Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz hogy ahogy az ember...

Igaz hogy ahogy az ember öregszik annál jobban elfogadja a halált és igazábol már várja az utolsó percet?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta kb naponta gondolkodok elalvás előtt hogy miafasz ertelme van ennek az egesznek elmelkedek az eleten es mindig arra jutok hogy nagyon nem akarok meghalni , gondolom nemcsak en vagyok gorcsosen rafeszulve a temara . Mellesleg a legbosszantobb az egeszbe hogy halalunk utan marcsak egy szamadat leszunk , es ez bosszant fel leginkabb az egeszbe.

2020. máj. 27. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Számadat? Ha megnyugtat, most is azok vagyunk. Számadat a népesség-statisztikában, a szavazati statisztikában, ilyen-olyan adminisztrációs, oktatási, egészségügyi, és ki tudja még hány statisztikában :) Én emiatt nem értékelném le az életet, mert számokkal nem lehet megragadni.


A kérdésedre nem tudok pontos választ adni, de lehet benne valami. Törekedj arra, hogy teljes életet élj, ne pedig azon elmélkedj, "mi lesz majd a végén". Én magamról tudom, hogy nem akarnék kétszáz évig élni, baromi unalmas lehet.

2020. máj. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Mit jelent a teljes élet?

Ha holnap meghalok, vagy 100 év múlva, nem lenne különbség.

Most is utál mindenki a munkahelyen, a szomszédok, a családom.

-17 milliós tartozásom van, amit eddig elég jól tudtam fizetni, de idén picit nagyobb lett (5%kal) a visszafizetendő a forint romlása miatt és már hónap végére sem jön ki a törlesztő után a 0 a számlán.

Pedig babon, káposztán és rizsen élek, hogy sporoljak.


Szóval, miként lehetne teljes az élet?

Mesélj! Mi vár még rám?

2020. máj. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Törekedj arra, hogy ne csak egy számadat légy hanem valaki akinek van beleszólása ezekbe az adatokba. Szerez hatalmat,és mindjárt élvezetesebb lesz az élet! :D

Amúgy ha meghalsz nem tudod mi lesz. Nem tudod, hogy létezik e menny vagy pokol. Az is lehet, hogy nincs semmi és kész. :D

Én már most is azon dolgozok, hogy ha van bármi az élet után ott is nagy lehessek.

Az élet lényege, hogy élvez ki mindent amit lehet. Teljesítsd be a vágyaid ha vannak.

2020. máj. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

És kit érdekel, hogy számadat leszel? Mindenki az lesz a statisztikában.

De a családodnak, barátaidnak nem számadat. És persze saját magad számára se. Éld az életed és ne foglalkozz ilyen hülyeségekkel.

2020. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Akiket én ismertem öregeket, mind élni akart, súlyos betegségek ellenére is. Ha meg nem akarsz számadat lenni - mégis, mi más? Nagy művészként, tudósként, politikusként vagy magamutogató celebként lehetsz csak híres. Állj neki valamelyiknek, amelyikhez képességed van, vagy gusztusod, és mindjárt nem számadat leszel. Ha pedig egyikhez sem érzed magad elégnek, akkor érd be a hozzád közelállók szeretetével. Ha az sincs, akkor marad, hogy számadat lettél. Csak te teheted magad annál többé. Más nem.
2020. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet általánosítani. Ahány ember annyi féle képpen éli meg az életet is és a halált is. Általában az várj a halált, akinek az élet szenvedés. Öregeknél ez hatványozottan igaz.
2020. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Menj be egy elfekvőbe ahol végső stádiumos betegek és idősek vannak. Meglátod, hogy mindegyik mennyire kapaszkodik minden percbe, minden egyes leheletbe. Amikor oda kerül már szinte senki sem akar meghalni. Ez butaság.
2020. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Te már csak tudod. Ott voltál minden halott ágya mellett...
2020. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván fiatalon élni akar az ember, akkor van a csúcson, tervei vannak, övé a világ. Aztán 30 körül jön a középkorúak válsága, rájön, hogy már lecsúszott egy csomó mindenről, mások vannak a csúcson, kezd idősödni jönnek a csalódások, válás, stressz, egzisztenciális válság. A traumákat sajnos cipeled magaddal mégha a fájdalom csökken is. A másik.

Annyit bensőleg nem változol mint külsőre, negyven felett drasztikusan elkezd változni a tested, romlik a látásod de a személységed ugyanaz marad. Képzeld el magad fájó végtagokkal, egészségügyi problémákkal, rossz látással, sokan a barátaid szeretteid közül is már meghaltak akikkel a rengeteg emléked vannak. Szóval akinek csak vegetálás marad az igenis vágyik a halálra, van aki megbékél a korlátozott élettel is.

[link]

2020. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit jelent a teljes élet?

Ha holnap meghalok, vagy 100 év múlva, nem lenne különbség.

Most is utál mindenki a munkahelyen, a szomszédok, a családom."


Sajnálom, ha rossz a jelenlegi élethelyzeted, de mindenkinek vannak problémái. Nekem is, akár hiszed, akár nem, de nyilván egy idegenre a neten könnyű köpködni a saját frusztrációd levezetése végett.

Sajnálom a munkahelyi és anyagi gondjaidat, de erről sem én sem a kérdező, sem az összes többi GyK felhasználó nem tehet, és nem is tudják megoldani helyetted. És te se fogod azzal megoldani, hogy a Gyk-n sértődött kommenteket írogatsz. Remélem, jobban lettél a lepontozásomtól.


És mi a teljes élet? Számomra például az, ha a gondok ellenére annak élek, amiben kedvem lelem; hobbi, sport, akármi. (Nem kell ennek feltétlenül költséges dolognak lennie.) Hogy hisztizés helyett a probléma megoldását keresem. (Utál a családod? Békülj ki velük! A szomszéd is? Vigyél sütit neki! Ha igazán meg akarnád oldani, ezeket meg tudnád!)

2020. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!