Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lesz az...

Szerintetek mikor lesz az emberiség végre ezen a szinten?

Figyelt kérdés

A technika és a tudomány nagyon fejlett szintre ért, lényegében nincs már különbség "tudomány" és "mágia" között.


A Föld jeges síkságaiból, amit elborított viharaival az újabb Jégkorszak, felteleportálsz egy Magitek eszközzel egy csodás lebegő királyságba, a Mágia Királyságába.


Ez remek éghajlatú lebegő szigetek szövetsége, akik a lenti jeges síkság felett repülnek.


Bemész Enhasa Királyságába, az Álmok Földjére, itt egyszerre ókori és modern stílusú épületek fogadnak, melyekben olyan emberek élnek, kiknek minden alapvető igényük ki van elégítve, a Maslow-piramis csúcsán élnek, és egész életüket a Filozófiának, és az újdonsült "Magitek" azaz a tudomány, a technika, és a mágia ötvözésére szolgáló tudományágnak szentelték.


A csodás dekorációjú épületben találkozol egy filozófussal, aki ezt mondja: "Vajon egy pillangó vagyok, ki azt álmodja, hogy költő, vagy egy tekegolygó, ki azt álmodja, hogy egy tál sashimi?" mondása után megpördül a levegőben és köddé válik.



2020. szept. 22. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ok
2020. szept. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
2 hónap múlva pontosan amikor a sekrestyés feltöri a pecsétet szarás után negyed hatkor. Ha nem akkor agregátor.
2020. szept. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Nagyon remélem hogy soha.
2020. szept. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Éjszaka beszívtál, ejnye. De azért mégis durva ezt így reggel olvasni.
2020. szept. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Vajon a válaszadó vagyok, vagy a kérdező aki azt álmodja ő a válaszadó?
2020. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Ami a Maslow-piramist illeti, rosszul tanultad meg a leckét, ezzel kár villogni.

1. Kötőjellel írják helyesen

2. Olyan nincs, hogy valaki a csúcsán él képletesen sem, nem csak úgy, hogy ott van lakása. Te se gondolod komolyan, hogy aki megvalósítja önmagát, annak nincsenek fizikai szükségletei, ugye? Tehát ezt az egészet nagyon rosszul képzeled.


A józanodáshoz egy verset küldök.


Szabó Lőrinc:

Dzsuang-Dszi álma

Kétezer évvel ezelőtt Dsuang Dszi,

a mester, egy lepkére mutatott.

– Álmomban – mondta, – ez a lepke voltam

és most egy kicsit zavarban vagyok.


– Lepke, – mesélte, – igen, lepke voltam,

s a lepke vigan táncolt a napon,

és nem is sejtette, hogy ő Dsuang Dszi…

És felébredtem… És most nem tudom,


most nem tudom, – folytatta eltünődve, –

mi az igazság, melyik lehetek:

hogy Dsuang Dszi álmodta-e a lepkét

vagy a lepke álmodik engemet? –


Én jót nevettem: – Ne tréfálj, Dsuang Dszi!

Ki volnál? Te vagy: Dsuang Dszi! Te hát! –

Ő mosolygott: – Az álombeli lepke

épp így hitte a maga igazát! –


Ő mosolygott, én vállat vontam. Aztán

valami mégis megborzongatott,

kétezer évig töprengtem azóta,

de egyre bizonytalanabb vagyok,


és most már azt hiszem, hogy nincs igazság,

már azt, hogy minden kép és költemény,

azt, hogy Dsuang Dszi álmodja a lepkét,

a lepke őt és mindhármunkat én.

2020. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem lesz soha egy szinten a mágia és a tudomány. Sőt egyre jobban eltávolodik a kettő. Ez azért van mert régen az olyan tudományos dolgokat amiket nem ismert a többség, sokan mágiaként fogtak fel. De mivel egyre többet tud az emberiség és egyre jobban köztudottak a tudományos dolgok ezért szerencsére az emberek többsége elfelejti azt hogy mi az a mágia. Ami egy jó dolog mert olyan hogy mágia soha nem létezett
2020. szept. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A középkor legnagyobb tudósai okkult tudással is rendelkeztek, elég, ha Paracelsus, vagy Giordano Bruno nevét megemlítem. Isaac Newton pedig egyenesen a rózsakeresztes rend beavatott tagja volt.


Régen a misztika és a tudomány szervesen összeforrt egymással. Később, a felvilágosodás korában megtörtént a kettő szétválása, ezzel pedig a tudományt elvitték egy olyan irányba, ahol csupán a világ egy részét, nevezetesen annak anyagi aspektusát vizsgálja és ezen vizsgálatok eredményeiből igyekszik messzemenő következtetéseket levonni.


A világ valójában egy hármas (Információ, energia, anyag) egységből épül fel és az anyag csupán az első kettő leképeződése. A tudomány tehát a megnyilvánultnak csak a legalacsonyabb szintjét hajlandó vizsgálni, ebből igyekszik messzemenő következtetéseket levonni. Természetesen ezen tudományos tételek hibásak, épp a fentebb említett okok miatt.


A tudomány által megválaszolatlan kérdésekre épp a természetfelettit kutató misztika adhatna választ, így a jövő útja mindenképpen az lenne, ha e két irányzat újra képes lenne együttműködni egymással.

2020. szept. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!