Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek nem rèmisztő,...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek nem rèmisztő, hogy egyszer mind meghalunk vmu betegségben vagy végelgyengülésben és addig minden szaron keresztül kelk mennünk?

Figyelt kérdés
40 évig dolgozunk és utána is lehet majd nyugdíj mellett. Mégis ilyen feltételekkel, ha nem vagy gazdag és bármikor beteg is lehetsz, mi értelme az életnek?

2020. okt. 16. 20:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10-es! Csak veled megyek, egyedül nem!
2020. okt. 16. 21:04
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Az a vicc, hogy mindenki a saját önző céljaiért gyárt magából klónt, meg rulettezik a gyereke életével, aztán ha valaki felveti, hogy szar az élet, akkor elintézi annyival, hogy "ha nem tetszik, legyél öngyilkos". Végülis csak egy életen át kell kuporgatni egy otthonra manapság, de semmi gond, ilyen az élet, gyártsuk tovább a versenyzőket.
2020. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell egy életen át dolgozni érte, ha okosan és nem keményen dolgozol.
2020. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Minden nap teremteni valamit .
2020. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező, szerintem mi rokon lelkek vagyunk. Pár éve súlyos betegségek lelki rokkanttá tettek, most meg még elkaptam a koronavírust is ráadásként. Azóta ezek a kérdések még jobban gyötörnek. Hiába köti le magát az ember valamivel, hogyha újra és újra ott vannak ezek a dolgok, a kilátástalanság nagy kérdései, amiket te is feltettél itt.
2020. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Hé, azért többségben boldog és mentálisan épp emberek vagyunk. Még nem haltunk ki. :D
2020. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

A kérésedből látszik, hogy nagyon fiatal vagy még, és sokat éltél. :)

Idén 40 leszek. Ha végiggondolom ezt a 40 évet, ni minden történt velem, mi jón és rosszon mentem keresztül, akkor borzongató belegondolni, hogy kb. a fele még előttem van. Azt se mondom, hogy innentől relax, mert pont most dolgozunk azon ezerrel, hogy külföldre költözzünk. Közben is sok jó és sok nehézség történik. Már a fél lábam adnám egy semmittevős, lusta szombatért.

Én csak megélni akarom az életem. Kiélvezni azt, ami jó, és tudatosan, minden nap megkeresem, hogy abban a napban mi a jó. Vagy csinálok bele én pár jó percet. :) Olyan sosincs, hogy egy nap/hét/év csak rossz, vagy tökéletesen jó. Ezt el kell fogadni.

Másrészt rengeteg tudós, művész, és egyszerű ember pont azért hoz létre csodálatos dolgokat, hogy ha ő nem lesz már, akkor is maradjon itt utána valami, amiért érdemes volt élnie. Ha hallhatatlanok lennénk, akkor lehet, hogy még mindig állatbőrben hörögnénk a barlangban, mert senkit se érdekel a holnap, és senki se akar létrehozni semmi maradandót.

2020. okt. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Amíg rá nem eszméltem, hogy szubjektív valóságom kialakítása saját szabadságjogom és lehetőségem és felelősségem egyben, addig nekem is vacak volt az életminőségem.
2020. okt. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

Minden ember más és más értelmet ad az életének és a saját nézőpontjából szemlélve a dolgot, valahol mindegyiknek igaza van.


Egy egyszerűbb lélek számára elegendő az, ha szerető feleség és gyermekek veszik őt körül, elmehet a gyárba napi X órában dolgozni, este pedig legurít egy sört és megnézi a kedvenc filmjét.


A művészi hajlammal megáldott emberek már szeretnének valami maradandóbb dolgot hátrahagyni az utókor számára. Alkotásaikkal képesek érzelmeket és gondolatokat generálni azokban, akik megtekintik, meghallgatják, vagy elolvassák őket.


A filozófusok, illetve a spirituális beállítottságú emberek akár egy életnyi időt is hajlandóak arra áldozni, hogy a lét értelmét kutassák. Teszik ezt oly módon, hogy egy magasabb nézőpontból rátekintve a történésekre igyekeznek azokat értelmezni.

2020. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
41%
Engem az már nem rémiszt meg hogy meghalok. Sőt szerintem az lesz a végső menekülés. Mert itt valóban szenvedés van, és alig van jó. Én ezért is lettem drogfüggő, és magasról teszek az egészre. Belövöm magam, és akkor egy órára igazán jól érzem magam. Azonban így is szörnyű az élet ami élek. Nekem a halál hozza majd el a végső megszabadulást...
2020. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!