Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki esetleg aki otthon van...

Valaki esetleg aki otthon van Eckhart Tolle tanításaiban?

Figyelt kérdés

A Tudat és Elme kapcsolata érdekelne tüzetesebben.


Tolle szerint a gondolatok a tudatból jönnek. Ezt mondja az egyik videójában. A gondolat viszont elmetevékenység, tehát egó.

Az önvalónk, tehát tudatunk, ami vagyunk, természetes állapota a béke, boldogság. Annyit tesz hogy figyel, de nincs véleménye, ezért nem értem milyen gondolat tud onnan jönni. Jó persze ha nem onnan jönne, akkor sem érteném hogy különben honnan jöhetne.


Azt értem hogy a tiszta tudat tehát az önvaló vagyunk és a földi körülmények elnyomják, elfeledtetik önmagunk valódi természetét, és emiatt a földön az énünknek az elmét/egót (érzelem, észlelés, gondolat) hisszük, amit ugye a földi körülmények kondícionáltak olyanná amilyen.

Nem egészen értem viszont a gondolat eredetét, és ebből kifolyólag a Tudat és Elme kapcsolatát sem.



2020. máj. 6. 23:00
1 2 3
 1/30 StevenUp válasza:
29%
Nekem a Tolle-ról a trappista sajt jutott eszembe. :D
2020. máj. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Nem. Az önvalónk nem a tudatunk! A tudat felel a gondolkodásért, onnan jönnek a gondolatok. Ezt vagyis ilyen értelemben az elmédet használod ha gondolkodsz valamin. Az érzelmek pedig tudatalatti. Ezek alkotjàk az egot.

Ha eltünteted az egót, gondolatokat, érzelmeket, érzékeléseket akkor mutatkozik meg az önvalód. Nem a tudatot kevered a tudatossággal?

2020. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
#2 Figyeljünk a címre. Köszönöm.
2020. máj. 7. 00:57
 4/30 anonim ***** válasza:
Toll azt mondja, a gondolat az elméből ered, agyi tevékenység az önvaló felette áll, független a testedtől, ne keverd össze. Próbáld ki, hogy nem gondolkozol pár másodpercig, csak nézel ki a fejedből, szemlélődsz. Ezt csináld minél tovább ha lehet. Azt fogod érezni, hogy hatalmas energiatöbbleted keletkezik, és szuperjól érzed magad minden különösebb ok nélkül. Nincs kedved megszólalni, mert nem akarsz kizökkenni a csendből. Egy csomó meditáció is erről szól, hogy helyezd a figyelmedet belülre. Ez azért furcsa nekünk nyugatiaknak, mert egyrészt megszoktuk hogy az a jó és helyes ha mindig csinálunk valamit, ha produktívak vagyunk, továbbá mindig valami külső dologra köti le a figyelmünket.
2020. máj. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Figyeltem a címre (is). Nem értem mire írtad? Hogy az ő tanításai? Sok Tolle tanítást tudok ami megegyezik sok más tanitó tanitásával. Én értem, te nem. Segíteni próbáltam.
2020. máj. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Csak

legyél

csendben.

Ennyi.


Ha nagyon érdekel a válasz: a gondolat maga az elme. Más szóval, az elme gondolatok kötege.

Honnan származnak a gondolatok? A legjobb válasz erre az, hogy ha magad kutatod ki. NE mástól akard megtudni, NE könyvekben keresd a válaszokat. Ez olyan, mint ha felírna neked egy gyógyszert az orvos, te pedig elkezdenél utánaolvasni a gyógyszer összetevőinek, a hatásának, stb... ahelyett, hogy bevennéd a gyógyszert.

Vedd be a gyógyszert - kutasd ki saját magad, honnan jönnek a gondolatok! Keresd meg, honnan jönnek, hová tartanak. Figyeld őket. Ki érzékeli őket? Ki látja a gondolatokat? Mi ez az egész? Honnan jött? Hová tart? Ki az az "én", akinek megmutatkozik ez az egész? Mi a világ? Mi vagyok én? Ki vagyok én?

2020. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A tanítások szerint:


A tudat/tudatosság/önvaló/forrás/isten/valódi én/tiszta öntudat/lélek/stb. vagyunk eredetileg. Amit erről (tapasztalati úton) tudunk:

végtelen/határtalan/időtlen, alaptermészete a boldogság és béke, egyik ismert tevékenysége a folyamatos tudatos megfigyelés, de nincs véleménye.

Nincs kettősség, nincsenek ellentétek, csak boldogság és béke. Ezenkívül képes teremteni, de minden teremtett dolog az ő képzeletében létezik csak, egyetlen ami valóság az önmaga.


Hogyhogynem úgy dönt megteremti az univerzumot és kiprószálja

milyen azt egy más szemszögből, nem csak a képzeletében hanem face to face megtapasztalni, erre egy ellentétekkel és szenvedéssel teli, korlátolt, tudatlan világban találja magát. Nem érzi magát többé végtelennek, és mindenki csak gügyög hozzá, addig gügyögik neki az okosságot, hogy később mikor már pofán tudná vágni a gügyögőket, addigra már a saját fejében üzemel egy profi gügyögőgép, ami mellett az őrültek háza csak egy kiscserkésztábor. Innentől ismerjük a sztorit. Eddigre már gőzünk sincs semmiről. Legtöbben azt gondoljuk, megöregszünk, ránkdobnak egy kis földet, kalap. Mintha nem idegesítene elég dolog, számlák, beszélőgép(elme), még attól is félnünk kell, hogy mindjárt nem is létezünk.


A tanítások célja hogy észrevegyük a valódi énünk természetét. Valódi énünk legfőbb jellemzője a tudatosság, önmaga létezésének az ismerete, ebben a lekorlátozódott állapotunkban is jelen van.

Ha a figyelmünket újra és újra önmagunk létezésének tudomására tereljük, elvileg előbb utóbb, a valódi énünkre ébredünk, miközben továbbra is face to face viszonyban maradhatunk a képzeletben teremtett világgal, ami egyúttal kivirul.


A kérdésem az volt honnan jön a gondolat.


Gondolom ezek szerint a gondolat is az önvaló/tudatosság egyik jellemzője, csak ebben a szituban megbolondul.

2020. máj. 7. 14:51
 8/30 anonim ***** válasza:
A gondolat eredete az elme. Az elme egy szoftver, az agy pedig a hardver. Az önvaló pedig az elektromos áram, ami azt üzemelteti.
2020. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

A gondolat eredete a tiszta Tudat. Az elme egy lekorlátozódott tiszta Tudat, az agy statiszta.

Az Önvaló a tiszta Tudat szinonimája.

2020. máj. 7. 21:58
 10/30 anonim ***** válasza:
Gondolat, gondolkodás=ego! Az az ego. Szerintem féleértettél valamit. Kettes vagyok. Nem értem mit nem értesz, viszonylag jól leirtad a dolgokat. A meditáció is gondolatmentes állapot, csak akkor lehet az jelen az önvalód, ha lecsendesited az egódat, azaz a gondolkodást is. Van a tudatod egyszer amivel gondolkodsz pl megoldasz egy matematikai feladatot. Van a tudatalattid, ami az érzelmek terepe. Innen is erednek bizonyos gondolatok, pl jaj, hideg van, meg fogok fázni és hasonlók, amit ha megvizsgálsz láthatod, hogy a félelmekből táplálkoznak. Vannak még testtudati funkciók is, pl éhség, szomjuság, tapintás, stb. Ha az önvalód vagy, ott nincs gondolat! Vannak tapasztalásaid, de gondolatok nincsenek. Nem is tudom mihez hasonlítsam. Ott tudás van. Ott egyszerűen tudod, hogy mi van, gondolkodás az nincs. Mintha mittudomén....ránézel a fűre is az zöld. Pont. Tudod. Nem gondolkodsz rajta, hogy milyen színű. Tehàt ha az önvalód állapotában vagy és "feljön" valami, azt egyszerűen tudod, hogy úgy van, nem gondolkodsz rajta.
2020. máj. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!