Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan alakulna az emberiség...

Hogyan alakulna az emberiség történelme, ha az emberrel párhuzamosan és vele egyidőben egy emberihez hasonló értelemmel, technológiával, stb rendelkező állatfaj (mondjuk egy ragadozó életmódú, legyen az tigris) is kifejlődött volna a Földön?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Amire te gondolsz az a fekete-fehér-arab-kinai-indián stb.
2020. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Gyorsan véget ért volna.

Az embert egyedül az intelligencia emelte ki a többi emlős közül. Ez a forrása az eszköz használatnak, a beszédnek, az írásnak.

Egy hasonlóan értelmes ragadozó fáj levadászta volna a teljes populációt, vagy haszonállatot tenyészt belőle.

2020. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Erre nehéz egzakt választ adni. Szögezzük le, hogy az ember is egy állatfaj és mellette más főemlősök is kialakultak, akik szintén értelmesek voltak, elég gondolni a neandervölgyire vagy a homo floresiensisre, de volt több is. Ennek az eredménye az, hogy mi itt vagyunk és a többiek sehol. Egyes hipotézisek szerint mi irtottuk ki őket.


Egy másik faj sem változtatna nagyon a képleten. De ezt szerintem mindenki maga fantáziálhatja ki. A kérdés, hogy milyen kultúrája lenne egy nagy intelligens ragadozó civilizációnak? Az orkák csúcsragadozók, elképesztően okosok, beszélgetnek egymással és sokféle stratégiát használnak vadászathoz, mégsem bántják az embert, pedig könnyen meg tudnák ölni. Az ölés helyett kíváncsiak rá és viszonylag barátságosan közelítenek felé. Szerintem egyértelműen felismerik, hogy hozzájuk hasonlóan gondolkodunk, a szellemi képességeink egálban vannak és ezért a kommunikációt választják a gyilkolás helyett.

Egy macskafélében azért mélyebben gyökeredzik az ölés ösztöne, de nem lehetetlen velük sem egy szimbiózisban élő civilizációt kialakítani. A vadon élő nagymacskák prédának tekintik az embert, de ha egy ember pl. egy oroszlán pride-dal együtt nő fel, akkor azt az embert a pride tagjának tekintik már és nem potenciális élelemnek.

Eleinte biztos sok véres összecsapás lenne, de minél értelmesebbé válik mindkét oldal, annál inkább a szövetségre, kooperációra fognak lehetőséget keresni.

A ragadozó ösztön is olyan, hogy nem a legnehezebben elejthető prédára utazik és egy csoport ember a barkácsolt fegyvereivel, tűzzel, stb. nem lesz könnyű préda, ergó energiapazarlás lenne rá vadászni. Ellenben ha összedolgozunk, akkor sikeresebben juthatunk pl. húshoz, mert ki tudjuk egészíteni egymás hiányosságait.

2020. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kettes és hármas válaszolók, köszönöm a hasznos válaszokat!


Szerintem az orkáknak (és más tengeri lénynek) azért nincs komolyabb konfliktusa az emberekkel, mert az ember csak ideiglenes látogató az ő életterükön. Szóval az ember számára a víz egy idegen közeg, hiszen eleve szárazföldi lény. Na meg a Föld felszínének nagy része víz és a tengerek, óceánok elenyésző részén található meg az ember. Tehát bőven elférnek a vízi élőlények. Olvastam valahol, hogy az óceánok 95%-a ismeretlen, felfedezetlen még az emberek számára.

2020. aug. 12. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként nem tudom, hogy már olvastad Adrian Tchaikovsky könyveit-e?

Azért részben erről szólnak, Az idő gyermekei sorozat. (Az idő gyermekei, A pusztulás gyermekei)

Az emberi civilizáció összeomlani készül egy háború miatt, terraformálók bizonyos csoportjai elhagyják a Naprendszert, hogy földszerű bolygókat keressenek vagy teremtsenek. Egy Avrana Kern nevű biológus létrehoz egy evolúciós vírust, ami felgyorsítja az evolúciót egy olyan irányba, hogy emberhez mérhető értelemmel ruházzon fel majmokat. Kern meg akar teremteni egy ideális világot így, ami mentes a háborútól. Viszont a háború a csoportját is eléri és egy terrorista felrobbantja az űrhajójukat, Kernnek sikerül még kilőnie a vírusát és a majmokat a bolygójára, de a majmok elpusztulnak a zuhanáskor és a már terraformáláskor odakerült állatok fertőződnek meg a vírussal.

Mindkét könyvben a Földön ragadozó életmódot folytató állatok lesznek a bolygók urai: pókok (és rákok) és polipok. Viszont lesz interakciójuk a Naprendszerből menekülő utolsó elő emberekkel is. Szerintem érdekes a társadalmaik felépítése és nem az agresszióra helyezik a hangsúlyt.

Ha még nem olvastad, szerintem keríts rá sort. :)

[link]

[link]

2020. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valószínű hogy levadasztak volna minket vagy legjobb esetben úgymond együtt élnénk, de az első a legvalószínűbb az adott példákból
2020. aug. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!