Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már megvilágosodás...

Volt már megvilágosodás élményetek, mit éreztetek, tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Nem volt valami iylen érzésem, érzetem: a világ egy rossz viccnek tűnt, a szex, az evés, a wc-zés - mind puszta nyűg. Éreztem hogy ez a bolygó egy nagy kődarab mely egy gázburokban van és lényegében több kilométernyi réteg választ el az űrtől. És mi itt rohangálunk eszetlenül, ostobán a munkahelyünk és az otthonunk között. hogy minden csak megszilárdult gondolat: a házak, panelek, épületek autók, gyárak, ruhák, stb. Hogy az egész egy rossz vicc, egy iskola, hogy fejlődünk. A Házakat gumók ként láttam nem a fogalmat, tehát csak négy fal és tető, a közrefogott üres tér.. Régen az ébredésem előtt mindet sűrűnek és nehéznek éreztem, azóta ez mindennek az ellentéte.

Plusz Sok olyan dologra magam is rájöttem amit előttem neves tudósok boncoltak pl Jézus mentális egességet. Ennek igen komoly szakirodalma van. Bebizonyították, hogy ugyan minden megtörtént ami le van írva a bibliában, de csak természeti erők vannak a háttérben, amit mind a bibliai Úrnak tulajdonítottak. Pl Pál meteoritot láthatott lezuhanni a damaszkuszi úton, Mária hűtlen volt, stb.

Azóta mindent megkérdőjelezek, nem tudok már hinni semmiben. Továbbá szex közben is az érzem milyen hülyeség ez az egész. Az egész életnek nem sok értelme van mert mindent a fejünkből projektálunk ki, minden fogalom és gondolat a ház a város valójában csak falak és ablakok semmi több, a minden proféta skizofrén, vagy pszichopata. Amit természetfelettinek hiszünk az mint szent tévedés és téveszme ez hozta létre a kultúránkat.


Ezeket éreztem. Van aki hasonlót élt át vagy logikailag jutott el ide?

Mindenben az ürességet látom. A személyiségek puszta álarcok.



2021. jan. 19. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Igen volt iylen élményem, átverés az egész élet.
Nem volt még ilyenben részem.
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Volt hasonló, de nem ilyen negatív felhanggal. Azt éreztem, hogy egy vagyok a kormánnyal vezetés közben, az autóval, az úttal, a fákkal, a földdel, a Föld bolygóval és az egész univerzummal. Katartikus élmény, azóta megtanultam létrehozni. Ott még nem tartok, hogy mindig ebben az állapotban legyek.
2021. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hasonlót én is éreztem, hogy ugyan az az anyag ölt más formát ezen a bolygón.
2021. jan. 19. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Voltak élményeim, de nehezen lehet leírni. Ezeket át kell élni, és a tanulságot leszûrni. Mindekinek egyénre szabott, miképp kapja.
2021. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem szavaztam. Volt ilyenben élményem, de ez nem a teljes igazság. Ez egy nagyon apró állomás.


A skizofrénia nem feltétlen betegség, lehet képesség is.

2021. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Az
2021. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Megvilágosodtam hogy azért kedvelt el lány mert azt hitte hogy egy bizonyos személy vagyok aki szórakozik vele XDD De legalább hónapokig ki volt "nyalva" a seggem ilyen téren.
2021. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem csak a saját életemben volt ilyen megvilágodosás. Észrevettem, hogy amit, és ahogy eddig csinálok az nem jó, és a saját káromra van, és csak hátráltat. De hiába vettem észre, mert nem csak én működtem így hanem a világ még mindig így működik, így alkalmazkodnom kell, és olyan mintha kívülről kényszerítve lennék, hogy olyat folytassak amiről már tudom, hogy nem vezet sehova. Ha ismerős Platón barlanghasonlata, kb. úgy érzem most magam, mint annak az alanya, akit kivittek a fényre, aztán visszazártak a sötétbe.
2021. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen ismerem azt a hasonlatot. :)
2021. jan. 19. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Stabilan érzem azt hogy nem vagyok különböző,más lénytől vagy anyagtól,egy folyamat részeként. Egynek érzem magam az egyetemes mozgással.

Szerintem nem világosodtam meg de megtettem egy lépést az úton.

2021. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk, talán esetleg.

Mondjuk mióta célt találtam, az ami nyűg, gond, megpróbáltatás vagy kihívás. Azokon röhögök egyet és keresem a megoldást.

Meglátom azt ami szép és azt ami a szépre törekszik.

Az ami elsőre káosznak tűnik meglátom a rendszert és az a rendszer alapján rendet teremtek.

Annyi történt hogy feltettem a kérdést. Megéri felbsznom magam? Hát, K. Nem!

Ez élet így is úgy is komédia szenvedni meg szenvedtem eleget. A boldogságot keresem nem a megvilágosodást. De szerintem egyiknél sem éri meg minden apró cseprő mulandó dolgon felhúzni magunkat.

2021. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!