Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezhetnek a valóságban...

Létezhetnek a valóságban orbok? Mit érdemes róluk tudni? Mi a véleményetek az alábbi tapasztalatomról?

Figyelt kérdés

Magam is tapasztaltam egy efféle jelenséget az éjszakai erdőben tavaly ilyenkor. Megjegyzem, lakott terület elég messze volt a táborhelyemtől. Először azt hittem éjszakai túrázók közelednek felém...később azt, hogy valaki ügyetlenkedve próbálja felverni a sátrát, közben ugye a zseblámpával világítgat. De a zseblámpát kizárhatjuk, mert csak önmagának volt fénye, azt nem vetítette sehová. Konkrétan tőlem kb. 2-300 méterre egy gömb/kör alakú fénylő 'energia' jelent meg aznap este. Sárgás-fehéres volt a színe és vagy 4-5 órán keresztül (amíg el nem aludtam), biztosan végzett különféle mozgásokat: lassan mozgott ez az 'energiagömb', de mindig ugyanazon a meghatározott helyen belül. Volt fel-le, jobbra-balra irányuló, és amolyan kör-körös mozgás is, s ezek kombinációja. Mozgott néha, aztán megállt. Majd előlről, de mindig másfajta mozdulatsort.

Ott helyben nagyon megijedtem, mert ehhez fogható élményem azelőtt sosem volt.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez megtörtént, és nem képzelegtem. Szóval az ehhez hasonló "mit szívtál?" kommentektől kíméljetek. :D. Próbáltam képet, videót is készíteni róla, de túl messze volt és túl apró, hogy látni lehessen valamit rajta. Rengeteg időt eltöltöttem ennek a valaminek a bámulásával aznap. Csak álltam ott, és volt, hogy egy órán át néztem, hogy mi lehet ez...

Lövésem se volt akkor, mi lehet, ezért eléggé paráztam egyedül a semmi közepén. :D


Arra gyanakszom, hogy egy orb lehetett, mert ahhoz hasonlít leginkább a formája.


Igazából megmagyarázhatatlannak találom az egészet a mai napig. Úgy hiszem, hogy valamiféle nem evilági energia lehetett. Ettől függetlenül ebbe a kategóriába tettem, mert valamiféle racionális választ szeretnék rá kapni, mintsem ezoterikusat.


Mi erről az egészről a véleményetek? A valóságban is megjelenhetnek orbok, nemcsak fényképeken?

Nektek van hasonló tapasztalatotok bármiféle fényekről?


Köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 8. 00:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Egy egész órán át nézted és nem mentél oda közelebbrõl megvizsgálni?

Tudod kit hülyíts...

2021. febr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem mertem odamenni. Féltem az 'ismeretlentől' abban a kiszolgáltatott helyzetben. Fogalmam sem volt mi az, és nem tudtam, milyen rizikókkal kellene, hogy számoljak. Nem tudtam felmérni a helyzetet, így gondoltam jobb az óvatosság.


Plusz infó, hogy a turistaút környékén volt ez a jelenség. Reggel, mikor odamentem, ahol a fény volt, semmi szokatlant nem vettem észre.

2021. febr. 8. 01:28
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Haggyuk már. Ilyen helyzetben nincs ember aki ne rohanna megnézni hogy mi az isten nyila vibrál mint a veszett éjbogár.
2021. febr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Aha, a monitor előtt ülve könnyű rámondani bármit is. Átélni már azért 'kicsit' más. :)

Nekem mindegy mit hiszel, mert a lényeg, hogy én tudom, hogy megtörtént.


Szerintem emberi tevékenységet kizárhatjuk, mert ahhoz elég elvetemültnek kell lenni, és a hogyan, mivel való megvalósítás is kérdőjel lenne. És nem tűnt emberinek, inkább a 'természetből' fakadt.

2021. febr. 8. 01:49
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

"Nem mertem odamenni. Féltem az 'ismeretlentől' abban a kiszolgáltatott helyzetben."


Aki éjszaka, lakott területtől messze eső erdőbe jár egyedül sátorozni, az ne akarja már bemesélni nekem, hogy annyira "kiszolgáltatott" helyzetben érezte magát egy elemlámpafénynek tűnő valamitől...

2021. febr. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kezd fárasztó lenni ez a kamuval gyanúsítgatás. Inkább a kérdésre kellene válaszolni.
2021. febr. 8. 02:41
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Gömbvillám pl simán lehetett, azt tényleg nem szerencsés megölelgetni.
2021. febr. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

"De a zseblámpát kizárhatjuk, mert csak önmagának volt fénye, azt nem vetítette sehová. Konkrétan tőlem kb. 2-300 méterre egy gömb/kör alakú fénylő 'energia' jelent meg aznap este"


Na azt ne találd már ki, hogy te 2-300 méterről megállapítod egy fényforrásról, hogy zseblámpa-e, vagy sem.



Egyébként ha a tudomány kategóriába tetted fel a kérdést, akkor olyan válaszokat fogsz kapni, amik tudományos szempontból valószínűek, vagy legalább lehetségesek, azaz:

- Kb. 90% az esélye, hogy emberek voltak valamiféle fényforrással - pl. tábori lámpa, vagy tüzet gyújtottak

- 5% az esélye, hogy hallucináltál

- 5% az esélye, hogy álmodtad



Ha azt akarod hallani, hogy egy UFO volt, vagy az Erdő Szelleme, vagy a Mátranováki Fanyűvő, esetleg a Yeti vagy az Érmelléki Kuglófember, akkor tetesd át a kérdést az Ezotériába, ott majd megmondják, amit hallani akarsz.

2021. febr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem emberi tevékenységet kizárhatjuk, mert ahhoz elég elvetemültnek kell lenni,

Nem.

Akkor zárhatnánk ki az emberi tevékenységet ha oda mentél volna és testközelbõl megvizsgálod.

Jelentve, mivel egyértelmūen kitalált kérdés.

2021. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 7-esnek az egyetlen értelmes, értékelhető választ!
2021. febr. 8. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!