Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Amióta megtudtam, hogy van...

Amióta megtudtam, hogy van olyan hogy blokk univerzum elmélet folyamatosan csak ezen szorongok és úgy érzem nincs értelme az életnek. Hogy tudnék nem erre gondolni? Teljesen megőrjit.

Figyelt kérdés

Itt egy cikk róla: [link]


És igazából ez azt jelenti, hogy már minden megtörtént és hogy nincs szabad akarata az embernek. És ez engem nagyon aggaszt úgy érzem, hogy ezek szerintem nem én irányítom az életem mert akkor úgyis előre megvan hogy hogy lesz. :( Még fiatal vagyok és eleve nagyon szorongós és az ilyen teóriák mindig rossz hatással vannak rám.



2020. dec. 16. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Jól értem, hogy habár naponta ezrével halnak meg az emberek maláriában, háborúban, éhinségben, vízhiányban illetve, hogy tízezres nagyságrendben az ún. civilizációs betegségekben, te mégis azon aggódsz, hogy a te kis hópihe lelked esetleg befolyás alatt áll?


Keress fel egy elmeorvost, ő reméljük, hogy fel fog írni valamit.

2020. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már aggódni.

Ha így is van, érezni még érezheted magad jól.

2020. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Titkokszigete.hu, mi? Ennek mi koze a tudomanyhoz?
2020. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

''Hogy tudnék nem erre gondolni?''


úgy , hogy értelmes dolgokkal foglalkozol és nem hülyeségekkel.


amúgy meg nem teljesen mindegy ,hogy determinált a világ , a jelenben úgysem érzékeled.

2020. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:

Tessék, kicsit értelmesebb forrásból a szabad akaratról:

[link]

2020. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mojjo ***** válasza:
93%

Amit meg a cikkben írnak, felejtsd el. Természetesen nincs olyan természettudományos modell, hogy blokk univerzum, és a valódi természettudományok nem beszélnek ilyen hablatyokról.

Dr. Kristie Miller, akire a cikk hivatkozik, pedig nem fizikus, sőt, semmilyen természettudományhoz nincs semmi köze. Filozófus, és bár valóban a Sydney Egyetem professzora, de a filozófia tanszéken. Az ő tollából fizikai modellekről tanulni olyan, mintha az autószerelőddel akarnád megnézetni a manduládat.

2020. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
83%

Ennek semmi köze a hivatalos természettudományhoz.


Olyasmi lehet, mint a párhuzamos univerzumok. Csak egy hipotézis.

2020. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mojjo ***** válasza:
81%
@7: Valójában még olyan sem. Nem is hipotézis, csak fantazmagória. Kisujjból kiszopkodva.
2020. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És ha ez tényleg így lenne, mi értelme volna?

Ha csak nem... a kiszabott büntetés letöltése? Ebben az esetben lenne magyarázata miért van előre megszabva minden.

2020. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ez egy nagyon komoly elmélet. Ismert már a régi koroktól kezdve. Mondhatni azt is, hogy a keleti filozófiai rendszerek úgynevezett csúcspontja, amit sokáig titkos tannak tartottak. És képzeld el; azért, mert az ilyen kismókusok mint te, nehogy összecsinálják magukat tőle, mint most te. Nos az előttem károgóknak azt üzenem, hogy bizony ez egy igen komoly filozófiai, fizikai elmélet. Attól, hogy ostoba honlapok a szájukra veszik, még mint elmélet létezik és kutatják is.

A kérdezőnek üzenném: Tegyen egy próbát! Gondolja át ha igaz az elmélet, akkor mi változik, ha elhagyja a szorongását. Ha nem igaz az elmélet, akkor mi változik, ha elhagyja a szorongását. Üdv!

2023. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!