Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális fejlődés szempon...

A spirituális fejlődés szempontjából akadály, ha semmiféle szexuális tapasztalattal nem rendelkezem, sőt, önmegtartóztató életet élek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves srác vagyok. Egyes beavatásokban azt mondják, hogy a szexualitás az isteni teremtőerő legalapvetőbb megnyilvánulása, és aki elindul a beavatás útján (azaz hogy a magasabb energiákat tudatosítja magában), annak ismernie kell a szexuális energiát.


Én viszont - sikertelen helyzetek, traumák, megaláztatások - miatt mindig elfojtottam magamban a szexuális vágyakat, egészen máig, nem tudok vele mit kezdeni.


Tényleg ekkora hátrány, ha nem tudom ezt az erőt irányítani? A magasabb tudatosság elérése enékül lehetetlen? Vagy meg lehet kerülni?


Elérhet-e valaki úgy megvilágosodott tudatállapotot, hogy soha nem volt viszonzott szerelme és semmiféle szexuális tapasztalata (és természetesen ezek hiányában forrong az elfojtott vágyaktól)?



2021. jan. 8. 17:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elfojtott gondolatokból/érzelmekből (vágyakból) mindig akadály - és probléma lesz.


[link]


Viszont bármit fel lehet oldani - anélkül is hogy kiélnénk.

Egyszerűen vissza kell térni pl a meditációval az "ürességhez" és feloldani az adott dologgal történő azonosulást.

2021. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"hol úgy írsz, mint aki "szentlélek" lenne és nem is kívánja a szexet és nem akarja megélni egyszer sem"


Nem mondtam ilyet. A "perverz"-et arra értettem, hogy mostanra már kb minden gondolatom csak ezek körül forog, az határoz meg mindent, mert minél jobban elterelem róla a figyelmem, annál erősebben megjelenik.

2021. jan. 9. 13:52
 13/18 A kérdező kommentje:

"akkor bmeg! d#gj meg valakit!!!!"


Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nyilván nem lennének ilyen prblémáim. Lehet, hogy nálatok így működik, de ez nem mindenkinél kívánságműsor.


Ez nem olyan, mint mikor bnézek a hűtőbe, elfogyott a tej, és elugrok a boltba venni, és meg van oldva a probléma.


Lehet, hogy neked minden vágyad, minden szándékod pont kifejezhető volt, de el kell hinni, hogy az életben rengeteg olyan vágy, helyzet van, amiket nem lehet kifejezni.

2021. jan. 9. 14:34
 14/18 Grimfox ***** válasza:
100%

Hétköznapi dolgokkal nem tudod elterelni a figyelmed a szexuális ösztönökről. A szellemi gyakorlatok rendszeres gyakorlása, és a gondolataid, gondolkodásod spirituális irányba terelése csökkenti az ilyen ingereket, de nem törli őket el teljesen. Az elemi ösztönök fölé csak magas szinten kerekedik az ember.

Amúgy amiatt ne aggódj, hogy perverz vagy, csak mert sokat gondolsz a szexre. Nem az a perverz, aki sokat gondol rá. Az a perverz, akinek deviáns, a normálistól, természetestől eltérő vágyai vannak. Erős példa: nekrofilok.

2021. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre.

Pont ebben a helyzetben vagyok én is.


Én nagyon közel álltam ahhoz hogy öngyilkos legyek.

Minden úgy kezdődött, hogy egész életemben zaklattak a külsőmmel kapcsolatban. Nagyon undorító dolgokat mondtak rám, és én valahogy ezeket nem tudtam lepattintani magamról.

Összességében egy gyenge lelkű kislány voltam mindig is és sosem voltak barátaim...a többi sz*r generálódott magától.


Aztán báttyám skizofrén lett, jártunk mindenféle helyekre vele (látó, pszichiáter, boszorkány, reiki mester, pszichológus stb) és azt kell mondjam még mélyebbre kerültem minden szempontból. (Pedig nem is én voltam beteg.)

Nem sokan beszélnek róla, de a spiritualitás rengeteg buktatót és csapdát rejt magában.

Azt hiszed "jó úton vagy", de már régen nem...


Szerintem az ember csak a felsőbb énjében (az isteni énjében) bízhat meg 100%-ban.



Nem tudom látszik-e vagy nem, de olyan traumatizált lettem az évek alatt, hogy nehezen megy a beszéd és az írás is. :/ Nagyon nehezen tudom kifejezni az érzéseimet.


Nem tudom hova fog ez vezetni.

2021. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem sokan beszélnek róla, de a spiritualitás rengeteg buktatót és csapdát rejt magában."


Ez olyan mint a fű. Ha eleve borús, depressziós hangulatban kezdesz el füvezni, csak még rosszabb lesz tőle, ha viszont pozitiv lelkülettel mész bele, akkor jobban fogod érezni magad tőle.

A spiritualitás képes a felszínre hozni az eltemetett érzelmeket, azért, hogy az ember fel tudja dolgozni, el tudja engedni őket. De nem mindenki van felkészülve erre az intenzív érzelmi hadjáratra, mert ehhez nagy fokú tudatosság kell. Van aki csak még mélyebben belekeveredik saját magába.

2021. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elvileg elég sok mindenkinek van szexuális tapasztalata, én mégse megvilágosodott embereket látok tömegével magam körül.
2021. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nem kell a spirituàlis fejlôdésedhez a szexualitàs!
2021. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!