Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én kezdek "szkeptikus"...

Csak én kezdek "szkeptikus" lenni?

Figyelt kérdés

Minél több időt töltök itt annál materialistábban, realistábban gondolkozok....

Lehet ez csak érzés mert a kérdések és a válaszok számomra már elvakultnak, a valóságtól elrugaszkodottnak tűnik.

S ezt egyszóval szerintem tévesen itt "szkeptikusnak" használnak. Személy szerint realistának hívnám azokat az embereket.


Régebben a vallás és a valláskritika is itt volt (bár a közben kihagytam itt 1-2 évet)

Szóval ott is ma már nem tudom megmondani mi vagyok keresztény vagy mi?

Ha van időm Bakost hallgatok, Bibliából szinte csak Jánost olvasom.

és ahogy haladtam nekem már nincs jelentős különbség vallás és vallás közt. A hegyhez tudnám hasonlítani, egy a csúcs, de 1000+1 ösvény vezet oda.

vagy "minden út Rómába vezet."


Sokan vannak itt kik a felébredésről, és az egó legyőzéséről beszélnek.

Sokszor arrogánsan.... Hát én mindent egybe vetve Egoistának tartom magam ("út önmagunk felé")


2021. jan. 9. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Egoista pont elzárja az utat önmaga felé. És nem kell legyőzni az egót mivel ez lehetetlen vállalkozás. Nem azonosulni az egóval ill. a testeddel az viszont lehetséges és hasznos.
2021. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A szkepticizmus teljesen normális hozzáállás: azt jelenti, hogy megkérdőjelezel dolgokat, nem pedig elutasítod, mint azt sok zárt elméjű materialista teszi.


Ha mindent elhinnél, amit itt az ezo kategóriában olvasol, ahhoz egyrészt nagyon butának kellene lenned, másrészt egyáltalán nem kellene, hogy zavarjon a sok ellentmondás.


Az ezotéria egy tág gyűjtőfogalom, amibe beletartoznak az ufók, a pénzenergiaküldés, a fehér zaj vagy éppen a Kiskegyed horoszkóp rovata is.


Nagyon tág határok között mozog mindaz, ami ide van sorolva. Vannak köztük rendkívül figyelemreméltó, kutatásra érdemes, valósággal igencsak összeegyeztethető, sokak által tapasztalt jelenségek, meg persze babonán alapuló, öt másodperc alatt megcáfolható baromságok is.


Az ezotériát egységes egészként kezelve elutasítani A-Z-ig nagyon egyszerű világnézetre vall. És elhinni is arra.


Javaslom, inkább emelj ki olyan témákat belőle, amelyek érdekelnek, és vizsgáld azokat szkeptikusan! Az egészséges szkepticizmus viszi előre a világot, nem a vakhit vagy a merev elutasítás.

2021. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

A hegyi hasonlatod nagyon jó.

Én hiszek Istenben.És abban, hogy a hozzá vezető utat mindenkinek magának kell megtalálni, és azon járni.

A keresztények a bibliát sem képesek értelmezni.Az Istentől való elképzelésük annyi mint amivel a papok égetik őket.

Sajnos nem veszik észre , hogy mennyire félrevezető őket.

A jehovák a másik érdekes ismerek pár ilyen embert.

Néha úgy mosolyognak mindenen indokolatlanul, hogy gyanítom be van gyógyszerezve.Aztán hirtelen váltanak, egy dühös támadó énjük jön élő.

2021. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A legtöbb kérdés itt csak trollkodás, nem valós kérdés, és a válaszokra is ugyanez igaz. Maguk a kommentek írói sem hiszik el, amiket írnak, csak unatkoznak és azzal szórakoztatják magukat, hogy hülyének tettetik magukat és megnézik, mi rá az emberek reakciója. Szerintem elég kevés azoknak a kérdéseknek az aránya, amiket tényleg komolyan gondol az írójuk.
2021. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem jó fele kutakodsz! Hallgass inkább Balogh Bélát és meg fogsz döbbenni, hogy mennyire igaz!
2021. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SZücsöm ***** válasza:
75%

6 os én rengeteg Balogh Bélát hallgattam és kb 4 könyvet olvastam is tőle és arra kellett jutnom hogy szép dolgokat mond ...de a télapó meséje is szép. És én nem tudom te hogy vagy vele de én nem hinni szeretnék hanem tapasztalni(emlékeim szerint BB szerint is a bizonyosság a "lényeg").


Na már most BB videói,könyvei nem segítenek abban hogy megtapasztald (nekem legalábbis nem segítettek) azt a világot amiről BB beszél. Bár elmondja hogy van chakra,chi,ki, stb és elmeséli hogy ő sikeresen hipnotizált embereket,emlékezett vissza meditáció során előző életek emlékeire,mozgatott alufólia darabot telekinézéssel,beszélt angyalokkal stb. de egy szóval nem mondja el (én legalábbis nem hallottam,olvastam tőle) hogy hogyan tudnád ezeket megtapasztalni.


Nekem itt a gyakori kérdést böngészve sikerült tanácsot kapnom arról hogyan lehet érzékelni valamit amire azt mondják hogy az a chi.


És működött. Könyv ajánlást is kaptam a témában ahol tegnap értem el a 7. fejezethez ahol már gyakorlatokat írnak le és már az 1. gyakorlat szintén működött.


(Még) Nem tudom hogy ez tényleg valamiféle energia e vagy csak az agyam szórakozik de rajta vagyok hogy kiderítsem.


Tehát a kérdezőnek a válaszom hogy én szkeptikus vagyok de minél több időt töltök el ezzel a témával annál kevésbé vagyok biztos abban hogy a tudományos állásfoglalás mindig a helyes.

2021. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Utolso, leírod hogy lehet?

Es meiylik konyv az?

2021. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudatalatti tízparancsolata az elég jó hanganyag és tényleg működőképes. De ehhez pár hétig napi szinten kell hallgatni lefekvés előtt.
2021. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

7. Csak azt tudom leírni nekem hogyan sikerült.


Lényegében napi szinten 1-2 szer (pl lefekvés előtt vagy ha egyedül voltam :ne nézzenek hülyének) próbálkoztam pár percig azzal hogy elképzeltem hogy a jobb mutató ujjamból egyenes vonalban koncentrált energia áramlik ki és a bal tenyerem felé bökdöstem vele.( jobb mutató ujjal és bal tenyérrel is működik)


Nem értem hozzá a tenyeremhez csak az irányába böktem vagy köröket tettem felette és elképzeltem hogy érzem a tenyeremen vagy a bökést vagy a körözést.


2 napig semmit nem éreztem 3-4 nap nem tudtam eldönteni hogy képzelődök e vagy érzek is valamit. 5. nap már 100% ig biztos voltam benne hogy érzek valamit.


kb 5.-6. napon már a chi labda gyakorlást is próbálgattam. Lényegében itt a tenyereidet közelíted és távolítod egymástól (ismét nem érnek össze) és azt képzeled el hogy az energia gömb formájában gyűlik a tenyered között vagy csak simán próbálsz megérezni valamiféle ellenálló erőt amikor közelíted a tenyereidet. Először még csak nagyon nagyon pici elektromos bizsergésnek esetleg/és hőnek érződött nekem.


10. nap gondoltam úgy fejezem be a gyakorlást hogy összeteszem a tenyereimet "imádkozó pozícióba" viszont amikor kinyitottam a szemem azt vettem észre hogy a kezeim nem érnek össze. Lényegében azt éreztem csukott szemmel hogy a két tenyerem akadályba ütközött és 100% ig biztos voltam benne hogy a tenyereim összeérnek.


Ma már 1-2 perc gyakorlás után elérem ezt a szintet + a könyvben az 1. gyakorlatot kipróbáltam ami kb ugyan az mint a chi labda csak azt képzeled el hogy a tenyereidet lefele tolva majd fel húzva az üres levegőbe valamiféle ellenállásba ütközöl toláskor.Na én ezt egy asztal felett próbáltam ki és ugyan az volt a hatása mint a chi labdás gyakorlatnak. Érezhető ellenhatás az asztal közelében 1-2 perc gyakorlás után (mintha mágneses erő nehezítené a "tolást") + én egy bizonyos "erősséget" elérve azt érzem hogy a tenyereim elkezdenek picit zsibbadni.


A talpamon is megtudom érezni a bökdöséses módszerrel a "talán" chit bár jóval nehezebben.


Továbbá az ujjal bökdöséses módszernél kb 6-7. napon rájöttem (vagy elértem arra a szintre) hogy nem is kell a tenyerem felé böknöm ahhoz hogy ott érezzem a "bökést". Lényegében bármerre bökhetek. Annyi hogy ha a tenyerem felé küldöm a bökést akkor könnyebb megéreznem.


A könyv ad útmutatást arról hogy ez miért működhet/működik így. Röviden az elme/akarat egy nagyon fontos tényező és a különböző mozdulatok is fontosak mert általuk állítólag könnyebben mozgatható/irányítható a chi de nem lehetetlen. Pl ma már csak koncentrációval a tenyerem közepén tudom érezni a bizsergést/hőt de nem olyan biztosan mint a bökdösős módszerrel.



Amit még fontos megjegyezni hogy ellazult állapotban és orron át lélegezve végeztem a gyakorlatokat végig mert így ajánlották nekem is és a könyv is ezt tanácsolta utólag. Plusz a bökdösésnél "komplexebb" gyakorlatoknál a mozgást és a légzést összepárosítottam szintén itteni ajánlás hatására.

Értsd pl: chi labdánál belégzéskor távolítom a tenyereimet (törzs távolságig szerintem elég) és kilégzéskor közelítem (de nem érintem).



Könyv: A kínai qigong gyökere (én angolul olvasom) és van még egy pár a témában de ez kezdi az alapoknál.


Grimfox és Koborlo1 valószínűleg többet tudnának neked mondani mert én is tőlük kaptam az "ihletet".

2021. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SZücsöm ***** válasza:

8 A könyv nekem csalódás volt. Tetszik nekem ami le van benne írva de ugyebár ahogy fentebb írtam bizonyosságot nem lehet benne találni.(én nem találtam)


A hanganyagot is ismerem meghallgattam párszor youtube-on. Tervezem hogy napi szinten meghallgatom 1szer reklám nélküli formában valamilyen tevékenység közben. Hisz a chi nek is volt értelme esélyt adni és vagyok olyan jóhiszemű (vagy naiv) hogy kinézem BB-ből hogy nem hazudik (persze attól még tévedhet és lehet bolond is).


Csak ebben az esetben sajnos sokkal nehezebb lesz eldönteni hogy valóban van e bármilyen hatása e a dolognak. És ha úgy érzem hogy van akkor az valóban összeköthető e a hanganyag folyamatos hallgatásával.

2021. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!