Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy szenvedő, beteg lelkű és...

Girlll3 kérdése:

Egy szenvedő, beteg lelkű és megbetegedett testű ember életének mi értelme lehet itt a Földön?

Figyelt kérdés
Lehet egy általán szeretni az ilyen embert szeretni és képes lehet szeretni valakit vagy valakiket? Nem állítom, hogy nem képes vagy kevesebb másnál, de sokan talán azt hiszik és kíváncsi vagyok más emberek véleményére.

2020. ápr. 6. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy Pszichiáter megmondja!
2020. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pszichiáter véleménye nem érdekes. Hétköznapi emberek véleménye érdekel.
2020. ápr. 6. 21:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelmet kell benne keresni, hanem karmát, ha tetszik: sorsot. Ostenm dolga az, hogy ki meddig él, és mindneki addig él, ameddig dolga van a Földön - bármi is legyen az.


És rosszul látod: van olyan ember köztük, aki messze-messze több és jobb bármely "egészségnél". Nem te döntöd el.

2020. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Az élet egyetlen célja, hogy felismerd, te választod a szenvedést.
2020. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

"28 Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket. 29 Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű, s megtaláljátok lelketek nyugalmát. 30 Az én igám édes, és az én terhem könnyű.”


Jézus szeret!

2020. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint egy nem megbetegedett embernek.

Ha értesz angolul, akkor ajánlom ezt a youtube csatornát, itt ők maguk mondják el, hogy ők miért szeretnek élni.

https://www.youtube.com/channel/UC4E98HDsPXrf5kTKIgrSmtQ/vid..

2020. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen ember vagyok. Vannak szerencsére olyan dolgok, amik érdekelnek. Hogyne lehetne szeretni, ez miféle kérdés? És szeretni is tud, hogyne tudna! Sőt én érzékenyebb is vagyok az átlagnál.
2020. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy van valami problémája, Kérdező, szerinted nincs érzelemvilága, vagy mit gondolsz? Igen, ő is tud szeretni, szeretetet adni, mutatni.

Az, hogy őt egy kívülálló tudja ("lehet-e szeretni"), az a kívülálló gondolkodásán/nem gondolkodásán/előítélethalmazán múlik.

2020. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Oka, célja van az életnek, csak nem mindenki találja meg még a saját útját, így nem látja a célt sem a távolban.

Szeretni MINDEN ember tud (még egy lelketlen sorozatgyilkos is), s egyben MINDEN ember szeretne szeretve lenni. Pont az okoz sokszor gondot, ha ezt valaki nem kapja meg.

2020. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"megbetegedett testű"...Vagyis te már kívül hordod azt amit a többiek belül..Érettebb lélek tudja ezt,felismeri kár ezen aggódni...A szeretet a személyiségnek szól,az elért emberi értékek és kicsinységek egységének...az a legmélyebb emberismeret,megértés és a legtöbbünk nem ismeri...


Szeresd önmagad az messzire világít és vonzza a többieket..


Azt kérdezed mi értelme...bármelyik spiritualistát megkérdezed mind azt fogja írni,hogy amíg képes vagy fejlődni akár lelkileg vagy szellemileg addig nem vágják el a szálakat,tehát a lét elsődleges értelme nem a fizikai világban lévő kiteljesedés gazdagságban és egészségben,hanem a lelki deformitások eltévedések feloldása a megértéssel....a szenvedés viszont választás kérdése,az a te döntésed...félig üres,vagy félig teli vagy?

2020. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!