Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy balszerencsés ember...

Egy balszerencsés ember átadhatja a balszerencséjét?

Figyelt kérdés

A bátyám menyével valahogy soha nem volt jó kapcsolatunk, egyszer aztán megpróbáltuk nem lett jó vége annak sem.. Amióta a családba bekerült,folyamatosan csak panaszkodtak unokaöcsémmel,hogy nekik nem jön össze semmi, nincs semmiben szerencséjük stb..

Én összejöttem egy sráccal, nagyon boldogok voltunk, mert bármibe belefogtunk szerencsénk volt, lakás felújításnál pont amik tetszettek, pont az volt mindig akciós,hivatalos ügyek gördülékenyen mentek, az orvost nem is ismertük..

Aztán amikor hozzánk költöztek egy időre mert ők is ott akarták megpróbálni az életüket, “hát ha jobbra fordul” a férjem segített nekik munkában, Albérletet talált nekik, plusz minden hivatalos ügyben segített, plusz anyagiakban is kisegítettük őket, de valahogy a hölgyike”bátyám menye” nem tudodott megbarátkozni azzal a ténnyel, hogy igen nekik is meg kell dolgozni a pénzzért és nem anyuci, apuci tartja el! Nem volt neki jó sehogy, még edényeket, tányérokat is adtam nekik hogy legyen.. amíg nem vesznek.. Sajnos 1- tányéromat el is tört aminek a párja mainapig megvan..

Ők aztán visszaköltöztek a bátyámék nyakára, és onnantól kezdve, olyan fordulatot vett a mi életünk , hogy kész katasztrófa! Ők pedig mindenben szerencsések lettek! Minden összejön nekik, anyagilag mindig támogatja őket valaki, akármilyen kölcsönt próbálnak minden gyorsan gördülékenyen megy, pik-pak meg van nekik..1- évbe ha van 2-3 megfázásuk talán sokat mondok..

Már lassan belebetegszem ebbe, most is sajnos porckopásos vállal dolgozom, csak hogy legyen, a férjem is betegeskedik, a szüleink meghaltak már csak az én anyukám van köztünk, a kislányom pedig minden hónapban beteg..

Kérem akinek ez vicces az inkább ne írjon véleményt, mert nem tudja senki milyen így élni aki nem élte át, vagy éli át!

Ha van valaki aki erre tud megoldást akkor nagyon szivesen meghalgatom!

Jah és imátkozom minden nap!


2021. febr. 24. 07:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah és elfelejtettem, hogy mai napig meghallanak tőlünk valamit amit tervezünk, ők is azt akarják, egy próbát csináltunk tavaly, elkezdtük be adni bátyáméknak hogy baba projecten vagyunk, persze kamuból, erre rá 2- hónapra bejeletették hohy terhes a menyecske.. mi most vagyunk rajta kb féléve próbálkozunk de még mindig semmi.. a kislányommal 2- hónapra terhes lettem. Ő már 8- éves..
2021. febr. 24. 07:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, hogy leszívják az energiáitokat. Rajta voltatok, hogy segítsetek nekik, önzetlenek voltatok, és fordult a kocka, úgy érzed, ők kijöttek a "bajból", Ti meg beleestetek.

Vannak hullámvölgyek mindenhol. Ezt engedd el, hogy tőlük kaptátok volna el a balszerencsét, ne gondolkodj ilyenen. Leginkább azért, mert önbeteljesítő jóslat lesz belőle. Negatívan állsz hozzá, a rosszat vonzod be.

Húzd ki magad, ne hasonlítsd magad hozzájuk, ne foglalkozz velük, és nem kell ennyire beavatni őket az életetekbe. Ti hamar kikerültök ebből a rossz fázisból, ők meg visszakerülnek majd oda, "ahonnan jöttek". Pillanatnyi örömük van, de mivel alapvetően életképtelen páros, nem fog ez örökké tartani náluk.

Nekem is van ilyen barát/családtag, akivel hasonlóan érzek. Néha sírni tudnék. Nálunk ráadásul 3 éve nem jön a baba. Sokan irigyek ránk, mert minden gördülékenyen megy, jól alakul az életünk, és aztán nekünk dicsekednek az arcunkba, hogy jön a gyerek, meg másról sem tudnak beszélni, nekünk meg fáj a szívünk, hogy nincs.

De minden okkal történik. És ha eljön az ideje, akkor lesz gyerekünk is.

Amit tudunk megteszünk, Te sem tehetsz másként. Amúgy nagyon fájt a vállam hónapokon át, a doki azt mondta ez már nem lesz jobb, kenegessem. Után egyik napról a másikra teljesen elmúlt, pedig semmit nem csináltam másként, mint előtte (home office miatt alakult ki, nem lett új asztal, se szék, nem kenegettem mert semmi nem ért semmit, mégis elmúlt hónapok után, magától).

Én drukkolok, hogy mielőbb kikerüljetek ebből az időszakból, nem tart sokáig hidd el. Irigyek rátok, de Te tudod, hogy az életedet el nem cserélnéd velük, Ti magatoktól értek el mindent, legyél magatokra büszke. :) Nem más hátán kell megélni, azzal nem villognék a helyükben. :D

2021. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:

A balszerencse nem adható át, mivel a szerencse önmagában nem létezik. A szerencse az egyéntől függő jelenség, ahogy a balszerencse is. Viszont ha valaki állandóan balszerencsés, és emiatt empátiát próbál kifacsarni másokból, állandóan panaszkodik, vagy mások jóindulatára rácsimpaszkodik piócaként, az képes másokat is belerángatni az úgymond balszerencsés ember problémáiba.

A szerencse pusztán annyi, hogy a személy elméje friss, életerős, figyelmes, és összeszedett, és tudatosan, és tudattalanul is keresi az előnyös helyzeteket, lehetőségeket. Ha az illető tudatosan is tesz a dolgaiért, a jelenség nagy része a tudattalanjában megy végbe. Ha ehhez párosul egy szerencsés családi környezet, ahol megfelelő közeg érte fiatal korától, akkor az a személy még akkor is megtalálja a szerencsés helyzeteket, amikor éppen összedől körülötte a világ. Arról nem is beszélve, ha valakinek a megérzései, és empátiája erős, akkor ez kiegészíti a fent leírtakat. Nagyon alacsony eséllyel hoz rossz döntéseket, és ha valami kár éri, akkor sem éli meg tragédiaként.

A balszerencse ennek az ellentéte. Állandó rossz döntések-főképp a tanult döntéshozó minták miatt-pesszimizmus, az apró jó dolgokat figyelmen kívül hagyja, és felnagyítja az apró rosszakat, áldozatként tekint magára, másokat hibáztat a problémáiért, stb.

A szerencse, és balszerencse így működik, nem pedig egy külső, sorsszerű erő. Éppen ezért nem ragasztható át egyik sem. Pszichológiai trükkökkel viszont mindkettő erősíthető.

A fent leírtakat próbáld meg beilleszteni a történetbe, amit leírtál. Ha nem is mindent sikerül tisztán látni, de sok dolog meglepően egyértelművé válik.

2021. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot 1,2,-válaszoló, igazán jól esik hogy nem vagyok ilyen helyzettel egyedül, és igen jól csinálom a dolgaimat,hogy minden rosszból próbálunk jót csinálni a férjemmel.. mert az élet sajnos még mindig tanít.. amit szerettünk volna lakás vásárlás,nem jött össze, de egy másik igaz kissebb, kicsi kerttel pluszban az sikerült..😊 így most mégjobban belehúzunk a melóba hogy feltudjuk újítani is..
2021. febr. 26. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!