Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett születésünk...

Mi lehetett születésünk előtti időkben?

Figyelt kérdés

Sokszor elgondolkozok ilyen kérdéseken és tudom, hogy fölösleges meg úgyse találnunk rá választ de azért érdekelne a véleményetek erről a kérdésről.

Hogy mi történhetett, mi lehetett mielőtt megszülettünk volna, mikor még anyukánk se volt terhes velünk ők pedig éltek és érdekes dolgok történtek velük mi pedig sehol nem voltunk még. Se tudatunk se testünk nem volt. Szerintem ez az állapot nem olyan mint a halál mert akkor már léteztünk és lelkünk is megy tovább persze ha hisztek benne és van ez a reinkarnáció. De születés előtt olyan mintha évtizedekig semmiség volt talán, mert hát voltak ugye a Dinoszauruszok kora és akkor mi nem léteztünk de tudjuk, hogy ők akkor voltak tehát az univerzum és létezett csak én nem tapasztaltam ebből semmit.

Nagyon elgondolkodtató és egyben ijesztő ilyen kérdéseken fantáziálni de a végén emberi aggyal sosem értjük meg az ilyen dolgokat szerintem. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy ti hogyan képzelitek el a születés előtti állapotot amikor nem is létezünk még de a családunk már igen.

Szeretnék kifejtett válaszokat kapni és nem csak pár szavas letudva válaszokat meg troll válaszokat is mellőzétek. Akit meg érdekel ez a téma attól szívesen várok válaszokat.



2021. febr. 16. 17:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
a normális és ÉRDEKES válaszokat köszönöm!
2021. febr. 17. 06:33
 12/24 anonim ***** válasza:
55%

Biológiai szempontból te és mindenki, minden jelenleg élô sejt azóta él, mióta az élet a Földön elôször létrejött. A jelenlegi sejtjeid évmilliók óta nem haltak meg. Veled fognak elôször meghalni.


Gondolj csak bele. Kialakultak valahogy a Földön az elsô baktériumok. Osztódtak, mutálódtak, osztódtak... Ha egy baktérium osztódik, és lesz két ugyanolyan baktérium, akkor az eredetileg volt baktérium meghalt? Ha egy baktérium mutálódik, és kicsit megváltozott génekkel él tovább, akkor meghalt? Ugye, hogy nem.

Persze sok közülük elpusztul, de azok amelyek osztódtak, gyakorlatilag azóta élnek, mióta élet van a Földön.


Aztán mutálódtak, kialakultak a többsejtû szervezetek, amelyekbôl mindig csak egy vagy néhány ivarsejt az, ami tovább él, a többi elpusztul. De az az ivarsejt, ha visszavezetjük, ugyanúgy azóta él, mióta az élet kialakult a Földön. A gének benne változtak, osztódott rengetegszer, de egyszer sem szûnt meg élônek lenni.


Így az ivarsejtek, amelyekbôl te vagy, élô sejtek voltak már a szüleidben, az összes eddigi ôsödben, az elôemberben, amibôl az ôseid lettek, az ôskori emlôsállatban, ami aztán emberszabású majomformává fejlôdött, a halban, ami elôször kimászott a vízbôl, meg minden elôtte levô létformában.


Vagyis a jelenlegi sejtjeid ott voltak (igaz, csak egyetlen sejtként) minden eddigi létformában, ami az emberré váláshoz vezetett. Vagyis voltál már majom(szerûség), egérféle, hüllô, hal, féreg, egysejtû...

És persze ott voltál valahol egy ember testében, az emberi történelem minden szakaszában. Ha csupa európai ôsöd volt, akkor végigélted Európa eddigi történelmét az ókortól mostanáig :).


Ha így belegondolsz, akkor hirtelen nagyon súlyos döntéssé válik a gyerekvállalás. A testi sejtjeid már menthetetlenül elpusztulnak veled. Ha úgy döntesz, nem vállalsz gyereket, ez az évmilliók óta hordozott "élet" benned itt véget ér. Gyakorlatilag a gyerekvállalás az egyetlen, amivel fenntarthatod.


A spirituális "lélek" részén én annyira nem gondolkodtam a dolgoknak. De szerintem ez a biológiai része is elég lenyûgözô :).

2021. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Spiritualizmusnak olvass utána. Főleg azt arészt, ahogyan felépül isten rendszere.
2021. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

12.na tessék--

megint erőltetik a gyerekvállalás dolgot egy teljesen nem erre irányuló kérdésben.

nagyon kérlek bennetek ne hozzátok fel a gyerekvállalást jó?

amúgy egészen érdekes választ írtál a gyerekvállalás résztől eltekintve.:)

2021. febr. 17. 15:36
 15/24 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a gyerekvállalást erôltetem. Hol írtam, hogy vállalj?Csak leírtam, hogy azzal, hogy az élôlények szaporodnak, gyakorlatilag egy sejtet továbbadnak, amely évmilliók óta nem halt meg. És abból lett minden mostani sejted, vagyis a benned élô sejtek még soha nem haltak meg.

Sikerült megragadnod a lényeget...

2021. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15-én se írtam hogy ezt mondtad...csak mindig erre terelődik a téma!

akkor meg ha a lényeget írod felesleges beírnod ilyenket!

nagyon érzékenyen érinthet egyeseket ez a téma!

főleg engem...

2021. febr. 17. 22:03
 17/24 A kérdező kommentje:
ha csak ilyet tudsz irni akkor kussolj és ne magyarázj sejtosztódásrol meg gyerekről.
2021. febr. 17. 22:04
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lehetett mielőtt megszülettünk volna, mikor még anyukánk se volt terhes velünk ők pedig éltek és érdekes dolgok történtek velük mi pedig sehol nem voltunk még..."


Csak leírtam, mit gondolok errôl. Nagyon is ott voltunk.

Bocsánat, hogy sejtosztódásról is írtam, sôt a gyerekvállalásról belekerült egy mondat. Azért nem kéne ennyire a torkomnak ugrani.

2021. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

jó ha hiszel a reinkarnációban akkor az újjászületés útján jártál. pkl tibeti halottaskönyv.

ha keresztény vagy nem is tudom, míg Isten áldását nem adta rád?

ha ateista akkor addig semmi, míg a szülők szándékosan vagy balesetből el nem indították a folyamatot.

szerintem nem ijesztő, születni egy féle képen lehet, (aktusból) de meghalni milliónyi lehetőség van és épp annyira tudjuk mi van utána mint előtte.És azt nem tudod, hogy hol, miként hogyan és mikor.. és hogy utána lesz e, egyáltalán valami. nem véletlen inkább ezt a kérdést feszegetik.


A bajnokok amúgy is tudják, hogy honnan jöttek ;) (bms)

2021. febr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
18.rendben bocsii
2021. febr. 18. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!