Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy egy személy...

Lehetséges hogy egy személy neve hatással lehet az életére és szemelyére/tulajdonságaira?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategória, és az is lehet furán fogalmaztam meg a kérdést. Bocsi


Szóval, a minap olvastam egy könyvet, amiben egy nőnek elég fura neve volt. Utánanéztem mert sosem hallottam róla, és a név jelentése pontosan a karakter tulajdonságait írta le. Innen a kérdés is. A való életben is találkoztam már ilyen emberekkel, pl egy Viktória nevű lány nagyjából mindenből sikeres, határozott és céltudatos, míg Trisztán nevű haver valóban elég zűrzavaros és így tovább..


Szerinted lehet hatással a név (aminek mondjuk hasonló jelentése van), az ember életére? Érdemes mondjuk ezt név választásnál figyelembe venni? Hiszel az ilyesmiben vagy ez totális baromság?



2020. dec. 7. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Jó a kérdés, szerintem számít a név. Főleg akkor lehet ezt észrevenni amikor valaki nevet változtat.
2020. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Kellemes időtöltés utána olvasgatni mi mit jelent, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget.
2020. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Grimfox ***** válasza:
91%
Ha a név jelentését te, vagy a körülötted lévők ismerik, akkor akár még nagy hatással is lehet a személyiségedre. Ha nincs jelentése a nevednek, vagy már nincs jelentése, mert kikopott a nyelvből, akkor kisebb/semmilyen hatása nem lesz. Az idegen neveknél vegyes az állás, ha tudod a jelentését, vagy azért kapod, mert a szüleid tudják, akkor lehet hatása, ha nem tudják, vagy nincs jelentése, akkor nem lesz különösebb hatása. Ha a név az anyanyelveden van, és ismered a jelentését, mert még használatban van szóként, akkor várható, hogy hatni fog a személyiségedre.
2020. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokat olvastam erről és valóban sok emberre passzol a jellemzése neve alapján.
2020. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom. Nekem ugyan az a nevem mint apámnak és nagyapámnak meg is mind a 3-an szöges ellentétei vagyunk egymásnak
2020. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igen.

Ha nem tudod a jelentését akkor is.Ismerek embereket amikre nagyon illik a nevük.Olyanokat is akikre egyáltalán nem.

Érdekes, hogy ők nem is szeretik a saját nevüket inkább valami ragadvány nevet használnak.

2020. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Egy ismerősöm jött ezzel a dologgal, hogy van/lehet köze hozzá, de nagyon úgy néz ki, hogy valami egészen más vágányon működik a szerencsétlen, és ezért (nem)gondolkodva beszélt erről így.
2020. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. Sok Zolit ismetek pl és mindegyik más
2020. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A nevem jelentése: boldog.

Hát, minden vagyok, csak az nem.

2020. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!