Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik nyelven érhető el...

Melyik nyelven érhető el eredetiben a legtöbb spirituális, spiritiszta, ezotériával-mágiával-hermetikával-okkultizmussal-ufóku tatással-parapszichológiával és filozófiával foglalkozó forrás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondolkodtam, hogy az idegen nyelv kategóriába írjam-e, de úgy döntöttem, inkább itt a helye.


Oroszul és angolul olvasok magas szinten. Ezeken kívül érdekelne a spanyol és a francia nyelv, sőt rajtuk kívül még több is.


A nyelvtanulás a hobbim. Az imént felsorolt témák fontos szerepet játszanak nálam, így olyan nyelvekkel szeretnék foglalkozni, amelyen (az oroszon és angolon kívül) a lehető legtöbb e témákkal kapcsolatos forrást tudom olvasni.


Szerintem a francia lenne a legjobb választás, tekintve hogy itt a titkos társaságok a történelem során nagy mennyiségű tudományt műveltek ki, és jelentős világnyelv. De igazából nem tudom, melyik lenne a legjobb.


Tudom, hogy az orosz-angol tudásom kb mindent lefed, de akkor is, ezeken kívül érdekelne, melyiket javasoljátok.


Előre is köszi a tippeket.



2020. márc. 15. 19:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Imádom az idegen nyelveket, és szeretném az e témákkal kapcsolatos forrásokat eredetiben olvasni.
2020. márc. 15. 19:16
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

"Tudom, hogy az orosz-angol tudásom kb mindent lefed, de akkor is, ezeken kívül érdekelne, melyiket javasoljátok." Rosszul tudod. C'est la vie.


A helyes tipposzlop:

-szanszkrit,

-arámi,

-latin.

2020. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A szanszkritot terveztem is már, csak sajna kevés lehetőség van a tanulására.
2020. márc. 15. 20:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Én bőven beérném az angol nyelv magas szintű ismeretével, rendkívül sajnálom, hogy nem jelent meg magyarul rengeteg jobbnál jobb könyv. Manapság már léteznek tudomásom szerint fordítóirodák, de azok meg egy vagon pénzért fordítanak könyv terjedelmű szöveget.

Ami az eredeti szövegeket illeti, szerintem is a fentebbi hozzászóló által írt nyelvek a legesélyesebbek, esetleg még a görög vagy egyiptomi nyelv.

2020. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tenni, hogy nem tudom, hogy eredetileg nem latinul jelent-e meg sok ilyen írás Németországban meg Franciaországban is annak idején, illetve ezen a területen, ami ma a két előbb említett ország. Sőt még esetleg Angliában is.
2020. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Lovári, román....
2020. márc. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szanszkrit, tamil, arámi, héber...
2020. márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kínai
2020. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

tibeti, de annak sajnos 11 féle írása van szóval kösd fel a gatyád. Van olyan írásuk amit csak és kizárólag faldíszítésre használnak. Ki tudja melyik lehet az?

Aztán a szanszkrit is fontos lenne.

Az ógörög, a latin az alap.

De nem ártana néhány földönkívüli nyelvet is megtanulni.

A szinzu ABC-t át tudom küldeni. A hiss-t nem, mert mindig elszáll tőle a google ha feltöltöm.

Mentális nyelveket is valószínűleg érdemes lenne megtanulnod. Alsó és felső dialektust az elochimból, azzal már faszán el lehet boldogulni sok síkon.

Ha ezzel végeztél akkor adok anyagokat is.

2020. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Milyen az a mentális nyelv meg elochim nyelv?
2020. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!