Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a meditáció, illetve...

Mi a meditáció, illetve hogyan kell megfelelően csinálni?

Figyelt kérdés

Valamennyire tisztában vagyok a meditáció fogalmával, miben létével, de laikusnak tartom magam egyrészt mert idáig csak hallottam róla ezt-azt, másrészt sosem próbáltam.

Szóval a meditációban tapasztalt emberektől kérdezem:

1.Érdemes csinálni?

2.Milyen érzés?

3.Van-e bármilyen előfeltétele?

4.Milyen hatásai vannak?

5.Kötelező törökülésben végrehajtani (vagy miért ez a megszokott üléshelyzet)?



2020. ápr. 3. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

A meditáció célja az elme által kreált programok felismerése és kiiktatása.

Azáltal tudod felismerni ezeket a programokat, hogy tudatosan elkezded a figyelmedet az elmédről a jelenbe irányítani.

Tehát minden meditáció, ami a figyelmed tudatos irányítására irányul.

Csinálhatod utazás, séta, munka, sport, vezetés vagy épp kutyasétáltatás közben is. Nem kell hozzá becsuknod a szemed, nem kell törökülésbe ülnöd, még csendes helyre sem kell elvonulnod.

Ha most tudatosan elkezded érezni a kezed vagy a lábad, akkor azzal már meditálsz.

2020. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Kiüríted az elmédet, nem gondolsz semmire; lehetőleg még arra se, hogy nem gondolsz semmire.

A vezetett meditáció van, aki szerint nem is igazi meditáció (szerintem se), hanem inkább koncentráció, hogy egy dologra koncentrálsz, és akkor azzal kizársz/ "megítélsz" minden mást. Szal hogy az inkább koncentráció, de valakinek az is működhet. Szóval vezetett meditáció, hogy valaki mond egy szöveget, hogy pl "most képzelj el egy kis patakot", meg satöbbi.

Ja meg azt az "elme kiüresítését" elvileg egy zsúfolt, zajos piactéren is meg kell tudni csinálni. És akkor az az ember már elmondhatja, hogy tud igazán meditálni. Valaki valami ilyesmit mondott.

De amúgy nekem pl alváskor, hogyha pl annyira kattogtak valamin a gondolataim, stresszes voltam; akkor pl ezzel az elmekiürítéses módszerrel pár perc alatt el tudtam aludni. Tehát ez erre pl nagyon működik.

2020. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

A meditációt leginkább úgy kell "megfelelően" csinálni, hogy elmész több, meditációt oktató kurzusra, ott meghallgatod, mi az aktuálisan oktatott mentális technika célja, mik a módszerek, az árak, stb, és kiválasztasz egyet közülük, ami a belső természetedhez és a te egyéni céljaidhoz közel áll.


Meg fogsz lepődni, hogy a különböző technikáknak mennyire különböző céljaik és eszközkészletük van. Adekvát döntést csak akkor fogsz tudni, ha több helyről is informálódsz. Kutatásokat olvasol, forgatod a szakirodalmat stb. És keress.


"1.Érdemes csinálni?" Meglátod, melyik módszer szolgálja a céljaidat. Azt érdemes. A többi módszert meg másoknak érdemes.


"2.Milyen érzés?" Az érzés, a tapasztalat egyéni. Van, akinek már az elejétől jó, pozitív tapasztalatai vannak, és van, aki a saját tapasztalatait másokéhoz hasonlítgatja. Az utóbbi buta önbecsapás szvsz.


"3.Van-e bármilyen előfeltétele?" Nem igazán. Tán h ne használj tudatmódosítókat.


"4.Milyen hatásai vannak?" Ez attól függ, melyik módszert választod, betartod-e az oktató előírásait, kevergetsz-e más technikákat a tanultakkal, használsz-e pszichoaktív szereket stb. Ja, és a gyakorlás első évében vsz más tapasztalataid lesznek, mint a gyakorlás tizedik évében.


"5.Kötelező törökülésben végrehajtani (vagy miért ez a megszokott üléshelyzet)?" Nem ez a kötelező üléshelyzet. Nem a térded megfájdítása a cél.


Jó keresést!

2020. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

csinálni sehogy mert az egy állapot.


Előfeltétele nincsen


Törökülés az egyik legrosszabb pozíció, a meditációs ülés eltér a töröküléstől!


De bármilyen testtartásban lehet a meditáció állapotában lenni

2020. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!