Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek az ilyen vallásos...

Hisztek az ilyen vallásos dolgokban?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint a biblia hitelessége, isten, menny, pokol, karma,csoda és hasonlók, ha még tudtok írhattok.

2020. júl. 22. 20:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Nem hiszek benne
2020. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

Hiszek benne. Pont ilyen kérdésnek van a vallás/valláskritika kategória egyébként.


És "Biblia", "(az) Isten" nagybetű, egyéni hittől és világnézettől függetlenül.

2020. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
53%

Igen, hiszek az ilyen jellegű dolgokban. De ha tréfásan válaszolnék, az alábbi régi viccet eleveníteném fel.


Melyik az a hely, ahol nincsenek ateisták?

A zuhanó repülő.

2020. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Mit értesz hitelesség alatt? Hiszem-e, hogy szó szerint igaz minden ami le van írva benne? Nem. De hiszem, hogy a Biblia egy Szentkönyv. Hiszem, hogy a krisztusi erkölcs amire a Biblia tanít, az alappillére a mai erkölcsről alkotott fogalmunknak.

Ami az istenhitet illeti, valahol az agnoszticizmus és az istenhit között vagyok.

Nem hiszek a pokolban mint helyben, ahol minden lángol és ördögök kínoznak. De hiszem, hogy ha Isten létezik, és a halálom után nem a Mennybe kerülök, és ezzel örökre eltávolodom Istentől, az már önmagában a pokol.

Nem hiszek a karmában.

Jobb pillanataimban hiszek benne, hogy a názáreti Jézus valóban csodát tett (gyengébb pillanataimban nem hiszek benne, de még olyankor is egy misztikusnak, egy nagy vallási tanítónak, vagy legalább nagy vallásfilozófusnak tekintem).

2020. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
és Jézus csodáiban? Feltámasztás vizen járás
2020. júl. 23. 07:14
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

A Biblia és a karma kölcsönösen kizárják egymást.

Ha az egyikben hiszel, a másikban nem hihetsz.

2020. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

6.


Gondolod? Szerintem találkozhatsz ugyanazzal a felfogással az Újszövetségben is, másképp megfogalmazva. Ha lesz kedvem és nem felejtem el, még ki is keresem neked a vonatkozó igehely(ek)et :)

2020. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Régebben még lélekvándorlás is volt a Bibliában, de kigyomlálták.

A keresztény tanításokba nem fér bele a másféle ezotéria vagy vallás.

2020. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben még lélekvándorlás is volt a Bibliában, de kigyomlálták."


Ez így nem teljesen igaz, az apokrif Fülöp evangéliumában van említve a reinkarnáció, de ha nem tévedek, soha nem is volt a bibliai kánon része.

Igaz, hogy gnosztikus kéziratok virágoztak bizonyos korai keresztény szektákban a Mediterrán térségben, de a 2. században az egyházatyák eretneknek nyilvánították őket.

2020. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

8/9


"Régebben még lélekvándorlás is volt a Bibliában, de kigyomlálták."


Nem, ez nem igaz. Semmi bizonyíték nincs rá. Tettem is fel erről egy kérdést nemrég, és kértem, hogy aki ebben hisz, az támassza alá valamivel. Senki nem tudta.

2020. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!