikreket láthatatlan kötelék fűz össze.

Banális dolgokat írok:

Mindig megérezzük egymást, egymás hangulatingadózásat, ha a másik rossz passzban van, ha fáj valamilye, pedig többnyire több 1000 km választ el minket. Ezt viccesen meg is szoktuk jegyezni "mükődik a telepátia"

Ugyan ott sérülünk meg, vagy ugyan azon a napon vagy pár napon belül.

Rengetegszer volt, hogy ugyan azon a napon - nem együtt- minden előzetes egyeztetés nélkül mentünk vásárolni, és annak ellenére, hogy teljesen más az ízlésünk hasonló ruhát, de ugyan azt a színt vettük.

Hasonló dolgok esnek meg velünk, pedig teljesen más életet elünk.

Nővéremet mióma miatt műtötték - vágták mint császárkor. Engem császároztak. Nővéremnek ki kellett venni a bal petefészkét, nekem egy nagy bevérzett cisztám volt bal petefészeknél.

Nekem bélproblémáim lettek, neki is. Összenővéseim lettek, neki is. - igen ez mind genetika is egyben.

Ugyan ott van anyajegyünk - szüleinknek, családon belül senki másnak - igen ez megint csak genetika egyrészt.

2 hete elpusztult a szeretett cicám, tegnap nővéremé.

Sorolhatnám a hasonló dolgokat.

Egy szó mint száz mondhatnám, hogy ez mind kacsa meg hülyeség, puszta véletlen egybeesés. De túl sok olyan dolog van ami mellett nem lehet csak úgy elmenni, hogy ez csak véletlen hülyeség.

Ti mit gondoltok?



2020. márc. 12. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel
2020. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az úgynevezett kognitív torzítás. Az életetekből milliónyi dolgot lehetne mondani, amikor semmi érdekes nem történt, és pár tucatot amikor valami hasonló történt mindkettőtökkel. De mivel a hasonlóság az, ami téged érdekel, csak azokra koncentrálsz, az esetek többi 99%-ával pedig szimplán nem foglalkozol, amikor meg semmi hasonló nem történt kettőtökkel.

Emiatt úgy tűnhet mintha minden hasonlóképpen alakulna, mert amikor meg nem alakul valami hasonlóképpen, arra szimplán nem figyelsz fel.


Ugyanez a gondolkodás amikor valaki bebeszéli magának hogy mindenhol egy bizonyos számot lát, csak mert aznap tizenötször is látta ugyanazt az egy számot. Csak ugye abba már nem gondol bele az ember hogy naponta sok ezer számot lát, csak erre a másik sok ezerre már nem figyel fel, mert csak azt az egyet keresi mindenhol amire annyira rápörgött.

2020. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ha ti telepátiaként élitek meg, és mindketten úgy látjátok, hogy az egybeesések többek puszta véletlennél, akkor teljesen felesleges megkérdezni egy ilyen fórumon.


A válaszolók úgyis a saját szájuk íze szerint fogják (félre?)magyarázni.

2020. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

A "telepátiát" mint írtam is viccesen szoktuk mondani, nem pedig halál komolyan.

Egyébként nem csak én gondolom furának hanem nővérem is. Ő az aki elsődlegesen mindig megkérdezi miért történik ennyi ugyan olyan dolog velünk.

2020. márc. 12. 12:25
 5/5 Angel3000 ***** válasza:
Szia! 9 év korkûlômség mégis mintha ikrek lennétek! Ugyan azon dolgok tôrténnek meg veletek, - hihetettlen, de mégis valòs! Ez nem lehet véletlen! Ugyanazt az eseményt illetve tôrténést bevonzzàtok valami modon! Minden jòt!
2020. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!