Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyszer alvás közben tudatomra...

Egyszer alvás közben tudatomra ébredtem,és a következőket tapasztaltam:nem láttam,nem hallottam,nem gondoltam semmire,csak a puszta lét-tudat volt.Ez talán a nirvána volt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 22:09
1 2
 1/13 Grimfox ***** válasza:
85%
Nem. Maximum az üresség állapota, amit a buddhisták mély meditációban igyekeznek elérni. Ebből az állapotból figyelik meg a különböző dolgok természetét. Ha a nirvanát érted volna el, nem lenne szükség rá, hogy feltedd a kérdést.
2020. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "elme csendje" állapot lehetett, amikor megáll az elme, nincs gondolkodás, de közben nincs "nem gondolkodás" sem.

Ezt az állapotot próbálják sokan elérni és érik is el sokan meditációban. Érdemes erőlködés nélkül minél hosszabban ebben az állapotban időzni.

2020. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az üresség,a vágyak hiánya nem a nirvána?Ebben a tudatállapotban nem megfigyelőként voltam jelen,csak puszta létezőként,még egóm sem volt,azt is valamiféle törvényszerűség miatt,nem a saját akaratomból(hiszen nem volt) "vettem" fel újra.
2020. dec. 24. 22:52
 4/13 Grimfox ***** válasza:
A nirvana a legfelsőbb tudatosságba való visszatérés, és az azzal való egyesülés. Az akarat, és személynélküliség ellentéte. Végtelen akarat, és minden létezővel való azonosság. Ilyet nem lehet spontán megtapasztalni, ez csak egy bizonyos út végigjárása után, tudatos cselekedet útján érhető el.
2020. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit Grimfox írt, ha elérték volna a Nirvánát, nem tetted volna fel ezt a kérdést. Ez egy állomás, ami az odavezető úton van. Egyes értelmezés szerint innen még szükséges akaratlagosan felnyitni az intelligens végtelenhez vezető kaput, más értelmezés szerint ezt az állapotot minél tovább "tartani", amíg a megpihenés állapotába, majd abban időzve a megállás állapotába tovább fejlődik a meditációs, és ekkor elérhetsz egyfajta megvilágosodást.
2020. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat a helytelen ragokért néha, a tablet nagyon aktívan "javít" 🙃
2020. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az akarat,-és személyiség nélküliség ellentéte célokat,vágyakat sejtet,a személyiség egót.Nem ezeket kell elengedni?A válaszokat köszönöm
2020. dec. 24. 23:15
 8/13 Grimfox ***** válasza:

De utáltam tableten, és telefonon gépelni....

A taoista, és kínai buddhista gyakorlatokban van egy fogalom, ami "az üresség megtörése" névre hallgat. Ez következik az általad leírt állapot után. Az üresség szükséges az objektív felismeréshez, ami pedig szükséges, hogy elinduljon az egyén a nirvana elérése felé. Ha elérted volna a nirvanát, egyfelől dönthettél volna, hogy visszatérsz e az állapotból, másfelől nem lennének kétségeid, bizonytalanságaid, és kérdéseid. Viszont lennének válaszaid. Ha szándékosan el tudod érni ugyanazt az állapotot, amit álmodban elértél, akkor elmondhatod magadról, hogy valami nagyon komolyat értél el.

2020. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem érdemes az "Ego" kifejezéssel dolgozni, mert eléggé félrevisz.

Különböző utak különbözőképpen próbálják elérni.

A hamis tudatosságot -ami a test sajátja-, azt kell "megszüntetni", és a tudatodban a gondolatmentesség állapotát fenntartva, lehetővé tenni a lélek integrálódását.

Szóval csak meditálj, és megoldódik magától 😉

2020. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,lenne még egy kérdésem.Tizenévesen ki akartam próbálni hogy milyen lehet semmire sem gondolni,mert hallottam hogy nehéz.Egyedül voltam otthon csend volt,elkezdtem.Rövidíek,csak a végét írom le.Kétsíkon érzékeltem:egyfelől éreztem testem félelmét,másfelől a tudatom szállni kezdett egy fényes négyzet felé.Nagyon félt a testem,nem tudtam hogy nem a halál vár.Mégis beléptem,és akkor úgy éreztem hihetetlen intenzitással mintha minden molekulámat átjárta volna a fény.Kinyitottam a szemem,nem változott semmi.Egy könyv azt írja,elégettem minden karmám,és ez a megvilágosodást megelőző állapot.Szerinted is ez történt?
2020. dec. 24. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!