Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Szellemek, átok, rontás vagy minek tudható be a lent felsoroltak? Csak normális/hozzá értőbb válaszokat kérek!

Figyelt kérdés

Előre szögezném inkább szkeptikus vagyok, de már kétségbe vagyok esve és nem tudok reális magyarázatot találni dolgokra/történésekre nem lehet mindent a véletlen egybeesésre vagy szerencsétlenül alakuló tényezőkre fogni! Kész vagyok idegileg!


A lényeg:

Van egy lakás, most én és párom élünk benne, előtte anyum és én+tesóm. Már akkor is sok furcsaság volt, mondjuk úgy, anyumnak irreálisan semmi nem jött össze az életében amíg itt lakott, plusz a lakásban rendszeresen túl hamar tönkrementek tárgyak, háztartási eszközök stb.


Na most úgy alakult ő elköltözött (párjához, azóta teljesen sínen van érdekes módon) és én pedig X év után ide vissza költöztem (albérletből).

Na most azóta (4éve már) folyamatosan semmi nem jön össze nekem sem, vagy csak nagyon nehezen, a lakásban állandóan minden tönkremegy, tárgy, bútor, háztartási gép stb, ha új termék akkor is furán hamar!

Ha csak leírnám ma reggel óta pl. mennyi "fura" dolog történt, beleörülök már. Ezek a dolgok a páromat is érinti mióta itt él velem, pl. több érthetetlen balesete volt a lakáson belül, a sebtől a törésig és ez rendszeres!


Szerintetek ez mi lehet, egyáltalán lehet köze paranormális dolgokhoz? Mit tudok tenni?



2020. aug. 18. 13:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
81%
Kikell szenteltetni a házat.egy próbát megér
2020. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

3 dolog lehet:


A ház

- hogy került a család bírtokába-pl. ez is probléma szokott lenni-orozás lásd 40-50-es évek stb

- öngyilkosság/gyilkosság

- okkult tevékenység ebben az ingatlanban vagy megátkozás


Mindenképpen a házzal van probléma, és biztos hogy van is bent is valaki a felsorolt problémákon kívül-ha és amennyiben igazat írsz a nyitó kérdésben.

2020. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

1-ezt dozerolni, de ki nem tudod szentelni. Útópia.


Ez ha valóban így van, amit írsz-be se költözz.

2020. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Mikor épült a ház?
2020. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lakás (panel) nem ház!!

Persze, hogy igaz, ki ér rá ilyeneket kitalálni???

2020. aug. 18. 16:19
 6/14 A kérdező kommentje:
És már itt lakom 4 éve, látom nem sikerült elolvasni és értelmezni a leírtakat...
2020. aug. 18. 16:22
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Az jó ha szkeptikus vagy mert akkor remélhetőleg nem dőlsz be a sok hülyeségnek amiket ide fognak írni egyesek. Nincs olyan hogy rontás meg szellemek meg hasonlók. Ha sűrűn elromlanak a dolgok az sok mindennek betudható. Szar minőségű dolgokat vesztek, valami probléma van az áramkörökkel, vagy csak szimpla véletlen. Nincs mindenre reális vagy pontos magyarázat de ez nem azt jelenti hogy akkor tuti valami természetfeletti. A stone henge-re sincs mai napig magyarázat de ettől még nem kezdik el a történészek meg a régészek ráfogni valami természetfelettire. Lehet tök véletlen egybeesés de az is lehet hogy csak szimplán szerencsétlenek vagytok. Van ilyen. Írtad hogy balesetek is vannak. Na most a baleset pont azért baleset mert nem szándékos és nem tehet róla senki. Megesik az ilyen. Én is a héten 3-4 helyen elvágtam a lábam, mindet különböző nap és még a kocsim logóját is letörtem véletlenül. De nem vagyok elátkozva csak szerencsétlen voltam. Figyeljetek oda jobban egymásra meg hogy mit csináltok, milyen berendezéseket vesztek, vagy vizsgáltassátok át a vezetékeket a lakásban stb. És hidd el egyből nem lesztek ilyen szerencsétlenek
2020. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Régebben egy kisvárosban laktunk. Ott, abban a községben sok baleset ért. Nem konkrétan a házban, hanem abban a faluban és környékén. Pár év múlva elköltöztünk és a balesetes korszak onnantol véget ért. (Itt más jellegű bajok vannak). Viszont néha még visszamentem az említett faluba csak ugy nosztalgiábol vagy valamit intézni és ahányszor visszamentem, valami kisebb baleset, veszély helyzet mindig adódott. Már ezer éve nem mentem oda vissza, elegem lett.

Nem tudom, mi az oka.

2020. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nyilván aki teljesen szkeptikus, felesleges ide kommentelnie! Már túl vagyunk a reálisan elfogadható részen, hiszen ez évek óta tart és aki ebből a lakásból elköltözik minden problémája meg is szűnik érdekes módon, ha visszaköltözik(mint én is pl.), kezdődik újra! A párom nagyon is szkeptikus, mindig próbált reális magyarázatot találni mindenre, de már ő is ott tart, hogy "hívjunk papot" vagy "csináljunk már valamit".

A lakás amúgy ellesz adva 1-2éven belül, de addig is jó lett volna megkönnyíteni az itt létet...

2020. aug. 19. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Erre talán csak látó tudna jó választ adni. Talán egy tértisztítás, vagy pap tényleg segíthet a bajon.

Azonban eszembe jutott egy másik lehetőség is.

Elképzelhető, hogy maga a megfigyelés generálja a problémátokat. Az átok is hasonló elven működik.

Tehát: valamikor régebben tényleg több baleset, szerencsétlen helyzet is előfordult azon a helyen , mondjuk tényleg teljesen véletlenül. Ti azonban megfigyeltétek, jelentőséget tulajdonítottatok neki, szinte "lestétek" a következőt és bármi is nem ment jól, szinte ösztönösen a lakással kötöttétek össze. Tehát ezzel arra akarok célozni, hogy lehet ez az egész csupán pszichologia. És ha megpróbálnátok pozitívan, szeretettel hozzáállni a helyhez, talán visszájára fordulna a dolog. Egy próbát azért talán megérne mielőtt elköltöztök onnan.

Nekem volt ruhaneműm is olyan, hogy ha az volt rajtam, mindig ért valami baj. Pedig amgy nagyon tetszett és szerettem. Valószínű én kötöttem össze a ruhát a negatív eseményekkel és később, mikor rajtam volt, már vártam, mikor jön a baj és így nyilván addig ügyetlenkedik (nem tudatosan) az ember, míg tényleg éri valami .

2020. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!