Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenki fél a sötétben?...

Mindenki fél a sötétben? Miért olyan titokzatos az éjszaka és éjfél?

Figyelt kérdés

Tagadhatalan tény hogy mindenki fél a sötétben ugyanis ki nem félt volna életében.És ki az aki válallná hogy éjfélkor/este kimegy egyedul erdobe,netán temetobe?

Bevallom én is félek a sotétben De valyon miért is olyan titokzatos ez? Évezredek óta kijonnek a Pokol démonai?

Gonosz uralkodik este vagy csak mítoszok ,mondák és félelem okozza ezt?


2010. aug. 5. 00:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Régen féltem de rájöttem és apukám is mondta hogy felesleges félni hisz aki meg akarna verni vagy ölni vagy akármit az is fél! Én be vallom bárhová lámpa nélkül el megyek sötétben! Nem félek mert aki rám vár az is félne! Meg senki se tudja hogy én épp arra megyek! Volt hogy ilyenkor vagy 2-3 körül ki mentem az utcára vagy elmentem sétálni a szántóföldre.. nem félek
2010. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok. Én is félek a sötétben. De nem tudom miért... Ugyan olyan, mintha reggel lenne... De akkor is.
2010. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Rettegek a sötétben, de akár milyen furcsa jobban félek a szobámban, ha sötét van, mint pl ha sötétben kell haza jönnöm valakitől. Én mindig úgy érzem, ha sötétben vok, h nem vok egyedül. Na tessék, megint félek.
2010. aug. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek a sötétben...
2010. aug. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
Talán mert kevesebb ember járkál az utcán, és akik járkálnak azok is ittasan, lehet az kelt félelmet, hogy nem tudsz segítséget kérni, ha bárki megtámadna...világosban azért több esély van rá, hogy segítenek. Sötétben elveszik a biztonság érzés. Én is félek, de nem szellemektől meg démonoktól hanem az emberektől...
2010. aug. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
100%

azért para mert nem látunk sötétben:D az ismeretlenség rejthet félelmet, hiszen a szem nem győződik meg arról a valóságban,hogy minden úgy és ott van,ahogy az ember elképzeli.

emberektől való félelem meg a rossz környezetnek köszönhető sztem, bár manapság fényes nappal is történnek bűnesetek, és rengetegszer nem segítenek egymásnak az emberek, de este egy kihalt utcán mégjobban egyedül érzi magát az ember, olyan kb hogyha onnan vki eltüntet, azt senki nem látja éppen, és nemis hallja.

én azért félek mert túlsok idióta horrort néztem/nézek régóta és akaratlanul is előjönnek az emlékek

2010. aug. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
nem olvastam a kommenteket de szerintem egyértelmű. a sötétben az ember nem lát. még a saját házadban is eltévedsz ha nem látsz, így minden ismeretlen lesz. az ember köztudottan fél az ismeretlentől.
2010. aug. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
90%
Én házon belül nem félek a sötétben. Kint a szabadban meg ösztönszerű, azért van, hogy jobban figyeljek, mivel nem látok úgy mint világosban. Semmi misztikus nincs benne.
2010. aug. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem félek a sötétben, sem házon belül sem házon kívül. Temetőben sem félnék sem erdőben. Hogy miért? Mert nincs ott semmi olyan aki ártani tudna nekem. Egy macska vagy bagoly nem tudja letépni a fejem. Nem azt mondom, hogy nem félek semmitől de ez nem vészhelyzet. Az egyetlen aki ilyenkor ártani tud nektek az saját magatok vagytok.
2010. aug. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

semmi értelme félni a sötétben ugyanaz van ott is mint a világosban. Én voltam éjszaka gyalog erdőbe pár emberrel be voltak sz*rva :D

Az ördög nappal szerintem aktívabb nappal mint éjszaka hisz a gonoszságok többsége nappal történik.

2010. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!