Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Maximum 5 óra (pihentető)...

Maximum 5 óra (pihentető) alvást elérni sikerülni fog transzcendentális meditáció több hónapos/éves gyakorlásával? Tanfolyamon voltam, a mantrát megkaptam. De (még) hihetetlen számomra, hogy 8-9 helyett 5 óra alvás is elég és egészséges legyen.

Figyelt kérdés
Napközbeni 20 perc meditáció megoldható, utána 20-30 perc pihenés (alvás?) is.

2021. jan. 1. 21:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
34%
Szerintem lehetséges, de étrendváltoztatás is kell, vegetáriánus felé elmenni - legalábbis saját tapasztalataim és az olvasottak alapján is, a vegetáriánus étrend gyakorlásával csökken az alvás igény, a vegán étrenddel pedig még jobban, ha vízböjtöt csinál az ember, akkor pedig napi 3-4 óra szokott lenni az alvási idő alapból (tapasztalat).
2021. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De ez (ahogy írtam) elég és egészséges?


Az alvási idő számomra ilyen drasztikus csökkenésével nem károsodik hosszabb távon a szervezet?

2021. jan. 1. 21:57
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
12%

mitol karosodna?

mas kerdes hogy miert van igeny ra, ataludni az eletet sokkal jobb mint atvirrasztani

2021. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez egyedül a te véleményed.

Másé hála Istennek teljesen más. És egészséges.

2021. jan. 1. 23:22
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
#4 mi van? Felfogod is a sajat gondolataid vagy csak ugy rabizod magad a Sorsra?
2021. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

#1 vagyok.

Szerintem ez nem egészséges. Egy buddhista gyakorló Tibetbe elvonulva, egész napos spirituális gyakorlást végezve, valószínűleg bőven elég neki az 5 órás alvás. De egy nyugati embernek, akinek nagyon stresszesek a hétköznapjai és rengeteg inger éri egy nap, szerintem kevés lehet ez az alvási idő, hiába gyakorol éveken keresztül.


Mindenesetre azt javasolom, próbáld meg - ha pár hónap elteltével, napi 5 órát alszol, és nem érzed magad kimerültnek, fáradtnak, életkedvtelennek, depressziósnak, és az energiaszinted is elfogadható, akkor talán nem káros, de igazából ez ennél hosszabb távon szokott kiderülni sajnos.

2021. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 SZücsöm ***** válasza:
Én is szeretek aludni de ha képes lennék öt óra alvás után 100% os frissességgel ébredni akkor biztos hogy sokszor lecsökkenteném az alvás időt 6 órára és azt a maradék időt pl tanulással/meditálással stbvel. tölteném.
2021. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
83%

Én is elvégeztem a tanfolyamot, de nekem az oktatóim mindig kihangsúlyozták, hogy a megfelelő mennyiségű (7-8 óra felnőtt emberek esetén) nagyon fontos az agy megfelelő működéséhez.

Bármennyire csodálatos dolog a TM, szuperképességeid nem lesznek tőle.

Én is meditálok, de nekem szükségem van minimum 7 óra alvásra.

Ha úgy érzed, hogy neked elég az 5 óra is, és elég kipihent vagy emellett...

Nem vagyunk egyformák, én nem javasolnám.

2021. jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
megfelelő mennyiségű alvás*
2021. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Maharishiről mondta az oktató, hogy hosszú időn át tartó TM gyakorlás esetén neki még két-három óra pihentető alvás is elég volt.


Én hét órákkal alszom (nem is igazán pihentetően), már öt órának is örülnék nagyon!

2021. jan. 2. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!