Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt megvilágosodott?

Van itt megvilágosodott?

Figyelt kérdés

Elsősorban a tapasztalt megvilágododottakhoz szeretnék néhány kérdéssel fordulni, de persze írjon mindenki, akinek a megvilágosodáshoz hozzáfűznivalója van, minden érdekel.



A megvilágosodás egy egyszeri belső kataklizmát jelent tulajdonképpen, ami átalakulást indít el az ember egész lényében?

Ilyenkor az ember felfedezi magában a tudatát, ami ura a testének, lelkének és szellemének, illetve ami összeköti őt a Mindenséggel?


A megvilágosodással járó átalakulás igazából a tudatosodás, amikor az ember elkezdi felismerni és levetkőzni a beidegződéseit?


A megvilágododottsággal jár az, hogy az ember a végtelen lehetőségeket rejtő jelenből mindenre ki tudja olvasni a legjobb megoldást?


A megvilágosodottak felül kerekednek azzal az időn, hogy folyamatosan a jelenben élnek?

A folyamatos jelenlétükkel megállítják, vagy legalábbis nagymértékben csökkentik az öregedést?


Egyenlőre ennyi.


Köszönöm előre is a hozzászólásokat!



2020. ápr. 20. 09:57
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Többször írtam rosszul a megvilágosodottakat..
2020. ápr. 20. 10:01
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Akkor már nem itt lenne. Ez olyan mintha általánosba kérdeznéd, hogy van itt érettségizett?
2020. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Előfordul itt eegy 57%-os válaszoló, aki szeretné azt hinni magáról. Ezo kérdésekhez szokott rendkívül éles, pontos részigazságokat tartalmazó válaszokat írni.


Én -sajnos- nem vagyok megvilágosodott. Úgy értem, még nem.


A Jóga vaszistha és a más írások is tartalmaznak megvilágosodásról szóló leírásokat. Igen sok, klf aspektust neveznek meg bennük.

2020. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát őszintén szerintem nem fogják szétkürtölni hogy ők teljes mértékben megvilágosodtak...
2020. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne itt egy megvilágosodott?

Szerintem nincs kizárva.

2020. ápr. 20. 10:16
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

Jaja, itt csak az van, főleg a politika kategóriában :D


Persze, végső soron nincs kizárva, hogy legyen itt megvilágosodott, de én eléggé kétlem. Én egyébként vagyok olyan olvasott a témában, hogy tudnék neked válaszokat adni, de mivel én sajnos tudatlan vagyok, így nem adhatok.

2020. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Hm. Látom, nem érted. Itt találkozhatsz olyannal, aki azt állítja magáról, hogy megvilágosodott, természetesen.


Mindent elhiszel bemondásra?

Hogy akarod lecsekkolni a szavai igazságtartalmát?

Honnan veszed, hogy ugyanazt a értitek a fogalom tartalma alatt?

Mennyiben segítik az utad az intellektuális válaszok, még ha megvilágosodottak is adják azokat?

2020. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
En pusztán eszmecserét szeretnék folytatni a kérdéseimmel kapcsolatban, tapasztalatokat, gondolatokat, érzéseket, válaszokat...
2020. ápr. 20. 10:43
 9/27 anonim ***** válasza:

Értem, értem.


Ebben az esetben gyakorolj olyan meditációs technikát aminek deklarált célja a megvilágosodás, olvasd az ún. szent iratokat érdemi válaszok után kutatva, és legyenek saját tapasztalataid!


Ez itt csak a gyaki, nem az Upanisadok, tudod.

2020. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Meglátjuk, kit fúj még erre a szél.
2020. ápr. 20. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!