Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy már évek óta...

Lehetséges, hogy már évek óta csak álmodom azt, hogy még élek?

Figyelt kérdés

9 évvel ezelőtt, 23 éves koromban egyszer csak rosszul lettem: leesett a vérnyomásom és a pulzusom, és olyan szerencsétlenül estem el, hogy a fejem bevertem egy asztal sarkába, elég komoly koponyasérülést elszenvedve ezzel. Egy nappal később ébredtem fel az intenzíven, majd másfél hetet töltöttem a sebészeten.


Halálközeli élményem csak annyi volt, hogy kívülről láttam magam, de nem akartam meghalni, ezért úgy döntöttem, "visszafekszem" a testembe.


Azóta több furcsaságot is megfigyeltem. Az egyik ilyen, hogy a valóságtapasztalásom álomszerű vált. A dolgok, amik történnek velem, az élményeim, a beszélgetések, vagy akár csak a leghétköznapibb cselekedeteim, mind-mind olyan képlékenyek, olyan elmosódottak, sokkal kevésbé tűnnek valóságosnak, mint a rosszullétem előtt. Minden olyan homályos, mint maga a halálközeli élményem - mintha még mindig azt élném.


A másik ilyen, hogy mintha a balesetem óta leállt volna az öregedésem. 32 éves vagyok, és ha ezt bevallom, mindenki ledöbben, hogy max. 25-nek nézek ki. Volt már olyan eset, hogy egy frissen megismert barátnőm csak akkor volt hajlandó elhinni a korom, mikor bemutattam neki a személyim, amit pedig italozgatások alkalmával a map napig gyakran elkérnek tőlem (és ilyenkor a pincérek is sokáig méregetnek, hogy valós-e az okmányom). És valóban (bármennyire hiúnak tűnők ezzel): az arckarakterem még mindig tinis, sehol semmi jele a harmincas éveimnek, sehol egy szarkaláb, a bőröm mindenhol teljesen rugalmas, pedig ritkán használok testápolót. És a közérzetem is pontosan ugyanolyan élénk, szinte gyereklányos, mintha még csak a huszonéves kor elejét taposnám.


Mindez valahol megrémít. Tudom, sokaknak ez egy beteg gondolatnak tűnik, de néha elgondolkodom azon, hogy élek-e még? Ha igen, mi lehetne erre a biztos bizonyíték? Kihez kéne ezzel fordulnom? Ha pszichiátert keresek fel, az lehet azonnal zártosztályos kezelést rendelne el - ettől félek.


Annak is nagyon örülnék, ha találnék magamhoz hasonló embereket, akik szintén álomszerűnek érzik az életük és/vagy szintén úgy érzik, mintha egy bizonyos ponton megált volna az öregedésük. 32/N.



2021. febr. 7. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ezen már én is gondolkodtam de ittam egy kv-t és mennem kellett dolgozni.
2021. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 én is dolgozom. További szép estét! :)
2021. febr. 7. 18:18
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Viszont,
2021. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Ilyet álmodni, ehhez már tehetség kell holtan! Csak az élő emberek tudnak álmodni, az elhunytak nem. :)
2021. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Keresd fel a kisfiút a Hatodik érzékből, ő majd megmondja mi a szitu veled.
2021. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Az "álomszerű élet" lehet agysérülés következménye, a kinézeted pedig a szerencsés genetikádnak köszönheted (nekem is van jó pár 25-nek kinéző 30-35 éves ismerősöm).
2021. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
De ha halott vagy, aki ide most egy szellem írt? Vagy mi vagyunk a képzeleted szüleményei? Íjj, de para ez. :/
2021. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
*akkor ide most egy szellem írt?
2021. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha álmodsz, nem tudsz olvasni, ugyanis összefolynak a betűk. Szóval, ez kizárva. Azt is kétlem, hogy halott lennél, mert akkor miféle valóság ez? Ez van a halál után? Továbbra is élet? Akkor minek halnánk meg? Az emlékek összemosódása a koponyasérülésed miatt lehetséges, legalábbis szerintem.
2021. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kinyílt előtted egy kapu, és azóta semmi sem ugyanaz.

Azt a halál közeli élményt "ajándékba" kaptad, gyakorolj rendszeresen valamely meditációt, és lassan helyére kerülnek a dolgok.

2021. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!