Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikus vagyok, aki változn...

Szkeptikus vagyok, aki változni akar, vagy legalább megérteni többet. Hogyan definiálod saját magad a következőket?

Figyelt kérdés

Energiák, rezgések. Egyesek szerint minden rezeg. Mi számít jó rezgésnek? Mi az ami rossz? Hogy kerülöd azokat?

Mi számodra a tudatalatti? Mennyire bízol meg benne, és miért? Hogyan kerülsz közelebb a tudatalattidhoz, és miért bízol meg abban a módszerben?

Mi a vonzás törvénye? Szerinted be lehet vonzani dolgokat? Olyan dolgokat is, amik valószerűtlennek hangzanak, mint például az, hogy nyersz egy nagyobb összeget, vagy hasonló dolgot?

Mit teszel azért, hogy bevonzz dolgokat?

Milyen viszonyt ápolsz az érzelmeiddel? Bár ez kicsit off-nak hangzik, mégis azt hallottam, hogy a spirituális gondolkodású/stílusú emberek többet foglalkoznak magukkal ilyen téren. Hogyan segíted magad ezen az úton?


Nem úgy írnám le magam, mint egy mindent lehurrogó szkeptikus, hanem inkább, mint aki még nem hisz, de nem zárja ki a lehetőséget.



2020. dec. 19. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Elolvasni sok volt a kérdéseket, nemhogy válaszolni... xD
2020. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tak ***** válasza:

Kétféle ember van,az egyik éli a mások életét,nincs hobbija,nem köti le semmi ami nem társas kapcsolat,csevegés,kibeszélés,pletyka,stb.

A másik típusnak van belső világa,tud koncentrálni egy dologra huzamosabb ideig,van hobbija,és majdnem sose unatkozik,feltalálja magát.Nem szerint vegyes a felállás többnyire,így nincs értelme eszerint osztani.


Kicsit úgy tűnik hogy érdekel a világ azon része,amihez nincs elég referenciád és tapasztalatod,ha most érett meg ez a sok kérdés benned hogy előhozd,úgy kérdés hogy eddig hol voltál,ha csak több témában szeretnél többet tudni,akkor kérdés hogy miért hinnél olyanoknak akik nem biztos hogy jó,ésszerű és hiteles válaszokat fognak adni,ha meg tuti sok választ szeretnél akkor jól csinálod,mivel van sok kérdés.

2020. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1: atomok, kvantumok. A tudomány szerint is minden rezeg/mozog, ez nem spiri/okkult cucc. Nem hiszem hogy bármelyik is kimondottan rossz lenne. Van ami kevésbé jó, talán káros de a megfelelő környezetben nincs gond vele.


2:Szoktál magadban gondolkozni/ötletelni, és hallod a hangod? na számomra az, csak turbóba. Ahelyett, hogy az összes lehetséges lépést lepörgetném tudatosan rommá agyalva hagyom, hogy lepörgesse az agy a lehetőségeket és beugorjon a letisztult vgy a jónak tűnő ötlet/sugallat.

Mintha évek óta sakkoznál, melóznál így nem kell kezdőhöz mérten minden lépést átnyalni, hanem "rutin szerűen" észreveszed azt. Nem gondolkozol, hanem a válasz szinte "csak úgy" jön.

3: a pontos megfogalmazását nem tudom. be belehet. valószínűnek tartom, de ennig ez nem jött be.

Azt csinálom, hogy "feladom" és figyelek. Azaz megfogalmazom a vágyat, és figyelem a lehetőségeket, ha nagyobb pénz összegre vágyom nem feltétlen a lottót választanám, hanem figyelném, hogy vannak e olyan álláslehetőségek ahol elérhetem a kívánt összeget. (általában az utóbbi az ami érkezik) és nem a hirtelen nagy összeg.

(nekem nagyából összejönnek a dolgok, lehetne több is de nem szenvedek hiányt.) akarat/cél kell és figyelem, hogy észre vedd a lehetőséget

4. Köszönöm a kérdést egyre jobbat. A pozitív gondolkozás hasznos. az eddig használt destruktív szavaimat pl 3-3 "szr az egész!; minek?; és Unatkozok!"-ot kicseréltem a "Jó lesz!; megy az!; és Imádom!"-ra kezdetben iróniából, de bevált...


nem tudom ez jó válasz e a 4-re...meg úgy az egészre.

2020. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%

rossz iranyba haladsz kerdezo a New Age es hasonlo "ujpogany" hitvilagok, ezoteriak/spiritulizmusok nem jo utak


egy mocsar amibe belesulyedsz es utana nem menekulhetsz csak nagyon nehezen segitseggel is


hogy megertsd mert erdemes azt megismerned amit legtobb ezoterikus is "kozvetlen" (felszinen figyelve nem tunik fel a torzitas) vagy kozvetve (eltorzitva) maga is felhasznal


Bhagavad Gita


[link]

2020. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem fejtettem ki szoval a keleti hitvilagokat, vallasokat, filozofiakat elsorban a hinduizmust (es hozza kapcsolodoakat, buddhizmus, dzsainizmus ...)


taoizmust (szinten elolvashatod de ne elsonek mivel tomorsege miatt nehezen ertheto)


Tao the King (MEK OSZK n szinten fent van)


de belekeverik a "nyugati" es kozelkeleti dolgokat is

lasd ogorog antik filozofusok is pl. Vagy barmit


Xy4

2020. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Szkeptikus vagyok, aki változni akar" Miért is?
2020. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kíváncsi ki hogy érti, nem feltétlen olt le a kommentben, másnem otthon röhög egy két sort...

ettől független ha szkeptikus is nem feltétlen ateista...csak nem fanatikus.

Nekem a #4gyel nincs gondom, hasonlóak a meglátásaim főként az "ujpogany" elnevezésnél bár én "díszpogánynak" hívom

2020. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. mindenről az, hogy "a természetfeletti csak a meg nem értett természetes".
2020. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szkeptikus, aki változni akar...

Inkább csak vitatkozni akarsz a dolgokról szerintem, de ez is egy vélemény a sok közül, mint ahogy a spiri témában is sok mindenki tapasztalata által tevődik az egész egy témakörré.

A kérdéseid elolvastam és amennyiben tényleg érdekel a téma, akkor kezd el megtapasztalni. Olvass utána, rengeteg irodalom van róla, ha használni akarod? Kezdj el meditálni, kezdj el dolgozni magadon, de legfőképpen a tudatodon, mert a gátakból nem lesz eredmény.

Röviden ennyi. :)

2020. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bármit csak ne a jehovásokat és a new age-t onnan jövök egy véget nem érő skizofrénia!
2021. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!