Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy kezdőnek milyen könyvet...

Egy kezdőnek milyen könyvet tudtok ajánlani ha a természeti energiák érdekelnek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Az a helyzet, hogy én egyáltalán nem vagyok jártas az ezotériának csúfolt dolgokban, de valahogy mindig is vonzott hogy keressem meg a spirituális utam. Először természetesen a kereszténységben merültem el, de mára már úgy érzem valami mást keresek.


De nem igazán tudom hogy mit, ezért is kérem a segítségeteket :)

Ami leginkább vonz az valami energia központú nézet, és azon belül természetközpontúság. (például néha valamiféle harmónia fog el ha megérintek egy fát) Hogyan kapcsolódik ez mondjuk a meditációhoz? (mert az érdekel) Érdekelne mik is azok a csakrák. És lényegében azt hiszem hogy a reinkarnáció illik legjobban az általam kialakított képbe.


Ha tudtok bármilyen konyvet/blogot/YouTube csatornát stb. ami segít közelebb kerülni a témához, azt megköszönöm :)



2020. márc. 19. 22:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg nem tiszta előtted, kedves Kérdező, hogy mi a spir. célod, addig csak ált. olvasnivalókat tudok javasolni.


Hogy valamifajta szervezettsége legyen a tudásodnak, javaslom, legelőször olvass el Szepes Máriától mindent, leginkább a Mágia sorozatot. A Tabula smaragdina is hasznos. (A regényei se rosszak, de ez most nem tartozik ide.) Szintúgy merem ajánlani P. Brunton és Luise L. Hay könyveit ls R. Bach könyveit. Müller P-étertől a Kígyó és kereszt, valamint a Lomb és gyökér c. művek szintúgy fontosak. Ezután pedig olvass el mindent, ami a kezed ügyébe kerül: ezoizé, vallási, elmeműködésről stb szóló könyveket. Később pedig részecskefizikával szóló könyvek is jöhetnek, meg az Upanisadok, Biblia újraolvasása, Vaszistha jóga, Bhagavad-gíta, A most hatalma stb. Ez a lista a következő 6-8-évedre elég, de hát nincs instant megvilágosodás, a haladásért dolgozni kell.


A fák és csakrák stb szóval az élő szervezetek energetikájáról olvasni valót nem akarok ajánlani, mert az a témakör inkább érzékelés és tapasztalat-alapon kutatható. Majd ha az alapműveket elolvastad, térjünk vissza rá.


Jó munkát, jó tanulást, jó utat!

2020. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!