Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Google fordított levél érkezet...

Google fordított levél érkezett, egy nő Angliából, aki betegnek mondja magát s rám akar bízni egy halom pénzt, hogy általa meghatározott célra használjam fel. Az email címre nem ad ki semmit a google. Hogy lehetne a nyomára jutni? Ötletek?

Figyelt kérdés

#csaló #emailben jelentkező csaló #adathalász email #nagy pénzt ígér
2020. júl. 14. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Ha kell megadj neki számlaszámot is, simán átverés a dolog. Mi az email címének a végződése? Mármint pl "@google.com" vagy ilyesmire gondolok.
2020. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-nek! gmail.com az email végződés.
2020. júl. 14. 13:11
 4/18 A kérdező kommentje:

1-nek! Íme az első levele:

Üdvözlet kedvesem, sajnálom, hogy az egészségi állapotom miatt későn válaszolok, nagyon örülök, hogy itt kapom a válaszodat, amint azt már korábban mondtam: A nevem Amelia..... vagyok, ausztráliai Brisbane-ból származom. de jelenleg az Egyesült Királyság King Edward Vlls Kórházában harcolok, bányászati társaságot vezettem, mielőtt nyugdíjba vonultam, nagyon sajnálom, hogy ilyen módon bemutatkoztam önnek, mert az orvosom szerint nincs sok időm újra élni. és kérem sürgős válaszát. Régóta torokrákban szenvedtem, orvosaim azt jelentették, hogy a következő két vagy három hónapban nem fogok élni. Tehát arra keresek egy megbízható személyt vagy civil szervezetet, akit a végső adományaimmal (6 000 000 euró) bízok a jótékonysági projektben, mivel szívemben kívánom megvalósítani ezt a tervet, még mielőtt távoznék az életből.


Kérem, tudassa velem, ha tudod-e ellátni ezt a humanitárius feladatot az én nevében. Amint megkapom a választ, további részleteket közölök a teljes megállapodásról.

2020. júl. 14. 13:15
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

A tény, hogy a Gyakori kérdések ezotéria rovatában teszed fel a kérdésedet, jól mutatja, hogy hajlamos vagy elhinni az ilyet is.

Hadd segítsek: ez egy átverés, aminek az lesz a lényege, hogy te fizessél valamennyit, aztán majd ő utalja neked a 6 millió eurót, természetesen.

Ne foglalkozz vele, töröld ki az e-mailt.

2020. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Ez egy kamu, átverős dolog nem fogsz tudni a nyomára bukkanni annak, hogy honnan, kitől ered az email. Rengeteg hamis email címet kreálnak és sokszor több ezer embernek küldik el naponta az ehhez hasonló üzeneteket annak a reményében, hátha valaki bekapja a csalit.
2020. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikus átverés.

Töröld és ne foglalkozz vele.

2020. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Véletlenül került az ezotéria rovatba, én csupán az egyéb kategóriába tettem be.
2020. júl. 14. 13:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen leveleket az első mondat közepéig szoktam olvasni. Vagy addig sem, mert a spamszűrőm teszi a dolgát, és a javát felfogja, gondolom. Annyira lerí róluk már messziről, hogy egy újabb nigériai átverés...
2020. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt a "beteg nő".

[link]

2020. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!